Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abortusztilalom? Mit szóltok...

Abortusztilalom? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

"Halmai Gábor alkotmányjogász szerint ebben az esetben módosítani kell a terhesség-megszakításról szóló törvényt is, ez viszont azt fogja jelenteni, hogy abortusz csak akkor végezhető, ha az anya élete veszélyben van. Így a magzat és az anya élete egyenrangú, a magzat életét elvenni emberölés, bűncselekmény – a törvény csak akkor nem büntetné, ha jogos önvédelemről van szó."


Én - nőként - alapvetően ellene vagyok az abortusznak, a felelősségteljes családtervezés és tudatos családtervezés pártján állok. Mindamellett tisztában kell lenni azzal, hogy 100%-os védekezi mód NINCS és lehetnek olyan életkörülmények, amikor képtelenség a gyerekvállalás, tehát szélsőséges körülmények esetében elfogadható az abortusz. Ha a nemkívánt terhesség oka egyértelműen nemtörődömség, tudatlanság, felelőtlenség, akkor persze mindenképpen elítélendő. Ez az eddigi véleményem.


Az új tervek kapcsán, gyerekvállalás előtt álló nőként felmerült bennem a kérdés, hogy amennyiben nem teszünk különbséget ember és ember között, akkor mi van azokkal magzatokkal, akikről kiderül, hogy neadjisten súlyos fejlődési rendellenességgel fognak a világra jönni? Kötelező lesz kihordani őket? Mert ugye a tervek szerint nem lehet diszkriminálni senkit, tehát "csak" erre hivatkozva nem is lehet megszakítani a terhességet.


Úgy tudom, pl. Írországban ha fejlődési rendellenességről, vagy az anya veszélyeztettségéről van szó, akkor a törvény kivételt tesz. Nálunk csak ez utóbbi merült fel eddig.


Ki mit gondol erről?


26/N


2010. nov. 26. 09:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
9%

"Szavazni még azért elmehetnek szavazni a nők???"


Nem támogatom!

2010. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
16:26 - Bezzeg egy megerőszakolt nő köteles megtartani az erőszak gyümölcsét, aki egész életében arra a szörnyűségre fogja emlékeztetni, mi? Emlékszel még arra az esetre, amikor egy kislány a nagyapjától lett terhes néhány évvel ezelőtt, itt Magyarországon? Vagy amikor a szomszédos Ausztriában egy férfi a pincébe zárta a lányát és nem tudom, hány gyerekük született?
2010. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
58%

"Bezzeg neked legyen jogon csecsemőket mészárolni mi? Nekik nem lehet joguk az élethez."


- Nem, nem lehet, mivel nem számítanak embernek.

2010. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%
azért a csecsemő, és egy még abortálható magzatközt óriási a különbség!
2010. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ugye van, aki még emlékszik?

2010. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

És erre is...


[link]

2010. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg neked legyen jogon csecsemőket mészárolni mi? Nekik nem lehet joguk az élethez."


1. Nem csecsemő, hanem magzat, de ezt már leírta más.

2. Akkor megkérdezek tőled valamit. Szerinted az élet, hogy ha vegetálva, másokra vagy hagyatkozva EGY ÉLETEN ÁT? Vagy a másik kérdésem: kiderül, hogy fejlődési rendellenesség, ÉLETTEL ÖSSZEEGYEZTETHETETLEN baja van a magzatodnak, akkor mi van? Kihordatják veled, életet adsz neki, majd rá pár órára, napra, hétre SZENVEDVE meghal. Melyik a humánusabb? Nem mindig arra kell gondolni, hogy pusztán szeszélyből mennek el nők abortuszra. Vannak olyan komoly orvosilag alátámasztott érvekkel végzett abortusz, ami elkerülhetetlen. Már írtam (linkeltem be másik kérdést), én vagyok az, akinek a ketteskéje spirál mellett lett. Nem tervezett terhesség volt, de amint pozitívvá vált a tesztem, kívánt terhesség lett. Életem legrosszabb két hete volt, amíg arra vártunk, hogy rendesen látszódjon az uh-n, hogy nincs semmilyen fizikai kapcsolata a spirállal. Anyósomnak anno volt egy ilyen terhessége, konkrétan félig a méhfalba, félig a spirálba ágyazódott be. Még jó, hogy mehetett vele abortuszra és nem kellett kihordania, megszülnie!

Ezekkel a történetekkel csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem csak hobby-abortuszosok vannak és, hogy nem szabad mindent a természetre bízni.

2010. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-26 14:06


Na azért ne ilyen szélsőségekből induljunk ki, hogy "mert ha megerőszakolnak" .... azért ez talán mégse annyira mindennapos eset, na de itt is az egyedi elbírálás pontosan nagyon jól tudna működni.

2010. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Tegnap 10:36-ossal mélységesen egyetértek, nekem ez a legnagyobb aggályom a tervezett alkotmánymódosítással kapcsolatban. Azt gondolom, hogy ez sajnos nem is kifejezetten ritka. Ilyen esetben valóban a legnagyobb embertelenség - mind a kismamával, mind szegény beteg babával, mind az egész családdal szemben - ha életre KÉNYSZERÍTIK őt.
2010. nov. 30. 08:36
 30/30 anonim ***** válasza:
Semmikép nem szeretném, hogy hülye, degenerált ,alkoholista és drogos gyerek szülessen, hiszen már bennük is található mindaz,amit a szülő csinál.Eddig az agyontanult és müvelt emberek ezrei ezt mondtákj.A másik az, hogy ki fizesse a révészt.Az állami gondozottak pénze is az ewnyémből van és annyi még naz enyémnek sem jön össze, amennyit kap egy fő.Ha egy gyereknek joga van megszületni, akkor tarsa el az anyaszntegyház, vagy a képviselő testület és a honatyák.Jó lenne,ha erről népszavazáson döntenénk.
2010. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!