Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy tanár bent tarthat minket?

Egy tanár bent tarthat minket?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnökünk bent tartott minket, mert az osztályból kb. 2-3 ember zavarta az órát. Az utolsó óránk után azt mondta az egész osztály itt marad. Kötelesek vagyunk bent maradni?
2010. nov. 18. 15:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

Aki azt írta,h "Sz...on az egész banda,remélem hallgat Viktor elvtársékra,és 80.000ftért heti 7napot dolgozik!Sz...on Ő!!!

Mi a fenéért bünhődjenek azok,akik semmit nem csináltak?Mert abba az iskolába,osztályba járnak?És ezt valaki tanár ismerőstől lehetne megkérdezni,ha ráér jövőhét csütörtökig,megteszem!

2010. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
88%
szerintem nem!!!!!
2010. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

16:33 köszönöm :)


Különben nincs különösebb problémám a tanárral. Csak szeretnék valamit felmutatni, amivel megúszhatom rossz esetben csak én jó esetben az egész osztály:)

2010. nov. 18. 16:40
 14/27 bumbi02 ***** válasza:
43%

Mi a fenéért bünhődjenek azok,akik semmit nem csináltak?Mert abba az iskolába,osztályba járnak?És ezt valaki tanár ismerőstől lehetne megkérdezni,ha ráér jövőhét csütörtökig,megteszem



Ez egy kétoldalú dolog, mert én is szenvedtem már más hülyesége miatt, és én is szivtam a fogam hogy most mér engem büntetnek mer 2en hülyék voltak. Viszont, a tanárok is tudják hogy csak igy tudják visszafogni a hülyéskedő gyereket, mert a hülyéskedő gyereket nem érdekli ha behuznak neki egy egyest, vagy kiküldik az óráról, esetleg őt benn tartják.. Viszont teljesen más a helyzet ha az egész osztályt büntetik, azzal nem jáccik annyira könnyedén a gyerek. Mert egész addig sokan jó pofának tartják a gyereket amig csinál valami hülyeséget ami miatt csak ö fog szivni, viszont ha csinál vmi hülyeséget ami miatt mindenki sziv neheztelni fognak rá, és a tanár igy akar hatni a gyerekre hogy legközelebb ne tegyen ilyet.

2010. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
89%

A tanítási idő lejárta után NINCS joga ottmaradásra kényszeríteni! Ez a személyes szabadság korlátozása!

A tanár ezért fegyelmit is kaphat hatalommal való visszaélés miatt!

2010. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%
Ja, nincs joga ott tartani, de nem kötelessége átengedni sem. Vagy mondjuk joga minden órán dolgozatot iratni. Most elment a délutánod, egy bukással az életed. Mérlegelj, melyik éri meg.
2010. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
74%

17:36-os!


Nem "tanulás" miatt tartotta ott őket hanem "büntetésből" az óra alatti "rosszalkodás" miatt! Ahhoz pedig NINCS joga!


A te írásodnak semmi köze a kérdéshez! Bocs....

2010. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 bumbi02 ***** válasza:
13%

Nem "tanulás" miatt tartotta ott őket hanem "büntetésből" az óra alatti "rosszalkodás" miatt! Ahhoz pedig NINCS joga!


A te írásodnak semmi köze a kérdéshez! Bocs....


nincs joga a tanárnak ott tartani őket ez tény.. de joga lenne ahhoz hogy irasson dolgozatot aztán már hőzőng a diákság ha csak két egymást követő órán dolgozatot irnak..

illetve nincs joga a tanárnak ott tartani őket, ez tény.. viszont a diákoknak nincs joga megzavarni a tanórát, stb stb.. elhiheted hogyha belemegyünk ebbe kinek mihez van joga, a diákok járnak szarabbul.

2010. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
80%

Bumbi02!


Ha idézed valaki szövegét akkor IDÉZŐJELBE kell tenni! (te nem tetted idézőjelbe a tőlem idézett szöveget)


Idézet tőled: " viszont a diákoknak nincs joga megzavarni a tanórát, "


Igen, de ezt inkább úgy mondanám, hogy NEM ILLIK!

De végülis tökmindegy, hogy fogalmazzuk meg. A lényeg az, hogy egy óra alatti "rosszalkodást" a tanár nem "büntethet" olyan módon, hogy ott tartja őket!


Ez kb olyan mintha én pipa lennék azért, hogy a tanár csúnyán beszélt a kisfiammal és bemennék lekeverni egy pofont a tanárnak!

Ha én EZT tenném ez ugyanolyan önkényes önbíráskodás lenne mint a tanár általi önkényes "osztályfogság" amire a tanár ítélte a gyereket!


A tanár ilyen esetben azt teheti, hogy beír az ellenőrzőbe (persze csak annak aki tényleg tett vmit) De a személyes szabadságát nem sértheti meg a tanár a gyerekeknek!

Még AZZAL SEM tehetné meg azt aki úgymond "rosszalkodott".


Beírást adhat, magatártás jegyet ronthat....de a személyes szabadságát NEM korlátozhatja! Ezt max a rendőrség teheti (tehetné) meg, persze csak nyomós indokkal!

2010. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 bumbi02 ***** válasza:
43%

a mai gyerekek már nagyon tisztába vannak jogaikkal, de mások jogaival nem igazán. diákként mondom ezt, 17 évesen. tudod sokszor jobbnak találnám ha nem csak azt tehetné meg a tanár h benn tartsa az osztályt, de néhány maflást is lekeverhessen. főleg mikor fél éve nem tud rendesen matek órát tartani mert a fél osztály kiabál, nevetgél, mindent csinál.

nagyon szép dolog h kinek mihez van joga.. csak akkor ki neveli meg a gyereket? mert az hogy az iskolában nem lehet miatta tanitani, már azt bizonyitja h otthon nem sikerült. kollektiv büntetéssel lehet valamilyen szinten visszaszoritani a tanóra zavarását. máshogy nem. volt nekem is lázadó korszakom mikor én voltam tuloldalon, és tudom hogy abszolut nem zavar, sőt még élvezetes is - a magamódján - hogy az igazgató szobájába járhatok, kapok beirást stb.. nem nagyon érdekli az ilyeneket.. viszont ha az egész osztály sziv miatta az már inkább...


olvasd el a házirendet és meglepődsz hogy milyen jogokat nem tartanak be. mind a tanárok mind a diákok. vagy milyen kötelességeket mulasztanak el.

2010. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!