Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abortusztilalom? Mit szóltok...

Abortusztilalom? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

"Halmai Gábor alkotmányjogász szerint ebben az esetben módosítani kell a terhesség-megszakításról szóló törvényt is, ez viszont azt fogja jelenteni, hogy abortusz csak akkor végezhető, ha az anya élete veszélyben van. Így a magzat és az anya élete egyenrangú, a magzat életét elvenni emberölés, bűncselekmény – a törvény csak akkor nem büntetné, ha jogos önvédelemről van szó."


Én - nőként - alapvetően ellene vagyok az abortusznak, a felelősségteljes családtervezés és tudatos családtervezés pártján állok. Mindamellett tisztában kell lenni azzal, hogy 100%-os védekezi mód NINCS és lehetnek olyan életkörülmények, amikor képtelenség a gyerekvállalás, tehát szélsőséges körülmények esetében elfogadható az abortusz. Ha a nemkívánt terhesség oka egyértelműen nemtörődömség, tudatlanság, felelőtlenség, akkor persze mindenképpen elítélendő. Ez az eddigi véleményem.


Az új tervek kapcsán, gyerekvállalás előtt álló nőként felmerült bennem a kérdés, hogy amennyiben nem teszünk különbséget ember és ember között, akkor mi van azokkal magzatokkal, akikről kiderül, hogy neadjisten súlyos fejlődési rendellenességgel fognak a világra jönni? Kötelező lesz kihordani őket? Mert ugye a tervek szerint nem lehet diszkriminálni senkit, tehát "csak" erre hivatkozva nem is lehet megszakítani a terhességet.


Úgy tudom, pl. Írországban ha fejlődési rendellenességről, vagy az anya veszélyeztettségéről van szó, akkor a törvény kivételt tesz. Nálunk csak ez utóbbi merült fel eddig.


Ki mit gondol erről?


26/N


2010. nov. 26. 09:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%
Hol élünk a középkorban???Szavazni még azért elmehetnek szavazni a nők???Had én döntsem már el, hogy megtartom e a gyerekem vagy sem.Még védekezés mellett is előfordulhat hogy valaki teherbe esik.De ha éppen nem állok úgy hogy vállalni tudjam azt a gyereket akkor senki ne kötelezzen arra, hogy mégis megszüljem.Az én testem, az én életem arról én döntök.
2010. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%

A gyereknevelés topikban már kifejtettem a nézetemet, csak bemásolom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2010. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem abortusztilalom kell ide, hanem megfelelő életkörülmények és családtervezési lehetőség biztosítása az emberek számára, mellesleg nem elhanyagolható még az a tény is, hogy a nemzet kultúráját és gondolkodásmódját úgy kéne kialakítani, hogy szorgalmasabb, felelősségteljesebb és másokat tiszteletben tartó emberek éljenek Magyarországon.


Ha ez meg lenne, akkor nem lenne olyan anya, aki megöletné a gyermekét sem születés előtt, sem születés után.

2010. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
12:09 - És jobb közbiztonság az erőszak kivédése érdekében.
2010. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, különösen a korábbi topicot, ott is nagyon sok érdekes hozzászólás van!
2010. nov. 26. 12:48
 16/30 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy igen komoly dilemma, nem is akarok állást foglalni a kérdésben. Csak annyit írok azoknak, akik felháborodva írják, hogy az ő testükről ők döntenek, hogy abban igazuk van, hogy az ő testük, de abba is gondoljanak bele, hogy a magzat is egy élet.

Kívánom mindenkinek hogy soha ne kerüljön ilyen szörnyű dilemma elé.

2010. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Vitába nem kívánok szállni senkivel. 4 gyerekem van, és egyébként 13 évesen megerőszakoltak. Ennek már majdnem 40 éve...szerencsére még nem menstruáltam, így nem lettem terhes. De szerintetek hány kislány merne feljelentést tenni? Én nem tettem. És akikkel kapcsolatba kerültem, és hasonló helyzetben voltak szintén nem tettek. Az abortuszhoz, ha csak nemi erőszakhoz kötnék, mellékelni kellene a feljelentés másolatát...


A másik pedig, hogy a gyermekvédelemben dolgozom (gyermekotthoni nevelőként), és látom, hogy beláthatatlan következményei lennének egy ilyen törvénynek. Nem csak az esetlegesen állami gondoskodába megszülető, kilátástalan jövő elé néző gyermekek miatt, hanem a már nálunk nevelkedő fiatalok miatt is. Azt nem tudjuk nekik megtiltani, hogy ne szexeljenek, de pénzük meg nincsen fogamzásgátló eszközökre. Beláthatatlan következményei lesznek, ha 13-15 éves gyermekotthonos kislányok újabb és újabb állami gondkoskodásba kerülő gyerekeket hoznának a világra.

2010. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen támogatom. Az emberölés büntetendő.
2010. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
14%
Aki abortuszt végez más személyen és aki abortusznak veti alá magát, gyilkosságért halálra kell ítélni!
2010. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
14%

"Majd épp egy férfi fogja megmondani, hogy nem vetetheti el a nem kívánt gyereket! Ehhez senkinek nincs joga! Mindenkinek magának kell tisztában lenni avval, amit vállal, vagy nem vállal. Ez a szabad akarat."


Bezzeg neked legyen jogon csecsemőket mészárolni mi? Nekik nem lehet joguk az élethez.

2010. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!