Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez egy elméleti kérdés.Tegyük...

Ez egy elméleti kérdés.Tegyük fel,hogy 2 lehetőség közül választhatsz egy kacifántos örökség ügyében:1. 50%tulajdonrész,egy olyan társsal aki korábban beperelt,ergo min.95% hogy most is be fog. 2. 12.5%tulajdonrész 9 tulajdonostársal.Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Utóbbiak között szerepel az előbbi kérdésben levő társ is 12.5%-ban.

Az örökség értéke elhanyagolható. Nem forgalomképes. Tehát ne eszerint mondjátok,hogy 50%több mint a 12.5%.!



márc. 20. 16:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azért választhatok, hogy 1 vagy 9 társ legyen mert fejre állítottam a házat és találtam ősrégi dokumentumokat mely szerint nagyapáé volt minden még a külterületi rész is nemcsak az udvar.

Ha felhasználom jön a perelős megint 50%-ban.

Ha nem 12.5% a felállás perelős meg én meg a többiek 8.3%-ukkal.

Hogy járok jobban?Nem írták át a tulajdonjogot anno annyira hatékonyak, hogy még az OTP kölcsön törlő határozata is egy per után volt megcsinálva!!!

Most ha saját költségen kibogoztatom az egészet a perelős felé lesz hagyatéki hitelezésem ami ugye nem rakható rá az örökségére, vagyona pedig csak a külterületbe van ami kb. 100 ezer, ha ér annyit!

Mindenképp elbirtoklás lesz valószínűleg, az meg lehet, hogy mindegy kivel/kikkel szemben 12.5 vagy 50%-ban.

Ezeken tépelődöm! 🤔🤔🤔

márc. 23. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!