Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm vajon hány...

Egyik ismerősöm vajon hány évet fog ülni szerintetek, ha súlyos testi sértést követett el, és már büntetett előéletű is volt?

Figyelt kérdés

A városunkban van egy eléggé veszélyes tag, személyes véleményem szerint jó volna ha életfogytiglant kapna.


Régebben ült gyilkosságért vagy 8 évet (eredetileg 5 évet kapott, de bent gondolom meg csinált ezt azt, ami miatt tovább bent tartották) így lett belőle vagy 8-9 év. Emelett ahogy kiengedték elkezdte megint a dolgait. Volt hogy betört, és valami kamu pisztollyal rabolt, akkor elkövetett bicikli lopásokat, plusz a legdurvább amit elkövetett a szabadulása után az az volt, hogy valami tagot úgy megvert egy szórakozóhelyen a mosdóban, hogy mentő vitte el, mert szószerint széttörte mindenét, az egyik szemére azt hiszem meg is vakult, mert belement a szemüveg szilánkja. Azt tudom, hogy több rendőr is kiment aznap este a helyre, mert valószínűleg nem hagyta azt sem, hogy elvigyék. Tehát valószínűleg hatóság elleni erőszak is játszik. De nem tudom, hogy ez a csodálatos magyar törvények alapján mennyi idő lehet bent. Egyrészt gyengék szerintem a törvények, emellett nem tudom, hogy a halmazatot hogy számolják, másrészt nevetséges, hogy 8 évet kapott anno egy életért. Viszont többszörös visszaeső. Szerintetek?



ápr. 9. 01:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Miért titkolod honnan van, kiről van szó? Félted? Nyugodtan megírhatod számos médiumnak a töréneted, ha félted a saját testi épséged. A nyilvánosság az egyik lehetőség, a másikat pedig kitalálhatod.
ápr. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan rólam van szó, ez az "ismerősöm" is csak azért ismerős, mert az ilyen vadállatokkal úgy gondolom, hogy jobb ilyen helló szia mizu viszonyt ápolni, mert akkor remélhetőleg nem engem talál be majd, ha éppen be van piálva, vagy hasonló. Kis településről van szó, ahol mindenki ismer mindenkit. Azonban örülnék neki, ha minél tovább bent maradna, addig sem kell attól tartania az embereknek - és nekem sem -, hogy mikor jön ki, és kezdi elölről az egészet.
ápr. 9. 02:40
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Akkor szabadulása esetén össze kellene fognotok!!!, és megértetni vele, hogy nem terrorizálhat titeket. Ha sokat iszik, akkor lehet könnyebben hallgat rátok. Biztonsági embereket sem tilos felkérni védelemre.
ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

"és már büntetett előéletű is volt"

Az nem csak volt, az maradandó.

ápr. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, de ez így összességében kb hány év?

Büntetett előélet + lopások + súlyos testi sértés, ami maradandó egészségkárosodást okozott, garázdaság, betörés, rablás...

ápr. 9. 04:59
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Kamu. Gyilkosságért 5 év?
ápr. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bar nehez elkepzelni a leirasalapjan de mondjuk gondatlansagbol elkovetett emberolesert akart kaphatott is 5evet. Vagy olyan emberolesert, ahol volt sertetti kozrehatas. Vagy csak a kerdezo gondol emberolesre, a vad mondjuk halalt okozo sulyos testi sertes volt, ami joval enyhebb a szandekos emberolesnel.
ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amugy a eroszakos buntetett eloelet maximum sulyosbito korulmeny, semmi mas hatasa nincs az uj vadra.

Ami lehet maradando fogyatekossagot okozo sulyos testi sertes, ami 1tol 5ig terjedo bcs

Vagy ha eletveszelyt okozott a sulyos testi sertes akkor 2tol 8ig


Szerintem inkabb az elso lesz, tehat a kozepertek 3ev, aminel a visszaesokent elkovetes miatt nem nagyon mennek ala. Olyan 4evet saccolok. De ez nagyon fugg, a birotol, az ugyesztol es egy sor masik korulmenytol.

ápr. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Akkor valamelyik rokon a cigányok kis caládból mennyit kapjon Kádár idejében már lógna dagi idejében max 5-évet.
ápr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát a többi dolgát nem számolják rá? Lopás, betörés, rablás? Állítólag betört és valami kamu fegyverrel kirabolta az egykori polgármestert, plusz körbejártak betörni és lopni. A gyilkosságért állítólag 5 évet kapott a helyiek szerint, viszont amit én beszéltem vele, akkor 10 év fegyházról beszélt. Aljas, haszonszerzési indokból vertek agyon egy embert.
ápr. 9. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!