Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megvédem magam a kutyámmal,...

Ha megvédem magam a kutyámmal, akkor bajba kerülök?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, betörnek a lakásomba, és a kutyám ott van, és megharapja az illetőt, lesz valami bajom? Lecsuknak, mert megharapta a kutyám a betörőt? Egyáltalán feljelentene az illető?
2010. nov. 23. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem jelentene fel, de ha komolyabb baja esik, az kiderül. Ilyenkor jogos védelem van, te nem felehetsz azért, hogy a kutyád éppen hogy és mekkorát harapott. Ha súlyos sérülést, vagy netán halált okozott, akkor nyomozás indul, és vizsgálják, hogy arányos volt-e a kutyás fellépés a támadással, és nem voltál-e esetleg szándékos a sérülésokozással. Az a lényeg, hogy addig folytathatod a kutya segítségével a betörés elhárítását, amíg attól a betörő végérvényesen el nem áll. Ha túl is léped az arányos mértéket, a büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az erős felindulás miatt volt a túllépés. És ez nyilván fennáll, ha a lakásomba betörnek, mikor otthon vagyok. Te nem tudhatod, hogy milyen támadó eszközei vannak a betörőnek, lehet ez egy rabló is, aki az életedet veszélyezteti, és neked úgy kell ellenállni a kutya segítségével, hogy egy súlyos agressziót is el tudj hárítani. Csak ha egyértelmű, hogy a betörő megadta magát, nem támad már, vagy elmenekült, akkor nem lehet tovább folytatni a kutyás akciót, mert akkor már te válsz támadóvá. Arra viszont jogod van, hogy a betörőt a rendőrség megérkezéséig, akár a kutya segítségével is visszatartsd.
2010. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha betörnek a házadba vagy a lakásodba és a kutya rátámad a betörőre, akkor nem te véded meg magad, hanem a kutyád a területét. Tehát szerintem akármekkora sérülése is lesz a bátor emberkének, húzza meg magát.
2010. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutyás eseteket ismerve, a kutya szívja meg tök mindegy mi volt. Fogják és altatják, mert "veszélyes".
2010. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy feljelentene, de ebben a világban valószínű, hogy neked is bajod lenne belőle. Végül is a kutya a tiéd és a betörő nem bántott téged. Szerintem ugyan az lenne a helyzet, mint mikor az ember áramot vezet a kilincsbe és az megrázza a behatolót. A bácsi is megszívta aki árammal védte a kertjét és meghalt a tolvaj.
2010. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora a sérülése mert ha kórházba kerül akkor elkerülhetetlen, hogy jelentsék szerintem. Meg a tetenuszt is fel kell vennie és akkor téged is megbüntetnek még akkor is szerintem ha az ajtóra ki van téve a "Harapós kutya" tábla, ha nincs akkor meg véged van. Közterületről ne is beszéljünk mert ott alapból bukott ügyed van.


Több mint 10 éve volt egy idevágó sztori.

A muksónak volt 2 igen drága betanított dobermannja. Az egyik az udvarban a másik a házban bent. A betörő az udvarban lévőt ki tudta nyírni valahogy amit a másik dobi persze hallott bent.Bemászott a betörő az egyik kis ablakon amit a kutya már várt és nem hibázott, kinyírta a betörőt.

A gazda lett megbüntatve annak ellenére, hogy kint volt az a bizonyos tábla. Annak ellenére, hogy a megölt kutya értéke is több százezres volt.


A másik sztori betörös igaz nem kutyás és nem idehaza hanem az őrültek országából amerikáról olvastam.

Egy örég nénihez betört egy emberke a konyhán keresztül és a barom belenyúlt egy késbe ami meg is vágta a kezét. Na itt jön a fantasztikum, megbüntették az öregasszonyt mert a konyhaasztalon hagyta a kést nem pakolta el a helyére és ezáltal megsebesült az emberke. Idióták.

2010. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!