Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám meghalt, én vér...

Édesapám meghalt, én vér szerinti gyermeke vagyok, van egy nevelt lánya, akit a nevére vett. Ki örököl?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 23:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket, talán így már világosabb számomra a dolog.
2010. nov. 17. 00:29
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy van, ahogy a kommentben leirtad, akkor ő csak szimplán nevet változtatott, amitől persze nem lett örökös. Ezesetben csak te örökölsz.
2010. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem már a kérdésből gyanús volt, hogy "nevére vett" valakit az örökhagyó, aztán a kérdező be is írta, hogy az illető akkor 30 éves volt. Nagykorút pedig nem lehet örökbefogadni, tehát ez csak névváltoztatás volt, amelynek öröklési jogi szempontból nincs jelentősége.


Ha a kérdező volt az apa egyetlen gyermeke, akkor ő örököl utána, függetlenül attól, hogy ki milyen neveket visel.


Kivéve, ha abban a névváltoztatási okiratban a kérdező apját jelölték meg apának - még akár is lehetséges, egyébként hogy vehette volna fel egy idegen ember nevét? -, ez esetben megoszlik az örökség.


Esetleg a nővérhez kell fordulni, ő biztosan tudja, hogy is van ez az egész.

2010. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!