Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz, hogy a buszmegáll...

Doboszoli kérdése:

Egyetértesz, hogy a buszmegállókban dohányzókat büntetik?

Figyelt kérdés

Mielőtt rávágnád:természetesen, egy gondolat.

Én nem gyújtok rá olyan (pl.zárt) helyen, ahol a füst zavar

másokat. Nem várhatom el, hogy szabadtérben mérgezhessem magam, ahol csak vizuális "kárt" okozok másnak?


2011. jan. 11. 20:20
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Valóban vannak más gondok is,de talán ez a "legégetőbb".
2011. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy rosszul kérdeztem, nem a büntetésre akartam a dolgot sarkítani, hanem magára a tiltásra.

Természetesen nem a két négyzetméteres esőbeállóban való bagózásra gondoltam,(ez tényleg tahóság), hanem a "szabad váróban".

Én is dohányzom, ám a csikk szétdobálását elítélem.

Volt egy komment, hogy "mit látnak a gyerekek", ez nekem a médiatörvény kommunikációjára hajaz.

Valaki írta, hogy kissé álságos az intézkedés, hiszen a bagósokból az állam jó adót húz. Hát igen.

Összességében nézve a kommenteket, levonom a tanulságot, soha többé nem gyújtok rá buszmegállóban.(mondjuk ez is álszent fogadalom, mivel vagy 20 éve nem ültem buszon, és nem is nagyon szeretnék ettől eltérni.)

Mégegyszer, köszönöm a hozzászólásokat.

2011. jan. 13. 05:31
 43/45 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, nekem már az is előrelépés lenne, ha a dohányosok jobban odafigyelnének a nemdohányzókra, és kevesebb lenne a bunkó tahó, akinek nem merek szólni, hogy csípi a sérült szememet, mert én csak egy törékenynek látszó pici termetű fiatal nő vagyok, akit még a közlekedési eszközön is félrelöknek az alacsony kapaszkodótól, csak mert nem néznek lefelé.
2011. jan. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:

Azt azért leírhattad volna a kérdésben, hogy a BKV buszmegállóiban dohányzókat büntetik. :)


Valaki kérdezte, hogy mit is értenek a buszmegálló alatt. Neki itt a válasz:

"A rendelet kitért a nem elkerített peronokra is, ezeknél két méter széles és a buszok esetében 18 méter, villamosnál 55, míg a HÉV-nél 120 méter hosszú területen tilos a dohányzás. Ez természetesen igaz az utasvárókra is."

2011. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Utolsó, köszi a tájékoztatást, én érdeklődtem :)

Egyébként most mit vár a BKV? Járjak mérőszalaggal? Mert gondolom, az illetékes elvtárs nem "kb 36 métert" hanem 36 métert fog számonkérni... Bár vehetjük úgy is, hogy jó dolog, hiszen fejlesztik a dohányzó lakosság térlátását (Y)

Mondjuk ez tényleg egyszerűbb, mint megtanítani a sok tahót (mert én kérek elnézést, de a szó a magyarok 99%-át jellemzi sok esetben, igen, engem is) emberként viselkedni ;)

2011. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!