Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles-e a szomszéd megfizetn...

Köteles-e a szomszéd megfizetni a fája által okozott kár értékét?

Figyelt kérdés
A szomszéd diófájának ága rá volt nőve az épületre mint egy 4 méterre. Az épület a telekhatárban van. A júniusi vihar letörte a diófa ágait, egy ág a mai napig is bele van állva a hullámpalába. Mi kértük rá korábban, hogy vágja le az átnyúló ágat, de ennek nem tett eleget. Hová lehet fordulni ilyen ügyben? A károkozó lakásbiztosítására azt az elutasító levelet kaptam, a kártérítés kifizetésére, hogy a szomszéd nem tehet arról, hogy vihar volt. Hivatkozott PTK. 339.§-ra, mivel megpróbáltam kifizettetni az ő lakásbiztosítására a kárt.
2011. jan. 29. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Indíthatsz ellene pert, a bíróságotok heti panasznapján ingyenesen segítenek abban, hogy hogyan. Szomszédjogi vitákban sok per szokott lenni, de hogy be tudod-e rajta hajtani az okozott kár értékét, az már más kérdés.
2011. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szomszéd biztosítása kiterjed az ilyen esetekre, akkor a biztosítója köteles fizetnie, a hivatkozott §-ban leírtakat csak a bíróságnak van joga eldönteni, hogy a mentesítéshez szükséges körülmények fent állnak-e!

A biztosító szerintem csak le akar koptatni.

2011. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Necces, de érdemes megpróbálni. Egyébként úgy tudom, hogy az átnyúló ággal azt csinálsz, amit akarsz, le is vághattad volna.
2011. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A harmadik rosszul tudja nem csinálhat azt amit akar, ha a sajátja normális használatában gátolja, akkor megkérheti a szomszédot, hogy vágja le. Azért, mert csak simán átnyúlt, de semmi baj nem volt vele, még nem ő a hibás, hogy a vihar miatt beleállt a paládba. Nem is értem, hogy miért az ő biztosítására akarsz te rendezkedni? Nincs neked sajátod? Mert akkor szopcsi.
2011. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár ha jobban belegondolunk te az átnyúló ágat nem vágtad le mert lusta vagy mint a dög, önmagad rovására követtél el mulasztást, felelősségre vonhatod önmagad. :)

Sőt még kártérítést is követelhetsz magadtól. :P

2011. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, ha zavar/veszélyes és a felszólítás ellenére nem vágta le, akkor levághatod. Ja, hogy lusta voltál? Meg saját biztosításod sincs?


/kinyújtott mutatóujj és röhögés

2011. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez egy óriási diófa volt, kb 30 éve nőtt. A kb 4 méter magas ágat hogy vágod le?
2011. jan. 29. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Láncfűrésszel.

Egy fél tucat hatalmas diófa áll az udvarunkban, és igen, néhány évente akad egy-egy ág, amit fel kell mászni és le kell vágni, mert veszélyes. Fűrész fel, ág le :D

2011. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább kössél biztosítást, akkor nem kell itt siránkozni. Úgy vágod le, ahogy a szomszédtól vártad el, hogy levágja.
2011. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!