Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz, hogy a buszmegáll...

Doboszoli kérdése:

Egyetértesz, hogy a buszmegállókban dohányzókat büntetik?

Figyelt kérdés

Mielőtt rávágnád:természetesen, egy gondolat.

Én nem gyújtok rá olyan (pl.zárt) helyen, ahol a füst zavar

másokat. Nem várhatom el, hogy szabadtérben mérgezhessem magam, ahol csak vizuális "kárt" okozok másnak?


2011. jan. 11. 20:20
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértenék, ha pontosan meg lehetne határozni, mi is a buszmegálló... most maga a fedett rész, a fedett rész + a fedett rész, a tábla és a járda széle által határolt négyszög, esetleg a már leírtak, plusz még valami? Mert ez így kb olyan, mintha a telken kijelenteném, hogy a házban tilos a dohányzás, mikor még az alap sincs meg... jó, hogy tilos, de pontosan HOL?

Hozzáteszem, én mindig arrébb állok, hogy ne füstölögjek más képébe, és a dohányzó hely meghatározásakor számításba veszem a szélirányt és -erősséget és minimum 4-5 méterrel arrébb állok... én dohányzom, nem ők. Szörnyen gusztustalan tud lenni, amikor egy dohányos áll a buszra váró tömeg kellős közepén (esküszöm, mintha direkt oda állna :D) és halálos nyugalommal rágyújt... Sosem csinálnám... ahogyan étteremben is van bennem annyi, hogy akár dohányzó, akár nem, ha a mellettem/mögöttem lévő asztalnál esznek, igenis odafordulok és megkérdezem, hogy zavarnám-e őket a dohányzással, vagy egyszerűen megvárom, amíg befejezik az étkezést...

Be lehetne tiltani, de előtte mondjuk kijelölhetnék a buszmegálló határait rendesen, és akkor odafigyelek, hogy ne menjen a vonalon belülre a füst, amennyire tudok...


20/L

2011. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
32%

Egyreszt orulok, mert ha allok a megalloba es erzem a fustot, az naon irrital. Mondom ugy, hogy napi fel dobozzal en is elszivok.


Masreszt meg kepmutatasnak tartom a kormany reszerol, mert a dohanyosok oriasi bevetelt adnak az allamnak.

2011. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
85%

persze hogy óriási bevételt hoznak az államnak de ha 3szor ennyibe kerülne a cigi akkor is megvennék szal még kíméletes is a kormány

arról se feledkezzünk meg hogy tb-t viszont ugyanannyit fizet az is aki egészségre törekszik és jóformán csak kullancs elleni oltás miatt látja háziorvosát meg az is aki a cigivel tönkreteszi magát és ezért szinte hazajár az orvoshoz

2011. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
39%

4. oldal elsője vagyok... Kedves utolsó... édesanyám 1978 óta dohányzik, mégsem "haza jár" az orvoshoz... volt, ilyen időszaka, de annak a dohányzáshoz semmi köze, és nem Ő az egyetlen a környezetemben, aki hasonló ideje dohányzik és hasonló időnként jár orvoshoz... ugyanakkor volt olyan barátnőm, aki soha nem gyújtott rá és tüdőrákban halt meg... ennyit erről.

Nem kell hülyeségeket terjeszteni általános népbutításból származó infók alapján...

2011. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
59%
Bizonyított tény, hogy a passzív dohányzás sokkal károsabb. Köszönöm a kedves dohányosoknak, hogy akaratom ellenére mérgeznek a szarjaikkal, mert lusták arrébbállni. Tehát nagyon is örülök ennek, hogy büntetik. Bárcsak a kocsmákból is kitilatanák őket már végre, mint nyugaton. A Brit szigeteken se lehet, pedig ott jóval csapadékosabb az idő.
2011. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
78%

Van egy szemsérülésem, nem látszik és a látásomat se zavarja, de például a dohányfüst, a dohánykipárolgás (ha nem is füst), nagyon erősen irritálják (nyílt téren kb. 1 méteres körben), és én ez ellen csak annyit tudok tenni, hogy távolabb állok meg. Sajnos ha van is fedett rész a buszmegállóban, nincs elkülönítve, hogy dohányzó, és ha esik az eső, sokszor nekem kell kiállnom a fedett rész alól, mert a dohányzók bent állnak, és kár, hogy legfeljebb 1 kuka van, és az is a menetrendek alatt, ha biztosítanának külön még egyet távolabb, akkor sokat segítenének az ügyön.

Tudod, én a sérülésemet már nem tudom visszacsinálni, végleges, de jó lenne, ha nem nekem kéne alkalmazkodnom mindig a füstölőkhöz.

Munkahelyen, ha nem nyitnak ablakot, és bejönnek a bagósok, el kell vonulnom cseppenteni a szemembe, mert fáj a kipárolgástól.

2011. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
68%

22:38

Légyszi bizonyítsd még a végén be hogy a dohányzás valójában egészséges csak mi vagyunk a hülyék!

Ez egy kötözködő hozzáállás hogy "láttam Trabantot is száguldani meg Ferrarit is lerobbani".Voltak és vannak időnként előforduló ínyencségek de tanulságot belőlük levonni kvázi bűn.

2011. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
71%
"Egyetértek a büntetéssel. A füst csak elméletben száll el, gyakorlatilag kb. 5-6 méteres körben tökéletesen érezhető, egy buszmegálló pedig annyi sincs... Sajnos allergiás vagyok a cigifüstre, ezért nekem nagyon jól jön ez a törvény." Elnézését kérem a válasz adójának,hogy csak úgy bemásoltam,de ennél jobban nem lehetett volna megfogalmazni.Ha valaki mindenáron mérgezni akarja magát,az tegye otthon,vagy ahol mindenki dohányzik.Mondjuk ha otthon van aki nem dohányzik,de a másik igen,akkor meg kell oldani,hogy ne kapjon belőle.Amúgy a dohányos emberek rettentő büdösek is a beszívódott nikotintól,főleg a ruhájuk.Ha ehhez még kocsmaszag is párosul,együttesen már-már hányást válthat ki más emberből.Nekem már egyszer összejött...
2011. jan. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon helyes!


A cigaretta nem más, mint egyfajta önkielégítés, úgyhogy menjen mindenki a saját lakásába önkielégíteni.


Már réges-rég tiltani kellett volna!

A közterületen való dohányzást a közterülten való italfogyasztással egy kategóriába kellett volna venni már nagyon régen.

2011. jan. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
48%
Csak azt sajnálom, hogy ez is csak egy elterelő látszatintézkedés, míg a többség ezzel van elfoglalva, a hatalmon lévők sutyiban lopnak. Bárcsak ez lenne hazánk legnagyobb problémája, igen, ezt is meg kell oldani, a szemsérüléses vagyok, de bárcsak ne figyelemelterelő mézesmadzagként dobnák be...
2011. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!