Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező elfogadnom, hogy...

Kötelező elfogadnom, hogy kifizessék az örökségemet?

Figyelt kérdés
1/4rész,+a fél ház után a köteles részt örököltem.Ki akarnak fizetni 12M után,de a ház 16M ér szerintem.Ettől függetlenül én szeretném megtartani és kialakítani magamnak egy lakható részt a sufnikból.(Apám is ott lakott a kinti részen.)Hiszen amit kapnék pénzt,annyiért nem tudnék ingatlant venni ebben a városban.Hitelbe meg nem akarom verni magam.
2011. márc. 22. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem kötelező. Kifizeted a többieket és tiéd a ház.
2011. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1.) Ha a 12 millió -Ft. 3/4 részét (9 mill. -Ft.) kifizeted kp. ben a többi örökösnek azt csinálsz az ingatlannal amit akarsz.

Ha Te, nem tudod ezen összeget kifizetni, akkor el kell fogadnod az ingatlan értékének részedre jutó 1/4 részét, ami egyik esetben, 22 millió után, 3 millió, a Te számításod szerint 16 millió után, 4 millió Ft-ot tesz ki.


2.) Megbízól egy hívatalos ingatlan becslő szakértőt, és felértékelteted az ingatlant. Lehet, hogy az új ingatlan érték összege, eléri a 16 millió Ft-ot. Ha ezt az összeget elfogadják az örökös társak, (nem támadják meg viszont, másik ingatlan becslő szakvéleményére hívatkozva alkalmazva) akkor ragaszkodhatsz az új, örökös részedre járó 4 millió -Ft. kifizetéséhez, ha kiakarnak fizetni.

2011. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
helyesbítek: 12 millió után, 3 millió ...
2011. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nudli ez a pénz.Miért nem alakíthatok ki magamnak egy lakható részt?Félig már úgyis meg van.Nekem a házrész kéne.Vannak udvarok,ahol 5 család is él.Itt miért nem lehet ezt csinálni???
2011. márc. 22. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És a többiek részét szerinted ki fogja megvenni, ha egy lakó is van benne? Vedd meg a részüket és akkor már kialakíthatsz.
2011. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kifizeted a többieket (az csak neked jó, hogy Ők 12 millára értékelik, így kevesebbet kell fizetned!) és azt csinálsz a házzal amit akarsz!
2011. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem a ház egynegyed része a tiéd, amit tetszőlegesen kijelölsz, hanem minden apró részének a negyede. Szóval ez egy eszmei dolog. Na meg igen, megteheted, ha belemennek a többiek, de akkor a lakott és a lakatlan ár közötti különbséget ki kell fizetned.

Eddig is laktál valahol gondolom, a kapott pénzt meg el lehet tenni, bár ebben az országban elég kis eséllyel fogsz tudni összegyűjteni hitel nélkül egy lakásra valót.

2011. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.Sajnos elkeserített.Kicsit mérgelődtem azokon a válaszokon,ahol azt írják,hogy fizessem ki a másikat.Írtam,hogy nem akarok hitelt fölvenni.Nem is tudok és nem tudnám fizetni se.9M???Honnan vennék ennyi pénzt?Örülök ha hónap végén nem kell kölcsönkérnem.Ezért örültem,hogy végre lesz hol laknom.Mielött mondanátok valamit,ebben a városban a legalja 7M.Az 5M-osat már bontani kell.Na mindegy aki érti,érti.Aki meg nem az nem.Ideges lettem.....
2011. márc. 23. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!