Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez egy elméleti kérdés.Tegyük...

Ez egy elméleti kérdés.Tegyük fel,hogy 2 lehetőség közül választhatsz egy kacifántos örökség ügyében:1. 50%tulajdonrész,egy olyan társsal aki korábban beperelt,ergo min.95% hogy most is be fog. 2. 12.5%tulajdonrész 9 tulajdonostársal.Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Utóbbiak között szerepel az előbbi kérdésben levő társ is 12.5%-ban.

Az örökség értéke elhanyagolható. Nem forgalomképes. Tehát ne eszerint mondjátok,hogy 50%több mint a 12.5%.!



márc. 20. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

"Az örökség értéke elhanyagolható."


Akkor olyan opció nincs, hogy lemondok róla?

márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ennek így se füle se farka. Ha nem érdekel az egész örökség, szerinted felesleges macera, akkor tényleg mondj le róla és megoldva.
márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Több elemből áll, és úgy nem lehet, hogy csak erről mondok le, az értékeset meg megtartom.

Nem játszik sajna a lemondás.

Egyéb körülmények miatt se.

márc. 20. 17:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És akkor arra gondolsz, hogy ha 9 tulajdonostárs van, akkor a perelős tulajdonostárs hátha nem téged talál meg? Vagy miben jobb, ha ennyi tulajdonostárs van?
márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És jogosan perelne? Mert ha nem, nincs rá esély, hogy megnyeri, akkor felőlem pereljen.
márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4 Egy forgalomképtelen pici földrészről van szó. Amit ajánlanék a perelős bárkitől elfogadná, kivéve tőlem, nekem sokszorosan adná.12.5%-nál talán nem perelne, bár lehet a többiekkel összefogva mégis.

Örökség volt a föld az én kertem barázdája konkrétan, horror áron nem kell, akkor se ha 5 évig perel. Azt tudja, hogy per nélkül nem viheti fel az árát, azt max. csak sejti, hogy perrel sem de kinézem belőle, hogy élvezetből is beperel persze ha van rá pénze azt nemtom. De lehet a többiek is ilyenek. Sanszos.

márc. 20. 18:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyiból talán azért jobb a többség mert talán ők elfogadnák az általam reálisnak tartott összeget. Bár még van 1 tag aki gyanús, hogy nem. Akkor 20.8% nem adná.
márc. 20. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez trükkösebb eset, mikor piaci értéke nincs a dolognak, de számodra mégis igazi pénzértéke van. Nem csak eszmei stb. érték.
márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De zsarolni nem hagyom magam nem az a fajta vagyok, nem engedek a 48-ból ahogy mondani szokás.

Lekerítem ami az enyém, a majmok baszhatják,soha nem látnak belőle 1 fillért sem.

Árverésen se kell senkinek, ha akarom (árfüggő) még a sokadik árverésen is megvehetem. Én ráérek.

márc. 21. 07:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna pontosan leírni a részleteket, nem csak csepegtetni az információkat. A körülmények ismerete nélkül elég nehéz használható választ adni.

Az hogy van, hogy választhatsz, hogy 1 vagy 9 tulajdonostárs legyen? Ez is fontos lehet.

Amúgy bármi is lesz, ha közös tulajdon megszüntetése iránti per lesz a dologból, akkor ki fognak rendelni egy értékbecslőt, aki reális árat fog megállapítani, és ezen lehet megvenni a tulajdonrészt.

márc. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!