Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki végzés- temetés...

Hagyatéki végzés- temetés költsége?

Figyelt kérdés

Hagyatékiba nem szokták beleírni miből volt fizetve a temetés?


Hagyatékátadási teherként fel van tüntetve 500.000 ft (kerekítettem az egyszerűség kedvéért).

Ezt az elhunyt pénzéből, Posta Örökhagyó számlára temetkezési céllal félretett pénzéből fizette a lánya. A pénzt az örökhagyó halála után vette fel.

Maradt még a számlán 300.000 ft.


Erről a betétről viszont nincs említés a hagyatékiban.

Mi van ilyenkor a fennmaradó összeggel? Csak úgy megtarthatja a lánya?

A temetés költségének a rám eső részét követelik majd rajtam? (Hiszen nincs feltüntetve hogy az elhunyt pénzéből lett fizetve)


ápr. 7. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A betétkönyv vagy akármi a hagyaték része kell,hogy legyen.A temetési költségeken meg az örökösök egyenlő arányban osztoznak.Amikor meghal valaki akkor a vagyon azonnal átszáll az örökösökre,onnantól az az övék.A Hagyatéki tárgylás csak jogi formába önti az öröklést.
ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor fellebbezek.

Nekem a betétkönyvről nincs papírom, a lányánál volt. Nem tudom a számlaszámot stb. Nekem kell utánajárni? Postán adnak egyáltalám bármi tájékoztatást?


A hagyatéki leltár összeállításakor írtam a közjegyzőnek erről a betétről, de úgy látszik leszarta.

ápr. 7. 09:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyatéki tárgyalás volt már? Ott ez mondd el a közjegyzőnek.Azt Te is öröklöd.
ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
A pénz nem az elhunyt pénze,ahogy mondtam is,a halál pillanatában az is átszáll az örökösökre.
ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Póthagyatékit tudsz indítani, amiben leírod, hogy tudomásod van valami számláról valahol. Neked a posta nem valószínű, hogy fog kiadni információt, de hivatalos személynek kötelesek kiadni.


Nagyon szomorú, hogy vannak ilyen szarrágó emberek... Nálunk nagyapám halála előtt a nagynéném a fél házat magára íratta (a másik felét azért nem tudta, mert azt korábban apámtól megörököltem), aztán követelte rajtam, hogy fizessem ki az ingatlanon felhalmozott rezsi felét, meg a temetési költség felét, mindezt úgy, hogy én egy fillért nem örököltem nagyapám után, arról sem tudtam, hogy meghalt, így a temetésére sem tudtam elmenni. Aztán mondtam neki, hogy ezeket nagyon gyorsan felejtse el, de persze tovább követelőzött, úgyhogy pereltem a köteles részért, az már annyira nem tetszett neki.

ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az még hozzátenném,hogy bankbetétek stb,esetében lehet olyan,hogy az örökhagyó még életében úgy dönt,hogy valakire ráhagyja azt,ezt a Banknál írásos formába rögzítik. Ebben az esetben a bankbetét nem képezi a hagyaték részét.
ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!