Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet kihívni a munkaüg...

Hogyan lehet kihívni a munkaügyi felügyeletet és az Apeh ellenőröket a munkáltatóra akivel NAGYON nem vagyok megelégedve?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Telefonálj be nekik, a névtelen bejelentéssel nem hiszem hogy sokat kezdenek és azt se tudom hogy elmondják e a munkáltatónak hogy ki szólt nekik.
2011. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megírnád, hogy mi a gondod a munkáltatóddal?
2011. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát egy részt nehéz gépkezelőként dolgozok és a kollégám folyamatosan iszik amit azért nem tűrök el,mert nagyon baleset veszélyes.Egy ilyen gépet ha rosszul állít be akkor akár valaki kezét vagy lábát is simán levághatja.Többször jeleztem a kisfőnöknek , de semmi nem történt.A nagy főnök meg nem hajlandó beszélni velem.

Másrészt meg ukrán fekete munkásokat alkalmaz a helyett,hogy nekünk fizetne túlórát.

2011. febr. 2. 07:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek igen komoly indokok! Kezdjük az elején:

1. A ki nem fizetett tulórát csak akkor tudod bizonyítani, ha van a kezedben (fénymásolatban) egy jelenléti ív, amiről kiderül, hogy melyik nap hány órát dolgoztál, és mellé tudod tenni az adott hónap bérfizetési jegyzékét, amelyen szerepel az, hogy hány óra lett elszámolva.


2. A fekete-munkások: Mint könyvelő tudom, hogy az alkalmazottak után a munkáltatók - a jelenlegi adótörvények alapján - nagyon nagy összegeket fizetnek be az államnak. Ezért bizony előfordul, hogy 1-2 főt 1-2 napra "elfelejtenek" bejelenteni.Bár tömegével nem merik megkockáztatni, mert a kiszabható bírság (emberenként kétszázezer Ft bírság + az elmaradt járulék + késedelmi pótlék) anyagilag padlóra küldi őket. Ennek az a következménye, hogy bezárhatják a vállalkozást, és még annak az embernek sem lesz utána munkahelye, aki eddig bejelentett alkalmazott volt náluk.


3. A legkomolyabbnak az ittas munkatársat gondolom. Félő, ha bekövetkezik valami baj, a főnök könnyen mondja, hogy ő nem tudott róla, te viszont miért nem jelentetted?


Amit tanácsolni tudok:

1. Nagyon gyorsan nézz körül, találsz-e magadnak másik munkahelyet!!!

2. Az ittas kollégával kapcsolatban írásban jelezd a nagyfőnöknek az észrevételeidet. Írd bele azt is, hogy szóban már korábban jelezted ezt többször a közvetlen főnöknek, de eddig még csak szondázás sem volt. Kérd benne, hogy helyezzenek melléd helyette egy olyan munkatársat, akivel együttdolgozva te is biztonságban érezheted magad. Ezt a levelet 2 példányban írd meg, és ajánlottan add fel az egyik példányt, hogy nyoma maradjon.

3. Semmiképpen nem tanácsolom a feljelentést addig, amíg nincs másik munkahelyed, mert te magad is (sajnos a mai világ ilyen) könnyen munkanélkülivé válhatsz. De mindenképpen tanácsolom, hogy innét meg kellene szabadulnod addig, amíg téged is baj nem ér.


Ha úgy teszel bejelentést akár a Munkaügyi Főfelügyeletnek, akár a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, hogy nincs másik munkahely kilátásba, az ellenőrök azonnal kimennek (mert ezek komoly indokok), és - mivel már korábban szóban jelezted a főnöködnek ezeket a dolgokat - rögtön rájönnek, hogy te voltál a feljelentő. Veheted úgy, hogy még aznap megszűnik a munkahelyed. Egyébként írásban benyújtott, névtelen bejelentést is kötelesek kivizsgálni, és meg is teszik.

2011. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem,de ha kihívom őket azért nem rúghat ki a munkáltató.Ez nem szerepelhet a felmondásomon indokként?!!
2011. febr. 3. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igaz! De - ha akar - talál más indokot. Vagy olyan légkört teremt körülötted, amelynek nyomán egy idő után te magad fogsz felmondani. Naponta letol valamiért, vagy a munkatársak között kezd el rólad olyan pletykákat terjeszteni, ami nem igaz, de a közhangulatot ellened fordítja, stb.
2011. febr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze én ezt mind megértem, de nehogy már nekem kelljen új munkahelyet keresnem ,mert normálisan akarok dolgozni???A másik meg csak iszogasson tovább??Hát inkább bevállalom a munkaügyi felügyeletet...betelefonálok névtelenül és meglátom mi lesz...nyilvános fülkéből hívom őket és kész...jelenleg úgyis betegállományba vagyok.

Tudnál pontosan valami telefonszámot??Kit hívjak?

2011. febr. 4. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!