Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen arányban fognak örököln...

Milyen arányban fognak örökölni a testvérek az alábbi esetben? Elég bonyolult.

Figyelt kérdés
Van két testvér. Csak anyuka van. A ház egy része jelzáloggal van terhelve, amelyet az egyik testvér vett igénybe. Az anya halála esetén ha eladják a házat, ki kell fizetni a hitelt. Akkor a maradék összeget kell a két testvér között fele-fele arányban megosztani? Vagy aki hitelt vett fel még annak kell fizetnie a másik testvérnek?
2011. jan. 1. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet rosszuk tudok valamit, de jelzálogot, ha én hitelt veszek fel, csak az én tulajdonomon fogadnak el (mert az enyém és én rendelkezem vele), más tulajdona hogyan lehet jelzálog?
2011. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem a testvérek tulajdona a ház any anya életében,akkor arra nem lehetett hitelt felvenni. Legfeljebb az anyuka vehette fel.

Ebben az esetben a ház fele-fele a testvéreké. Aki megkapta a hitelt az anyukától,az a saját részéből fizeti ki. Ha erről viszont nincs semmi hivatalos papír,akkor ha nem fizet,nem lehet rajta követelni.

2011. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem anyuka vette fel a hitelt hanem az egyik gyerek. Az anya fedezetként felajánlotta a házát. Fel lehet így venni jelzáloghitelt.
2011. jan. 1. 16:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha az anyuka tulajdona a ház, akkor hogy vehetett fel rá a gyereke hitelt? Ugyanarról a házról beszélünk?

Mert szerintem ilyen nincs. Mikor mi akartunk a párom szülei házára felvenni, akkor csak ők vehették fel, mivel ők a tulajdosok. Az ő nevükön fut minden, ők fizetik. Az már kérdés hogy a fiatalok költik el és amúgy ők fizetik valójában, de papíron a ház tulajdonosa nevén fut minden.


Olyan esetet tudok még elképzelni, hogy vásárol az egyik gyerek egy házat, és hitelt vesz fel. A jelzálog alapja lesz a megvásárolandó ház és mivel ez nem elég, még megterhelik az anyuka házát is a különbözettel. Ilyet el tudok képzelni.


Hogy is van ez részletesebben? Írj, hogy segíthessünk.

2011. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Így stimmel, akkor kezesként került a jelzálog a házra.

Így viszont jogilag a jelzálog összege a testvért "illeti"

2011. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ha az anyuka tulajdona a ház, akkor hogy vehetett fel rá a gyereke hitelt? Ugyanarról a házról beszélünk? "


Úgy, hogy az anya felajánlotta fedezetül a házat. Olvass is néha.

2011. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ha a jelzálog összege a testvért "illeti" akkor a megmaradt pénz pedig teljes összegben a másik testvéré? Ha pedig ez az összeg nem a ház értékének a fele akkor a hitelt felvevő testvérnek kell még fizetnie?
2011. jan. 1. 17:09
 8/13 anonim ***** válasza:

"Lehet rosszuk tudok valamit, de jelzálogot, ha én hitelt veszek fel, csak az én tulajdonomon fogadnak el (mert az enyém és én rendelkezem vele), más tulajdona hogyan lehet jelzálog?"


Szerinted a banknak nem mindegy, hogy a te házad viszi vagy Kovács Pistikéét? Nekik csak az a lényeg, hogy a pénzük visszajöjjön kamatostól. Ha pistike belemegy miért ne?

2011. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Így van! A banknak mindegy volt ki ajánlja fel fedezetként a házát csak legyen a hitelnek fedezete.
2011. jan. 1. 17:13
 10/13 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindig nem kaptam egyértelmű választ. Légy szíves segítsetek!
2011. jan. 1. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!