Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a szentháromság érthetetlen...

Ha a szentháromság érthetetlen, akkor miért kéne elfogadnom?

Figyelt kérdés
A szentháromság, ellentétes a józan ésszel, és logikával. Akkor hogyan fogadhatnám el? Isten azt várja el tőlem, hogy olyanba higgyek, amit az ő által teremtett ésszel nem fogadhatok el? Ne gyere azzal, hogy Istent nem foghatjuk fel, mert ő hatalmasabb annál, hogy megértsük, mert ezt sehol nem is várta el tőlünk! Csak annyit várt el, hogy higgyünk benne, de ehhez nem kell teljességében felfogni őt, e nélkül is lehet hinni benne. A szentháromságban viszont nem lehet addig hinni hitelesen, míg fel nem fogjuk, de ő mégis elvárja, hogy elfogadjuk a nélkül, hogy megérthetnénk??? Ez nem isteni bölcsesség. Akkor mi a mérce, ami alapján, valamit el kell fogadnom, valamit meg nem, ha nem az ész? Akkor ennyi erővel sívát is elfogadhatnám. A hit az nem lehet mérce, mert az a meggyőződés után jön. Ésszerű meggyőződés, és nem tapasztalat. Mert tapasztalatai, más vallásúaknak is vannak.
2011. febr. 20. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
95%
Én már megértettem, ha te még nem, attól még nem jelenti azt, hogy értelmetlen hülyeség.
2011. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonim ***** válasza:
35%

Zsid 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.


Zsid 11:3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy ami látható, a láthatatlanból állott elő.


Zsid 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni...


A mérce ami alapján valamit elfogadhatsz az Isten igéje.


"ő mégis elvárja, hogy elfogadjuk a nélkül, hogy megérthetnénk??? Ez nem isteni bölcsesség."


1Kor 1:18 Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.

1Kor 1:19 Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcsességét és az értelmeseknek értelmét elvetem.

1Kor 1:20 Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-e Isten e világnak bölcsességét?

1Kor 1:21 Mert minekutána az Isten bölcsességében nem ismerte meg a világ a bölcsesség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.

1Kor 1:22 Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcsességet keresnek.

1Kor 1:23 Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;

1Kor 1:24 Ámde magoknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcsességét.

1Kor 1:25 Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél.


A kereszt beszéde az,hogy Isten megjelent testben.Ez Isten bölcsessége,és ha értjük,ha nem elfogadhatjuk,mert Ő mondta.

Az Isten Szellem(Ján. 4.24.),és Őt a szellemeddel,szíveddel tudod megragadni,nem az elméddel,mert SZÍVVEL hiszünk az igazságban,(Róma 10.10.)nem ésszel!

2011. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 A kérdező kommentje:
Akkor magyarázd meg!
2011. febr. 20. 14:15
 4/145 anonim ***** válasza:
83%
Magyarázni a gyakorlati dolgokat szokás, mert az minden embernek ugyanaz, ez minden embernek más, ahogy én megértettem, az a mód nem út máshoz, csak hozzám, a hozzád vezető megértés útja más, és arra te fogsz rátalálni idővel és eljutni a végéig, nekem sok évbe telt. Egyetlen egy dolgot mondok csak, ami talán másnak is lehet kiindulópont: koncentrálj a tartalmi dolgokra és ne az egyházi rituálé-szerű külsőségekre, ez utóbbiakat csak kultúrtörténeti kelléknek tekintsd, a többit meg idővel megérted, ha le tudod csupaszítani a lényeget ezektől a külsőségektől és megtalálod a saját utadat a megértéshez.
2011. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 anonim ***** válasza:
95%
Szerintemez olyan, mint a matek, fizika,kémia. Attól, hogy nem tudom felfogni, mert nem vagyok elég okos hozzá, elhiszem hogy ez tényleg ugy van. Ami egy átlagembernek felfoghatatlan, az felfogható egy átlagon felülinek.
2011. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/145 A kérdező kommentje:

Zsid 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.


Így van. Pont ezt mondom. Hinni Istenben, ésszerű, mert a világ a jele az Ő létezésének, és ezért hiszek benne, a nélkül, hogy Őt láttam volna, vagy felfogtam volna. Ezért ennek semmi köze a szentháromsághoz.


Zsid 11:3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy ami látható, a láthatatlanból állott elő.


Ezt mondom, én is. Ennek sincs köze a szentháromsághoz. Itt megint a teremtőről van szó.


Zsid 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni...

Így van!


A mérce ami alapján valamit elfogadhatsz az Isten igéje.

Így van.


"ő mégis elvárja, hogy elfogadjuk a nélkül, hogy megérthetnénk??? Ez nem isteni bölcsesség."


1Kor 1:18 Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.


Ennek nincs köze a szentháromsághoz. Bolondságnak tarják mások, hogy jónak kell lenni, meg hinni kell, stb.


1Kor 1:19 Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcsességét és az értelmeseknek értelmét elvetem.


Persze, hisz őt nem lehet felfogni. De hinni ésszerű benne, ellenben a szentháromsággal.


1Kor 1:20 Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-e Isten e világnak bölcsességét?


Nincs köze a szentháromsághoz. Isten nem törülte el az ész használatát.


1Kor 1:21 Mert minekutána az Isten bölcsességében nem ismerte meg a világ a bölcsesség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.


Ennek sincs köze a szentháromsághoz. Ez az egy Istenről beszél.


1Kor 1:22 Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcsességet keresnek.


Az a felesleges filozófia. Nincs köze a témához.


1Kor 1:23 Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;


Persze, mert a szentháromság érthetetlen. De ezzel még nem magyarázta meg.


A kereszt beszéde az,hogy Isten megjelent testben.Ez Isten bölcsessége,és ha értjük,ha nem elfogadhatjuk,mert Ő mondta.


Akkor ezek szerint nem vagyok köteles elfogadni, mert érthetetlen. Vagyis engem nem lehet ezért felelősségre vonni.


Az Isten Szellem(Ján. 4.24.),és Őt a szellemeddel,szíveddel tudod megragadni,nem az elméddel,mert SZÍVVEL hiszünk az igazságban,(Róma 10.10.)nem ésszel!


Ez igaz. Az Istenről beszél, és nem a szentháromságról.

2011. febr. 20. 14:31
 7/145 anonim ***** válasza:
79%

Javaslom elolvasásra: Tóth Károly: Az szentháromság titka c. írását, letöltheted a netről.


Ez egy misztérium, tehát nehéz megmagyarázni. Én gyarló módon megpróbáltam egy másik kérdésnél, ha érdekel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Én írtam azt a hosszú választ a végén. Így most itt nem fejteném ki még egyszer. De tényleg ajánlom Tóth Károly írását, ha valóban érdekel a téma és szeretnéd jobban megérteni. Ha élből elutasítod, nincs válasz ami meggyőzne.

2011. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 anonim ***** válasza:
67%

"Az Istenről beszél, és nem a szentháromságról."


Az Istenről beszél,tehát a Szentháromságról.

2011. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 anonim ***** válasza:
51%

"Ha a szentháromság érthetetlen, akkor miért kéne elfogadnom?"

kérdésedben a válasz.

2011. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A szentháromság kifejezés nincs benne a Bibliában, így ezt nem is kell elfogadnod. Bevallom én sem szeretem ezt a kifejezést, így nem is használom. Amit azonban olvashatunk a Bibliában, az a három isteni személy - az Atya, a Fiú és a Szentlélek - tökéletesen egy jellemében, szándékában és minden munkájában. Az isteni tulajdonságokban és a hatalomban is egyenlőek. A három isteni személy tökéletes egysége már önmagában is hirdeti, hogy Isten a szeretet. Úgy gondolom ezt nem nehéz elfogadni.


Üdv. Péter

2011. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!