Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz, hogy a buszmegáll...

Doboszoli kérdése:

Egyetértesz, hogy a buszmegállókban dohányzókat büntetik?

Figyelt kérdés

Mielőtt rávágnád:természetesen, egy gondolat.

Én nem gyújtok rá olyan (pl.zárt) helyen, ahol a füst zavar

másokat. Nem várhatom el, hogy szabadtérben mérgezhessem magam, ahol csak vizuális "kárt" okozok másnak?


2011. jan. 11. 20:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
71%

ma 20:51-nek.


A dohányosnak van joga dohányozni. Viszont a nemdohányosnak is joga van ahhoz hogy dohányfüstmentes levegőt szívjon.


Azok amiket leírtam a nyugaton működő dolgokról nem azért van, hogy Te ne dohányozzál, hanem azért, hogy a felnövőben lévő generáció ne azt lássa, hogy lépten nyomon mindenki mindenhol cigarettázik és ezáltal kissebb eséllyel fognak ők is rágyújtani. Ha elkezdik a dohányzást korlátok közé szorítani előbb utóbb meg lesz a hatása.

2011. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
19%
Sztem mostmár csak gázmaszkban lehessen az utcán is, azt is a sarkokon elhelyezett tűzcsapszerű elvezetőre csatlakozva!
2011. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
83%

Én azt mondom, hogy ha elszívsz egy cigarettát, akárhol is, az magánügy.

Viszont amikor kífújod a füstöt, az már nem az!

2011. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
18%
Mindent csakis a dohánygyárak érdekében! :S
2011. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
62%
dohányosként egyetértek ezzel, meg hogy az aluljárokban nem lehet. de itt álljunk meg a törvényhozásban. ennyi erővel a gyárakat is bezárathatnák.
2011. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
77%

Nem "vizuális kárt" okozol vele.


Nem olvastam végig a válaszokat, de az az igazság, hogy engem nagyn irritál a füst, maga a szag is, illetve az, hogy valaki konkétan rám fújja (végső soron olyan, mintha leköpne...), meg a tudat, hogy utána nekem is olyan szagom lesz. Ha a két méteres körzetben rágyújt valaki, azt általában bőven megérzi egy nem dohányos orra.


Akkor pedig nyilván a tüdeje is, bár Bp-en ez ugye majdnem mindegy már a szmog okozta károsodás miatt... de azért nem kell még egyet rúgni bele.


Én azt sem nagyon tudom értékelni, amikor az utcán az előttem menő lóbálja a kezében a cigit, olyankor is mindig bőven többet kapok a kelleténél.


Szerintem ahogyan nem köpködünk, nem vizelünk és nem rakunk fekáliát az utcán, úgy cigifüstöt sem kellene fújkálnunk. Sajnálom, nekem ez egy kategória. Ez szubjektív, viszont tudom, hogy sok más ember is hasonlóan érez ezzel kapcsolatban.


... És ha azt gondolnád, hogy túloztam a 2 méteres sugárral: tegnap bevásárlás után, ahogy épp kiléptem az épületből (előtte egy parfümériában voltam), újra meg akartam szagolni a csuklómat, hogy milyen illata van rajta 10 perc után a kiszemelt parfümnek, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy .... cigiszaga, wazz. Felnéztem, és persze rögtön megláttam a forrást, legalább 5 méterre állt tőlem, és épp akkor gyújtott rá...


Én nem ragaszkodnék hozzá, hogy büntessék ezért az "elkövetőket", bőven beérném azzal, hogyha maguktól lenne bennük annyi jóérzés, hogy nem kezdenek el nemdohányzók közt füstölögni. Mert szerintem nem fair dolog a mérgező és kellemetlen füstjüket rám kényszeríteniük, sem zárt épületben, sem az utcán.


Arról nem is beszélve, hogy mellesleg hogyha kevesebb alkalmuk lenne a dohányosoknak dohányozni, mert szinte mindenütt tiltva lenne, akkor előbb-utóbb legalábbis egy részüknél biztosan csökkenne a napi adag. Lehet, hogy ideiglenesen kellemetlen lenne nekik, de végső soron jobban járnának ők is.


Szerintem.

2011. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
18%
Én bizony hűségesen fújom ki a füstöt. Ha a légmozgás vki arcába viszi, az már nem az én hibám :D Akinek nem tetszik az álljon máshova vagy költözzön tanyára. A csikk eldobását én sem kultiválom. De sokan vunk olyanok, akik csak ugatnak, de ugyanúgy szemetel, ha nem látják. Mindenki tudja... Mellesleg az autók pufogógáza több kárt okoz, mint bármelyik minket körülrajongó cigifüst. De ugatni könnyebb és szidni a másikat... na mind1 teljesen lexarom :S
2011. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: abban igazad van, hogy az autók meg a gyárak füstje IS káros, de ettől a dohányfüst nem lesz egészségesebb. Ez olyan, mint az oviban azzal védekezni, hogy de a Pisti is köpködött, nem csak én.


Még valami: Te szeretsz kakaszagú csöves mellett állni a négyeshatoson? Ő sem tehet róla jobban, mint te a dohányosságodról. Na és most képzeld el, hogy minden harmadik ember kakaszagú csöves, és azt mondja neked, hogy hogyha nem tetszik, szállj másik vilire...

2011. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
74%
Én alapjaiban nem értem hogy mi az istennyila veszi rá az embereket arra hogy szívják ezt a sz@rt.A tuti az lenne ha csak otthon dohányozhatnának az emberek(szerencsésebbiknek vagy van udvara vagy erkélye).De ebbe egyre kevésbé vagyok kompetens mivel a dohányást igazán csak a gazdagok engedhetik meg maguknak...
2011. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
31%
Autóval közlekedek (most már), nagyon ritkán szoktam buszozni.
2011. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!