Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakitől kicsaltam pénzt...

Ha valakitől kicsaltam pénzt interneten úgy hogy meghirdettem egy olyan terméket ami nem létezik és ő előre utalással fizetett akkor ha feljelent milyen büntetést kaphatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
soha nem fordult még ilyen elő. megbízható becsületes ember vagyok. most viszont eladtam 2 terméket összesen kb 40 ezer forint értékben de egyik sem érte el a 20.000 ft ot. eléggé rossz most az anyagi helyzetem és ezért voltam képes megtenni. ha esetleg feljelentenek mire számíthatok? nem vagyok büntetett előéletű ha az nem számít annak hogy gyermekotthonban voltam és amikor nem mentem vissza időben akkor volt hogy bevittek a rendőrségre fogdára stb.
2011. máj. 12. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Csalást követtél el, nyilván ha nem kapják meg a pénzüket valószínű feljelentenek. Akkor kapsz egy levelet, hogy beidéznek kihallgatásra. Az hogy mit kapsz, majd az eljárás folyamatában kiderül, előre nem lehet megmondani.
2011. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Pedig rosszul jársz, ha nem adod most vissza, mert előbb-utóbb úgyis vissza kell és nem ennyit, hanem a sokszorosát.Erre rá fog jönni a kamat, plusz mindenféle perköltségek és az ügyvédedet is ki kell fizetni, plusz lehet kapsz egy felfüggesztettet. Nem éri meg.
2011. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, megérdemled, hogy leültessenek. Én a helyedben a föld alól is összekaparnám a pénzt és visszautalnám, mert sokkal rosszabbul jársz, ha feljelentenek. Nem igaz, hogy nem tudsz 40.000 forintot kölcsönkérni valahonnan. Menj el és dolgozd le vagy valami, de teremtsd elő, mert ez nem vicc.
2011. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha küldesz privát e-mail-t továbbítom a kérdésedet egy ügyvéd rokonomnak, de pontos és részletes leírás fog kelleni, hogy biztos választ tudjon adni.
2011. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Ha nem írtad le méretarányokat és küldesz neki abból a tárgyból egy két centis másolatot, jogilag nem követsz el bűnt.
2011. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Csalással elkövetett tulajdon elleni vétséget követtél el. Nem valószínű, hogy börtönt kapsz érte. A két termék léte minősítő körülmény lehet (üzletszerűen-folytatólagosan). Ha mindkettőt egy helyre adtad el, valószínűleg rendőrségi hatáskör, ha egyet-egyet külön, akkor inkább jegyzői. Levelet fognak küldeni idézéssel. Pontosan jelenj meg, mert különben elővezetnek a Te költségedre

Ilyet ne kövess el, nem éri meg. Megéri aggódni szar 40-000 Ft-ért?

2012. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!