Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én és a bátyám egy ingatlan...

Én és a bátyám egy ingatlan 1/12-1/12 részét örököltük miután 2005-ban meghalt a nagypapánk. Azóta mindketten nagykorúak lettünk. Az örökségünk haszonélvezeti jogát nagymamánk élvezi. Lehet e őt az örökségünk kiadására kötelezni?

Figyelt kérdés
Ugyanis az ő halála után az ő tulajdonrészéből nem lesz örökösödésünk... Köszönöm előre is!
2010. okt. 31. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted azt hogy kiadni? Tiétek a tulajdonjog, tehát megkaptátok az örökséget. Vagy azt érted ez alatt hogy szúnjön meg a haszonélvezeti jog? Azt nem lehet. Viszont pénzel megváltható.
2010. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Az örökség kiadása alatt szerintem azt érti, hogy az örökséget "odaadja" jogos tulajdonosuknak.
2010. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%

nem lehet kötelezni. eladhatod a részedet ha valaki megvenné, de a haszonélvezeti joga a nagyinak megmarad.

amugy hogy lehet, hogy nagypapa után örököltök, nagymama után nem? ja es a haszonélvezet nem örökölhető, nem átadható.

2010. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Az örökségetek az ingatlan 1/12 részének a tulajdonjoga, a nagyitok haszonélvezetével terhelten.


Ezt már megkaptátok, ha a tulajdoni lapon szerepeltek, mint tulajdonos.


Ennél többet ezzel a dologgal nem lehet kezdeni.


A nagyidnak nem kell tőletek megvásárolnia a részeteket, erre nem is kötelezhető.

El lehet adni, de nem fogsz vevőt találni rá. Hitelt nem tudsz rá felvenni.


Az ingatlan állagmegóvási és értéknövelő beruházásaihoz ellenben a tulajdoni hányadod mértékében hozzá kellene járulnod.

2010. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet e őt az örökségünk kiadására kötelezni?"


Bármit is értesz ezalatt, nem lehet *kötelezni* őt semmire...

2010. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy azt az összeget, amit az 1/12-es tulajdon jelent, kérhetem e jelenleg pénzben. De akkor ezek szerint nem. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 31. 22:13
 7/10 A kérdező kommentje:
A "kötelezni"-t jogi úton értettem...
2010. okt. 31. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
közös tulajdon megszüntetését kérhetitek a bíróságon, de szarul jártok vele....amúgy meg adjátok el valamelyik másik tulajdonostársnak, akinek nagyobb tulajdoni hányada van
2010. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Haszonélvezónek bele kell egyeznie az eladásba. Haszonélvezeti joggal élő személy, ha meghal akkor megszünik a haszonélvezet, tehát nem öröklődik, más személyre nem ruházódik át.

Ui.: Elég szar emberek lehettek, ha jogi utón akartok nagyit támadni...

2010. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A nagyi a szar ember, a jogi hercehurcát ő indította el :)
2010. nov. 1. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!