Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alkoholt miért nem tiltják be?

Az alkoholt miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 22:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"De fogyasztása sok kárt okozz a fogyasztóra a környezetre és az emberekre nézeve.Szerintem dohányt is be kéne tiltani."


igen káros ,de ahogy fentebb írtam ha betiltják az rosszabb az rosszabb fogyasztóra a környezetre és az emberekre nézve. ugyanúgy megszereznék csak a rosszabb minőségűt drágábban.


amerikai alkoholtilalom következményei

"Az alkoholfogyasztás azonban nem szűnt meg, sőt nem is csökkent nagyon, mert a feketekereskedelem gyorsan és hatékonyan kiépült, annak ellenére, hogy a rendőrség és az ügyészség igen komoly lépésekkel próbálta betartatni a törvényt"


ha nagyon érdekel a téma akk itt olvasgathatsz róla:

[link]

2011. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha betiltanák az alkoholt, kitörne a forradalom!
2011. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
43%
ó akkor tiltsunk már be mindent ezen a szinten amibe van egy kis rizikófaktor:D most nemtom, hogyha valaki megiszik heti kétszer egy sört mennyivel lesz attól rövidebb az élete. tiltsuk be a szexet is, mert veszélyes, nemi betegségeket szerezhet az ember, a gyorskajákat, a kólát, a gyárakat a füst miatt, sőt még magát a politikát is. felidegesíti az embereket, és szívproblémákhoz vezethet.
2011. jún. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon, mint máshol is, bele tartozik a kultúrába bizonyos szinten az alkohol ivászat, ha tetszik ha nem. Más országokba a drogok is :)
2011. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

én is egyetértek hogy be kéne tiltani sok legális drogot, de az emberek ragaszkodnak a szabadsághoz, és ezt demokráciában élik meg, ott pedig minden hülye arra a hülyére szavaz aki a legszebbeket ígéri, és aki kormányra akar jutni az olyanokat ígér, ami másokat a legkisebb mértékben sért.


értsd: ha egy alkoholista országban élsz, nem választanak meg ha alkoholellenes ropagandával jösz.

megoldás: nem jársz autóval, gázmaszkban jársz, nem barátkozol ilyen emberekkel, stb.

majd elérkezik az a pont is amikor a megfelelő drogprevenciós programmal értelmes gyerkeeket nevelünk, ahol társadalmi konszenzusban fogják elítélni az egészségellenes és közveszélyes viselkedést.


de ha gondolod megkereshetsz privátban és beszélgethetünk erről

ha már az egészségnél tartunk: te mit teszel az egészséged ellen? mit teszel érte?

2011. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Minek tiltanák be? Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam. Akkor betiltanák a hungarikumnak számító pálinkát és a magyar borokat is.

Valami indokot légyszi!

2011. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolom,hogy nélküle is lehet boldog az ember élete.
2011. jún. 24. 13:55
 18/24 anonim ***** válasza:
Egyetértek, alkohol nélkül is lehet boldog az ember, de a többség nem azért iszik, hogy boldog legyen, csak az alkoholisták teszik ezt. Nem jó érv. Ennyi erővel betilthatnánk a gyümölcsleveket is, igyon vizet az ember! XD XD.
2011. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

08:41vagyok


13:55

ez tényleg gyenge indok

itt van pár nyomósabb érv a drogok ellen:

[link]

ittas vezetés(alkohol)

[link]

májrák(alkohol)

[link]

családon belüli erőszak(alkohol)

[link]

tüdőrák(dohány)

[link]

keringésromlás-burger kór(dohány)

a többiről meg nézzétek meg a trainspottingot meg a requiem for a dreamet

2011. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
előző látom te semmit nem olvastál el abból amit leírtam. kockázatai meghaladták azokat a jótékony hatásokat, amelyekkel jártak (fogyasztás, betegségek csökkenése).
2011. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!