Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám meghalt, én vér...

Édesapám meghalt, én vér szerinti gyermeke vagyok, van egy nevelt lánya, akit a nevére vett. Ki örököl?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten fele-fele arányban.
2010. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor is ha édesapám a testvéremet, akkor vette a nevére, amikor már a lány 30 éves volt kb?

Az az igazság, hogy én voltam egyedül jóban apámmal, az utóbbi három évben a nevelt lánya, és a férje haragban voltak szegénnyel.

2010. nov. 16. 23:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is.
2010. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nevelet gyermeke volt (törvényileg, nem IRL), akkor bizony örököl. Végrendeletet még megtámadhatnád, ha lenne, de így marad a felezés.
2010. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Közben megkérdeztem édesanyámat, rögtön beírom, amit tudok:
2010. nov. 16. 23:44
 6/13 A kérdező kommentje:

Édesanyámnak volt egy férje 40 éve, xxx néven mondjuk. Akkor én még nem voltam. Ettől a férjétől született a mostoha nővérem.

A mostoha nővérem 10 éves volt, amikor meghalt az xxx nevű apukája. Édesanyám ez után idővel összeházasodott az én édesapámmal, akit most hívjunk yyy-nak. Mivel ekkor édesanyám akkor a nővéremre nem tudott felvenni árvaságit, ezért maradt a nővérem xxx néven, és gondolom így örökbe sem lett fogadva, mert akkor nem járt volna neki az árvasági. Szóval ezután születtem én édesapámtól yyy néven.

Eltelt úgy 20 év, a nővérem még mindig xxx néven hozzáment egy sráchoz, és felvette annak a nevét. Elváltak, válás után úgy volt a mostoha nővérem, hogy nem akarja a volt férje nevét viselni, így bement a hivatalba és felvette akkor kb. 27 évesen az én édesapám yyy nevét. Tehát csak a nővérem ment be a hivatalba és felvett egy yyy nevet. Az én édesapám (yyy) viszont pár hete meghalt, nem végrendelkezett. A nővérem nem foglalkozott vele, csak én.

Ilyenkor mi a helyzet? Hogy is lehet? Tehát ilyenkor ez azt jelenti, hogy apám a nevére vette, vagy csak felvette apám nevét? Ilyen esetben ki örököl szerintetek?

2010. nov. 16. 23:58
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Állandóan a néven lovagolsz ilyen nincs hogy a nevére vette vagy felvette a nevét, az a lényeg hogy adoptálta e mint gyerekét! A név semmit nem jelent az a lényeg hogy van e az illetőnek anyakönyvi bjegyzése mint az illető gyermeke.
2010. nov. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kilogikázva szerintem nincs anyakönyvileg bejegyezve a mostoha nővérem apám gyermekeként.

De egyébként én ezt honnan tudhatnám meg, anélkül, hogy vele szóba állnék?

Bocs, de nem értek a joghoz.

2010. nov. 17. 00:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen ha árvaságit kapott, akkor nem volt adoptálva, ha pedig nagykorú lett, akkor onnan nem is adoptálható, csak végrendeleti úton örökölhet.

A hagyatéki tárgyalásnál a közjegyzőnél ki fognak derülni a "rokoni szálak".

2010. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az elmondottak alapján más a helyzet, mint az alapkérdésben, mert itt nem történt adaptáció, csak egy névváltoztatás. Biztosat viszont csak az anyakönyvből tudhatsz meg, azt pedig csak a mostohanővéredtől szerezheted be, vagy az ügyvéd által az örökösödési eljárás keretében.
2010. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!