Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2003-ban a nevemre került egy...

2003-ban a nevemre került egy ingatlan 100 százalékban az enyém. Anyának haszonélvezeti joga van rajta. Továbbá ott lakik a nővérem és a nagykorú fia fia is. Ők csak a lakcímre vannak bejelentve. Nővérem ki szeretném rakni. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Elváltam,hazaköltöztem,és rájöttem,hogy társadalmi együttélésre nem alkalmas.
2011. jún. 16. 16:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sajnos a haszonélvező a haszonélvezet gyakorlását átengedheti másnak! Ergo, ha anyud azt mondja,hogy a tesó maradhat, akkor nem sok mindent lehet tenni!
2011. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Eladni kétféleképpen tudod:

1.) Édesanyád haszonélvezetével: Nem fogsz rá vevőt találni, ki az az őrült, aki olyanért ad BÁRMENNYI pénzt is, amit aztán nem használhat? (Bár tény, egy 10 milliós ingatlant 500e Ft-ért lehet megvennének haszonélvezettel terhelten...)

2.) Édesanyád lemond haszonélvezetéről: Kérdezd meg tőle!

2011. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én azt, hogy albérlőt is tarthat, csak példának írtam.

Bárkit befogadhat (bárkit kitehet!), akár bérleti díj fizetése nélkül is, egyet kell betartania, az ingatlan állagát az elfogadhatónál jobban semmilyen módon nem "rongálhatják", mert azt már kifogásolni lehet.

2011. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 20. 14:52
 15/16 anonim válasza:
az oké hogy tied a ház, akármikor kirakhatod , persze lehet hogy tovább bonyolódik az egész... mellesleg hozzáteszem hogy lenne szived kirakni a saját nővéred (akármilyen is.. ) ? nem semmi. másrészt a késöbbiekben lehet hogy te szorulsz majd az ő segitségére.. csak gondolkozz el ezen, elvégre a testvéredet utcára akarod rakni ...
2011. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszod,de gondolhatod,hogy milyen szintre süllyedt a kapcsolatunk(sajnos nem az én hibámból),hogy ilyen lépésre szántam el magam...
2011. júl. 3. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!