Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróság kártérítés megfizeté...

A bíróság kártérítés megfizetésére kötelezett ítéletével. Az ügyrészletei lent olvasható. Szerintetek jogszerű ítéletet hozott a bíróság?

Figyelt kérdés
Apám halála után örökös lettem, apám nővérével s öccsével egy öreg kertes családi házra, abban megegyeztünk hogy értékesítjük a házat 8.500.000 Ft ért. Sajnos többször is zaklattak ( pedig tudták hogy Dr. vagyok)az örökösök hogy a kert udvar gondozásában vegyek részt, ez nem smakkol nekem ezek a munkák, ezért teljesen titkosítottam magam előttük. a mailjaimat megváltoztattam,a telefonszámaimat lecseréltettem, a tértivevényes leveleiket pedig nem vettem át. Két évvel ezelőtti ilyen tértivevényes levélben akarták velem tudatni hogy a házra komoly vevő van a vásárlására készpénzért 7.000.000 Ft ért.Csakhogy én e levelet nem vettem át. Az örökösök bíróságra mentek ezért s kérték a végrehajtói árverezését a háznak, s a két összeg különbözetének ( az árverési ár és a 7.000.000.Ft ) közötti összeg megfizetését kérték a bíróságtól, amit a bíróságok megítéltek és jóváhagyták, Az árverezés sajnos nagyon nem sikerült mert csak 3.640.000. Ft ért kelt el a ház. Szerintem a végrehajtó ha 7.000.000. Ft ért árverezte volna el nem lenne károm, viszont az örökösök követelik tőlem az ítéletben megítélt összeg megfizetését. Törvényes ez így ? S menyire lealacsonyító hogy az örökösök a bírósághoz fordultak ez ügyben, mert valóban apám temetésén sem voltam mert megakarta tiltani nekem a bulizásokat, a haverozásokat stb szóval fasírtban voltam apámmal ezért a temetésére sem mentem el,s a sírjánál sem voltam még nem is leszek soha. Mindezt az örökösök tudták, azt is hogy engem csak a pénz érdekel ,viszont ők a kert,udvar gondozásaira is felszólítottak tehát zaklattak, amiért titkosítottam magam .Az ítéletben az van hogy nem úgy jártam el az adott helyzetben ahogy általában elvárható, s ezzel kárt okozhattam a többi örökösnek, hiszen a 7.000.000.Ft vétele tanúkkal bizonyított volt a szomszédok, a vevő személyeivel. Ezt elismerem. de szerintem a végrehajtó ha a kikiáltási árból nem enged amit többször is megtett, akkor nem lennék most e kilátástalan helyzetben.Szerintetek jogszerű volt az örökösök bírósághoz fordulása? A bírósági ítélet ? S ahogy a végrehajtó árverezett az nevetséges volt Ö inkább azon volt minél nagyobb kiadásokat okozzon nekem.kíváncsian várom a hozzászólásokat .
2011. márc. 26. 12:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Te egy picit korlátozott vagy intellektuálisan... Most már tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy milyen doktor vagy?

Nem tudom hallottál e már a kézbesítési vélelemről. Tudod az azt jelenti, hogy hiába nem veszel át egy tértivevényes levelet, a feladónak "nem kereste" megjegyzéssel visszaküldik és kézbesítettnek tekintik.

Attól, hogy valaki doktor, még nem jelenti azt, hogy Isten, vagy valami különleges, mindenki felett álló teremtmény, képzeld, ha munkanélküli lennél, simán mehetnél 10 diplomával is utcát söpörni.

Az, hogy te annyira primitív vagy, hogy még a saját tulajdonod rendbentartása sem érdekelt, az téged minősít.

A bírót nem érdekli, hogy ott voltál e apád temetésén. Az ítéletet azért hozta, mert te a hanyagságoddal megkárosítottad a többi tulajdonost.

De igazad van, ki ne fizesd amit kell, hagy tegyenek rá még egy kis büntető kamatot, behajtási költséget, késedelmi kamatot, meg a tulajdonosok elmaradt hasznát. Tök jó, így akár a dupla összegig is eljuthatnak.

2011. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ennyi ésszel nem tudom, hogy szereztél doktori diplomát (bár kétlem, hogy tényleg szereztél volna, pláne hogy nagydoktorit - tekintettel, hogy nagy D-vel írod)... Egyszer azzal jössz, hogy te "nem kérted", hogy írjanak neked, meg hogy nem vagy köteles átvenni, aztán meg azzal jössz, hogy nem tudtál róla, hogy a házra vevő van. Mégis hogy tudathatták volna veled?

És amúgy attól, hogy állítólag doktor vagy, még neked is van gondolom két szép kacsód, te is meg tudod fogni a kapát. Basszus, a nagyapám is doktor volt (ráadásul jogász), mégis kijárt nyaranta gyümölcsöt szüretelni a kertjükbe, meg kapálni.

2011. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon várom a jogászok ügyvédek véleményeit, ami másként hangozhat az eddigieknél. A válaszadók a köcsög örökösöket védelmeikben veszik.
2011. márc. 26. 14:52
 14/17 anonim ***** válasza:
Drága édes kérdező, nem vagyok ugyan jogász, de valamicskét konyítok a joghoz, mivel az egyetemen ilyet is tanulok. Nyugodtan elhiheted, hogy ezzel az ítélettel semmi gond nincs. Te nem tetted lehetővé, hogy értesítsenek arról, hogy vevő van az ingatlanra, méghozzá szándékosan tettél lépéseket annak érdekében, hogy ne tudjanak elérni. Ezzel a másik két örökösnek kárt okoztál. Egyértelmű, hogy ezt neked kell megtérítened. Nyugodtan pattoghatsz, ez akkor is így van.
2011. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az egyik korábbi válaszoló vagyok, mellékesen jogász... Így már jobb?

Sőt, aki később írta a kézbesítési vélelmet, neki is teljesen igaza volt, lehet kolléga?

2011. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az ítélet akkor törvényes ha kétséget kizáróan bizonyítható az hogy 7000000 milláért volt komoly vevő a házra, ugyan az állítólagos vevő is meg a szomszédok is ezt állították a bíróságon, valamint az örökösök is meg azt is hogy a tértivevényes levél tartalma is igazolja ezt, kérésemre a bíró mégsem bontatta fel e levelet. Na de Kérdezem mi van akkor ha most visszautasítom az örökségemet? Élhetek ezzel . Nem ?De az sem egyértelmű kár amit a bíróságok megítéltek, mert az nem bizonyított hogy a ház állaga miattam romlott, egyáltalán nem értem ezt az eljárást amit ellenem bosszúként hoztak.
2011. márc. 26. 15:54
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat egyébként 28 éves vegyész vagyok
2011. márc. 26. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!