Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogilag lehetséges?

Ez jogilag lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy domain nevem, ami egy eddig működő tematikus weboldalam használta. Az évek alatt sokezer email-es feliratkozót szereztem ezáltal. Az egész "brand"-et szeretném eladni, beleértve a feliratkozók email címét is.

márc. 21. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha a honlapod adatkezelési tájékoztatója nem tér ki erre, akkor nem adhatod át az e-mail címeket másnak.
márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A weboldal és hozzá tartozó domain mindenkori tulajdonosa volt megnevezve adatkezelőként.
márc. 21. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem tilos, ha az ÁSZF-ben át lesz írva az új adatkezelőre esetleg minden feliratkozó külön e-mailben tájékoztatva lesz a változásokról akkor szerintem oké a dolog. De azért egy GDPR-szakit kérdezz meg erről.
márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a címeket is forgatni akarod akkor egyben add el, az adatkezelést végző céggel együtt. Egyébként meg látni kellene milyen adatkezelési nyilatkozat lett elfogadtatva a feliratkozókkal.
márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hasznos lesz-e számodra a válaszom, de hátha.

Egy kisebb webáruház, ahol régebben rendszeresen vásároltam, eladásra került, és ott a tulajdonos küldött mindenkinek egy emailt, hogy eladja a webshopot, és aki nem szeretné, hogy az adatai átkerüljenek az új tulajhoz, akkor van 3 nap a regisztráció törlésére.

márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia írtam privát üzenetet.
márc. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!