Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alkoholt miért nem tiltják be?

Az alkoholt miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 22:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
mert idióták...
2011. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

1mert túl könnyű az előállítása.

2úgyis megszerezné aki akarná csak nem fizetne utána adót

3kormányt megutálnák


alkoholtilamról kicsit:

Az alkoholtilalom végül azért bukott meg, mert olyan fokú bizonytalanságot teremtett az amerikai társadalomban, amelynek kockázatai meghaladták azokat a jótékony hatásokat, amelyekkel jártak (fogyasztás, betegségek csökkenése). A tilalmat végül 1933. december 5-én oldották fel.


és még meddig soroljam?

2011. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát kiváncsi vagyok a folytatásra ,de nem várom el töled ,hogy leírd.
2011. jún. 23. 22:23
 4/24 anonim ***** válasza:
67%

22.21es vaok


azért az vicces lenne mikor egyik pillanatról a másikra le akarnák állítani az alkohol árusitását. lenne aki bemenne detoxba és lenne aki meginná az otthoni kölnit meg jégben feloldanák a desodort.

2011. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm a választ.
2011. jún. 23. 22:25
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

azért írtam hogy folytassam-e mert ezek az indokok kapásból jutottak eszembe és nem vagyok szakértő.


csak a töményhez kell némi ipari felszerelés. bort mindenből lehet csinálni almából meg egy csomó minden másból is. ezeket az olcsó kannás borokra azért mondják h csak félig készült szőlőből mert már az 5ször átpréselt szőlő maradékát mégegyszer lepréselik.

2011. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoztak már szesztilalommal, nem lett jó vége. Ebből tanulni kell. A kultúránknak annyira szerves része az alkohol, hogy nem lehet csak úgy eltörölni. Bár engem mondjuk nem rázna meg, nem is tudom, mikor ittam utoljára :D
2011. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy ekkora alkesz országban eltörölni?Lenne háborodás nem is kicsi.Mellesleg az adó miatt ami rajta van sok pénzt hoz az államnak.Akárcsak a cigaretta.
2011. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De fogyasztása sok kárt okozz a fogyasztóra a környezetre és az emberekre nézeve.Szerintem dohányt is be kéne tiltani.
2011. jún. 23. 22:55
 10/24 anonim ***** válasza:
a szesztilalom idején szedte meg magát sok maffiacsalád, és még az állam sem profitál, így nem lenne értelme, a többit meg elmondták itt már.
2011. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!