Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házi betörő”riasztó”készítése...

Házi betörő”riasztó”készítése lehetséges-e jogilag?

Figyelt kérdés

Üdv.Gyakran vagyok hosszabb időre távol az othonomtól ezért kiagyaltam egy szerkezetet ami 9mm es gáz és riasztó töltényekkel működne és én magam készíteném el*.A szerkezetet a kerítésen belül lévő bejárati ajtó fölé helyezném el a kilincs lenyomására jönne működésbe.A kérdésem,hogy ez a “riasztom” jogilag készíthető-e?vagy szabályba ütközik és esetleg elővennének érte?ha jól tudom van már hasonlo készülék a piacon(szobában alkalmazhato eredményesen)A válaszokat köszönöm.


*Több éves tapasztalatom van a legkülönfélébb gépek tervezésében a fémek ismeretében,eszközök gyártásában,hőkezelésében stb,stb a terv már meg is van rajzolva.



2018. nov. 6. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
már csak a hejesíráson kell dolgozni!
2018. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igaz,àt kelett volna olvasnom elötte....Mea Culpa.....
2018. nov. 6. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyat szerkessz ami veszélytelen de annál inkább hatékony és elrettentő. Mondjuk egy könnygáz gránátos szirénázó akármi és mindezt kösd be kamerával netre hogy bárhol lásd a telódról hogy mi van otthon.
2018. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt!

Elméletileg ez is veszélytelen mert “csak”durran a riasztó töltény,igaz egyszerre 4db.Így az elijesztést/figyelemfelhívást úgygondolom megteszi.A kamerát szándokosan hanyagolnám.A kérdés a szerkezet jogi besorolásáról szól lásd:a fagyálós gazda esete,és még sokan mások.Köszönön a választ értékeltem zöld kézzel.

2018. nov. 6. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A riasztó nem okozhat sérülést a betörőnek. Pl. vigyázni kell, hogy a gáz töltény működés közben ne verje ki a betörő szemét, mert akkor már téged vesznek elő.

A magyar jog szerint csak emberi élet védelme esetén lehet jogszerűen sérülést okozni a támadónak. Ha szalad a betörő a bicikliddel nem dobhatod utána a baltát mert az életed nincs veszélyben.

2018. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Azt is érdemes észben tartani, hogy pl. állatot veszélyeztet-e. Bemászik a szomszéd kutyája, és megdöglik a gáztól, akkor veled fogják kifizettetni, tán még egy felfüggesztett is becsúszik állatkínzásért.
2018. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszaitokat mind kettötöket zöldeztem(ha szàmít bàrmit is)

#5.Èn nem szeretnèk sèrülèst okozni a betörönek(az ilyedtsèget ès esetleg egy kis fülzúgàst leszàmítva,de hàt minek jött betörni?) elèg tàvol helyeznèm el,hogy a löporgàzok ès az esetlegesen kiszakado hüvelydarabok ne èrhessèk el ès ne okozhassanak kàrt.

#6.A szerkezetet csak ember tudja müködèsbe hozni a kilincs lenyomàsàval.A szomszdaimnak ès nekem sincs kutyàm,rajtam kívül pedig nem lakik itt senki tehàt aki màr a kilincset fogja az illetèktelenül van bent a területemen.A gàz tölteny hasznàlatàn gondolkodóba estem azzal inkàbb mègsem hasznàlnàm mert nem szeretnèm ha ott fetrengene egy fèl-vak betörö az udvaromon úgy,hogy nem vagyok ott.(Ha otthon vagyok akkor sem szeretnèm persze èn alapvetöen egy bèkès ember vagyok,de az utobbi idöben nagyon elszaporodtak itt a környèken a betörèsek ès azt meg sokan tudjàk,hogy èn nem vagyok nagyon gyakran itthon.A kis “meglepetès” hàtha eltàntorítanà öket az èn otthonomtól)


Engem igazàból az èrdekelne,hogy ugye nem lenne a szerkezeten sem sorozatszàm,sem próbajel,sem gyàrtó,kaliberjelzès ha netàn mègis csúnyànmondva rendörkèzre jut abbol nekem lesz-e gondom?gondolok itt:fegyvergyàrtàs,stb,stb


Ps:elnèzèst,de most vettem èszre,hogy a telefonom billentyüzetèn nincs sem hosszú ö,sem hosszú ü betü remèlem ezek miatt azèrt mèg èrtelmezhetö amit írok.

2018. nov. 7. 00:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy rémlik, hogy változott a btk., és saját területen belül már nem csak önvédelem esetén lehet riasztó ill. testi épséget veszélyeztető, ill. abban kárt okozó eszközt telepíteni.


Viszont azzal is számolni kell, hogy pl. ha tűz van, és jön a tűzoltó, vagy valami hasonló, akkor nem okozhat neki sérülést.


Lehet, hogy figyelmeztetést kell kiírni, hogy testi épséget sértő riasztóberendezés van bent... Egyébként kamukamerát is kitehetsz.


Azért azzal is számolni kell, hogy négy riasztótöltény egy helyen akár meg is süketítheti azt.

2018. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De miért nem jó egy "sima" riasztó, ami egy biztonsági céghez vagy akár rendőrségre van bekötve? + te is kapod az sms-t?
2018. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 Gondolom, jónak jó lenne az is, de van egy nagy szépséghibája az ára. Az is szép lehet!
márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!