Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 6 éve veszítettem el az...

6 éve veszítettem el az anyukámat és úgy érzem nem sikerült még elfogadnom a tényt hogy ő már nincs?

Figyelt kérdés
8 éves koromba történt a dolog és néha mikor egyedül vagyok minden ok nélkül elkezdek sírni és nem tudom abbahagyni.Mikor meghalt még nagyon fel sem fogtam hiszen csak most érzem igazán azt hogy mi is történt... a barátaim az apukám és a családom sem tudja és nem látja a bennem lévő dolgokat...de belül még nagyon fáj...nagyon szükségem lenne rá és nagyon szerettem.Rákban halt meg nem beszéltem akkor sem senkivel és még mindig bennem van...beszélni nem tudok róla mert még mély és nagy a fálydalom ami bennem van. Kérem segítsen valaki bebeszélem magamnak a betegséget amiben ő szenvedett hiszen sokan meghaltak benne a családba. Köszönöm a válaszokat :)14/N
2011. aug. 22. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, együtt érzek veled, nekem 3 hónapja halt meg az anyukám rákban szintén. Nagyon szerettem, de el kell engedni, mert tudom, hogy ő is azt szeretné, hogy jókedvű és boldog legyek, csak így lehet szép az életem, ahogy ő mindig is tervezte nekem.

Tegyél mindent úgy, hogy büszke lehessen rád odafenn, kicsit olyan, mintha "kapcsolatba lépnél" vele, jó érzés.

Beszélj a családodnak arról, hogy hiányzik anyukád, például én azóta hetente felhívom anyu testvérét, olyan dolgokat kérdezek tőle, amit anyától szoktam régen (recepteket, háztartásról dolgokat), olyankor mindig megnyugszom.

2011. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok (30/N)
2011. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

tudom, hogy nehéz lehet.. apukám 5 éve halt meg, de ugyanígy vagyok mint te.. pedig 15 éves voltam, de még mindig sokszor eszembe jut és felidéződik bennem minden, van h elkezdek sírni mikor senki sem látja :(

tudom, hogy nehéz róla beszélni bárkinek is, de jobb ha valakinek "kibeszéled" magad, legalább a fájdalom, feszültség egy részét kiadod magadból.. nem jó ha magadba zárkózol, csak rosszabb..

biztos van egy jó barátnőd vagy valaki, akivel mindent megbeszéltek. Kösd le magad valamivel amit szeretsz, legyen az főzöcskézés, zene, film, séta, vásárlás, mind1, a lényeg h ne legyen időd fájdalmas emlékeken törni a fejed. Remélem segítettem valamit.

2011. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz :) Ő sem szeretné ha ilyen fiatalon roszzkedvű legyek miatta :) Sajnos neki nem volt már senkije csak mi de próbálok jobban hozzáállni a dolgokhoz ...csak nagyon szerettem és nem gondoltam volna hogy ilyen hamar elengedjük egymást :'(
2011. aug. 22. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Megrekedtél a gyászban, az tünetek azt jelentik.

Az külön nagy probléma, hogy évek óta nem tudtál senkivel sem erről beszélni senkinek. Írj naplót! Mindenképpen írd ki magadból a fájdalmakat, a feszültéséget! Mindent, ami csak eszedbe jut! Nagyon sokat segít.


Nagyon jó volna, ha mielőbb keresnél egy gyermek- és ifjúsági pszichiátert (ez neked jobb volna) vagy pszichológust. Gyorssegélynek akár az iskolapszichológus is jó, vagy a házirovos - az utóbbi el tud téged küldeni egyenesen a TB-támogatott gyermek- és ifj. pszichiáter szakemberhez. fel kell dolgoztatni a gyászt benned. vanak nagyon jó rajz - és játékterápiák, beszélgetések, a szakemberek kiválóan ismerik őket. Nem azt jelenti, hogy legyógyszereznek (pléne nem ilyen fiatalon!).


Minél előbb elmégy, annál jobb! Az interneten megtalálhatod a lakóhelyedhez legközelebb eső Ifj. Gondozók listáját, de ha privátot írsz, többet is tudok mondani.

2011. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!