Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy gyereknek betöröm az...

Ha egy gyereknek betöröm az orrát, az súlyos testi sértésnek számit? És milyen büntetésre számithatok mivel már betöltöttem a 18-at?

Figyelt kérdés
és egy könyöktörés esetén milyen büntetés lehet?
2009. febr. 23. 17:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Te kérdező, ennyi idősen már ő se gyerek.
2009. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Minden embernek kell, hogy legyen egy EGÉSZSÉGES tűrőképessége.

Ebben az országban vagy túl agresszív valaki, vagy birka. Mindkettő borzasztó!

Az én határaimat már átlépte volna ez az illető, és én sem hagynám annyiban.

Mivel a kérdező helyett senki nem fogja megoldani ezt a problémát, javaslom: IGEN, de csak OKOSAN!! És ha lehet, ne maradjon nyoma!!

2009. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlenek vagytok ... itt mindenki ennyire agresszív valkóban hogy csak arra bíztatjátok, hogy "csak ne maradjon nyoma" ?? Azért ez durva nagyon ...

Én nem akarok győzködni senkit, de meg vagyok döbbenve, a másik pedig az, hogy kéredzz meg egy jogászt is, és még egy érv ami a legerősebb talán:

tegyük fel, a súlyos testi sértést megúszod egy felfüggesztettel (bár ebben sem vagyok biztos, mint ahogyan páran nagyon azok ...), akkor is kell neked kapásból ilyen fiatalon priusz és ezzel meg kapásból egy csomó helyen elvéágod magad egész életre ?? Ezen gondolkozz egy kicsit, ha már máson nem tudsz, hihetetlen számomra ez a fajta agresszió.

Nagyon jól írta valaki, ebben az országban vagy túl agresszív valaki vagy birka. Igen, én is így látom. Nem lehetne egy normál, középutat találni és intelligens emberként élni netán?

ááááááááááááá sikítok komolyan .......

2009. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Helyzet és helyzet között nagy különbség van.

Nem azt mondtuk, hogy verjen agyba főbe mindenkit, de SAJNOS ha ő nem védi meg magát, senki nem fogja. Nincs olyan fórum, aki a kötekedőt megbüntetné, pedig mondom egy-egy embernek bizony elkelne néha egy büdös nagy pofon, hogy elgondolkodjon a dolgain. Ha továbbra is hagyja, hogy szivassák, nem lesz tekintélye, és a másik srác joggal hiheti, hogy azt csinálhat bárkivel, amit akar.

SAJNOS ezt kell mondanom, tudom, hogy szomorú.

2009. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Hintalow ***** válasza:
88%

Azért egy ilyen esetben felvetnék egy olyan kérdést a kérdezőnek, hogy miért?

Tehát miért kötekszik veled? Csak úgy ülsz és odamegy?

Mert akik olyanok, hogy csak úgy "rájukszállnak" az ilyenek, azok többnyire nem azok a típusok, akik hasonlóan akarják (vagy tudják) megtorolni az ilyen attrocitásokat.

Én először megpróbálnám kideríteni, hogy miért teszi, amit tesz, és utána kereseni megoldást, ami lehetőség szerint erőszakmentes.

2009. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

16:49 - hogy ki miért kötekszik valakivel, arra nincs mindig ésszerű magyarázat, pár példa (és tényleg a gyerekek korosztályából, nem a 18 éves körüli korosztály, hanem a kicsik):

- általános iskolában abba az iskolába jártam, ahol anyu tanított, de akkoriban, amikor én kezdtem a sulit, ő gyesen volt az öcsémmel, és később sokáig nem is tanítani, hanem napközizni ment vissza, mindegy volt a dolog, mert az évfolyamból többen is piszkáltak, azért, mert tanárgyerek voltam, és úgy gondolták, hogy velem kivételeznek a tanárok (ez nem volt igaz, ha nem tanultam, nekem is bevágták az egyest, és ha tanultam, megérdemelten kaptam az ötöst)

- most ugyanebben az iskolában van egy kisfiú, fehér, magyar szülők gyereke, 9 éves, akivel otthon nem igazán törődnek, anyagilag minden, de a szülő nem neveli, nincs igazán ott a gyerekkel, és bár megmagyarázni nem tudja igazán 9 évesen, mi is a baja, de az iskolában vezeti le ezt a hiányt azzal, hogy piszkálja a többi diákot, fiúkat-lányokat válogatás nélkül, és a nyolcadikosoknak is nekimegy, csakúgy, és mikor kérdezik, miért, nem tud magyarázatot adni, csak vállat rándít, egyébként egy értelmes gyerek, ha valaki odafigyel rá igazán, kenyérre lehet kenni, de mire esetleg a tanárok eljutnak vele odáig, hogy leállítják, és változik, ha a szülő nem partner (mert nem partner, sajnos volt ügy is már belőle, ő nem nevel, a tanároktól várja el, de ha rá mernek csak szólni, már baj van, ördögi kör, így a tanárok dolga is nehéz), akkor ez hosszú évekbe fog telni.


Szóval nem kell mindig közvetlen ok, hogy egy ember bántson egy másikat, lehet az ok valótlan is, csak indok, egy frusztráció, egy hiány, amit az ember hirtelen nem tud kezelni


Kérdező, egyébként ha tényleg visszaütsz, az nem vezet jóra, mindegy, mennyi idősek vagytok, ha tudsz, próbálj más megoldást, és amikor lehet, kerüld.

2009. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
csak hogy tisztába tegyem itt a dolgokat a végére, először is nem lett semmi gáz nem volt balhé, eddig, lekopogom, mint már emlitettem nem szeretem az erőszakot, nem szivesen élek vele, ugyhogy az a fajta vagyok aki mindig a békés középutat keresi!és hogy volt e oka belémkötnie? hát NEM! én nem szolok hozzá, nem kötekedek, nem keverem a szart, akkor mire fel? még rá se néztem, ugyan is észre se vettem hogy jön vagy hogy ott lenne, egy haverommal interneteztem, beszélgettünk és egyszercsak vki rámrúg egy "combost", majd begörcsölt a lábam...azt se tudtam mi van. szal vannak "értelmes" emberek,akiktől olykor nem kell sajnálni egy egy verést!- ha már a szülei nem nevelték meg!...
2009. febr. 24. 19:28
 18/22 anonim ***** válasza:
79%
Engem is szivatott egy ilyen. Sajnos az egész osztályban soha nem állt mellém senki, ált. mindenki cseszegette a másikat. Ez a magyar összetartás mintapéldája volt. Én sajnos tűrtem, és meg is lett az eredménye: befelé forduló lettem nem igazán tudok kapcsolatot teremteni emberekkel, hosszú depresszión estem át. Utólag már úgy látom, hogy piszokul el kellett volna vernem valami vaslánccal (mivel karatézott, nekem puszta kézzel esélyem se lett volna ellene) Ebben a rohadt országban a tanárok is az ilyen, magukat menőnek képzelő alakokat védik...:(
2009. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ezzel az utolsó beírással egyet kell hogy értsek. Valóban a magyarban mintha genetikailag benne lenne az idiotizmus, az ok nélküli agresszió és egy sor más "nemes" vonás.

Ezzel együtt se javaslom, akkor figyelj .. ha már ennyire durva a helyzet, azért


1, valami oka csak van amiért veled ezt megcsinálja és senki nem áll melléd

2, ne erőszakkal rendezd le, akkor beszélj az igazgatóval stb ... de ha megvered, hidd el, neked lesz bajod, és gondolom nem szeretnél még csak 30 napra se előzetesbe kerülni ugye? Mert simán betesznek ám, ha éppen úgy sikerül, erőszakos cselekedeteknél ezen egy percig nem gondolkodnak. Na most az hiányzik neked ?


Úgyhogy igazgató, ha nem megy akkor akár jelentsd fel, hogy jogilag is maradjon nyoma az egésznek! Máris másképpen mutat, ha történne valami, és jobban megszívja az illető.

2009. febr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen abban én is egyetértek hogy még a tanárok is!védik az ilyen kis sz\'r szemét sz\'ralakokat.Lehet hogy rokon,esetleg utcabeli szomszéd,vagy ismeri apucit anyucit,vagy csak pofára megy,nem tudom,de elég szomoru az ilyen!Engem mind általános iskolában,mind középiskolában b\'szogattak.Nem voltam az a "menő suli bikája" aki viasszapofázik a tanárnak,aki fejbe köpőcsövezi(meg még sorolhatnám!),meg aki kurogatja a fél iskolát de még a kollégiumot is.Apuci anyuci nem hozott reggelente BMW-vel a suliba,(nem volt mivel villognom sem)nem volt kb.200.000Ft-os ruhafelszerelésem,mobilom meg még sorolhatnám.Az ilyen kis sz'rrágok majd egyszer menekülnek apucihoz anyucihoz sírva,hogy kiszakadt a burok és megcsapta őket az "élet szele"!Talán az ilyen embereknek kuss van otthon,és a suliban(vagy máshol)tombolják ki magukat.Vagy egyszerűen csak kissebségi komplexusa van és az ilyen helyzetekben érezheti magát főlényben.(Ez is bizonyított tény).Szerintem az ilyen emberek belül egy senkik,és ezt ők maguk is tudják,és kompenzálnak ezerrel.Maguknak sem képesek bevallani hogy mekkora senkik.El vannak kényeztetve és ebből fakadón már nem tudják hogy mire pazarolják az energiájukat,nem tudják hol a határ,hogy mit csináljanak.Az ilyen emberek nem tudnak a saját seggükön sz'rni!De mondom sajnos van olyan és elég gyakori hogy az ilyen f'rgeket védik a tanárok is.Ki tudja,talán érdekük is!Volt egy srác aki engem is mindig b'szogatott csak ugy,mert én voltam az osztály lúzere.(És tényleg nem csináltam vele semmit,semmi oka nem volt ezen kivűl!!!)És volt egy lány a suliban aki tudott engem értékelni,és jártunk is egy darabig.Aztán a kis b'za egyik reggel szépen odajött hozzám és csak ugy simán csendben odasuttogta hogy megdugta a barátnőmet!Természetesen felálltam és a földrajztanár előtt(kijött a sokévi düh,meg ez tényleg betett)k'rtam szájba elég rendesen.A tanár engem huzkodott meg és mehettem beszélgetni az igazgatohoz.Mentegetőzözz hogy nem csinált semmi,meg ilyesmik!Ennyi!!!R''''dékoké a világ!Hurááá!!!Nyilván a csajszi is hibás volt,mert sztem ehhez is 2 ember kell,na mind1!És akkor még az otthoni problémák is nehezitették az életemet,amely problémák nem egy fiatal srácnak való!Bocs kicsit hosszu lett!

Ez csak ugy eszembe jutott!

Üdv!

2009. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!