Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz, hogy a buszmegáll...

Doboszoli kérdése:

Egyetértesz, hogy a buszmegállókban dohányzókat büntetik?

Figyelt kérdés

Mielőtt rávágnád:természetesen, egy gondolat.

Én nem gyújtok rá olyan (pl.zárt) helyen, ahol a füst zavar

másokat. Nem várhatom el, hogy szabadtérben mérgezhessem magam, ahol csak vizuális "kárt" okozok másnak?


2011. jan. 11. 20:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
59%

Én a közterületek nagy részéről betiltanám. És ez nem a dohányzó emberek diszkriminációját jelentené, csupán egy bevált nyugati módszer, mint pl a drasztikus dohány árak. (persze tudom jövedéki adó meg minden, de most nem ez a lényeg)


Angliában pl. kocsmákban (pub-ban) nem lehet dohányozni (a poharat viszont nem lehet kivinni, ezért érdekes látvány ahogy a küszöbön áll valaki egyik kézben a pohárral másikban a cigivel) és kb 2000 Ft átszámítva egy jobb minőségű bagó. Viszont közel sem szívják annyian mint nálunk.

A büntetés viszont sajnos egy elkerülhetetlen módja a cél érvényesítésének!

2011. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
29%
Én azt büntetném aki ilyet kitalál. És természetesen halállal.
2011. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
15%

"Igen, ha nem lehetne dohányozni, kevesebb lenne az eldobált csikk."


Épp ott szokott több lenni, mert az olyan helyekre nem állítanak hamutálat.

2011. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
77%
Én igen. Mármint... Pl. én 14 éves lány vagyok, és ameddig a külvárosba jártam suliba semmi bajom nem volt, de mióta bejárok az V. kerületbe, annyit köhögök a füsttől... büdösek a ruháim, a hajam, ás nem is bírom... Mikor pl. szállok fel a buszra sokszor az ilyen cigitől nem tudó elszakadni ember (ez jó mágyáros lett :D), még akkor is cigizik mikor száll fel a buszra, az utolsó pillanatig, és a képembe fújja mind... :S Azt utálom. Meg ha hulla vagyok, és azt lehet látni, hogy: buszmegálló, ül egy ember, aki cigizik, és tőle 10 méterre még 30, mert nem bírják a füstöt. És kikéri magának, hogy ha nem szeretem a cigit, menjek el onnan...
2011. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
27%

De most komolyan ne lehessen a pubokban éttermekben stb. közterületen, intézményekben, és miért lenne a nem dohányzókkal szemben diszkrimináció, senki sem részesítette előnyben a dohányosokat.

A dohányosoknak nincs joguk dohányozni?

Ez butaság, úgy ahogy az éttermekben is szórakozóhelyen is lehetne dohányzó és nem dohányzó rész.

2011. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
77%
A 14 éves vagyok: Persze vannak normális dohányosok is, akik elkerülik a többi embert, de én örülök ennek
2011. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
67%
Én is egyetértek, de Pécsett ahol lakok, még senkit sem büntettek meg ezért. Sztem egy törvény annyira jó amennyire be lehet tarta(t)ni.Mert ki bünteti, hogy reggel 5,30-kor a buszmegállóban majd mindenki dohányzik.Tetejében a többsége NŐ.Saját tapasztalat.
2011. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
76%
Semmi gond! Gyújtsatok csak rá nyugodtan a buszmegállókban! Majd ha minket nemdohányosokat zavar, akkor kiállunk a szélbe, viharba, esőbe, hóba...
2011. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 BlackSword ***** válasza:
23%

Egyáltalán nem értek egyet... Vagyis azzal, amit eredetileg akartak, hogy ne... Bár a buszmegállóval sem...

Az, hogy egy étterembe ne lehessen, azt dohányosként teljese mértékben meg tudom érteni, hiszen én sem dohányzok a vasárnapi ebéd közben sem... De hogy a vonatokon nem lehet megint csak az érthetetlen kategóriába esik... Sokkal egyszerűbb lenne ott is egy dohányzókocsit csinálni...

Szóval végső soron szerintem ezzel a tiltással úgy sem lehet elérni semmit...

2011. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
89%

20:51! "A dohányosoknak nincs joga dohányozni?" Dehogynem.

Bárhol máshol. A közterületek nagyobb része még mindig a dohányosoké.

Nektek jogotokban áll dohányozni, nekem meg dohányfüstmentes levegőt szívni. Én bárhol megengedném a dohányzást, ha nem fújnának füstöt...

2011. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!