Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányosok miért jönnek...

A dohányosok miért jönnek azzal, hogy "hát de akkor az alkoholt miért nem tiltják be? "

Figyelt kérdés

Tényleg nem értik, hogy senkit se érdekel, hogy a saját egészségüket károsítják? Aki a dohányzás ellen van és betiltaná a közhelyeken való dohányzást, az nem azért tenné, hogy kevesebben dohányozzanak (én legalábbis nem azért), hanem azért, hogy ne kelljen azoknak is nikotint szívniuk, akik egyébként nem dohányoznak.


Azzal, hogy valaki alkoholista nem árt az utcán, parkokban, buszmegállókban, vendéglőkben járkáló embereknek, viszont ha ha dohányzik, azzal már igen.


MO-n ~ 900 ezer dohányzó ember van és 16 ezer hal meg évente valamilyen dohányzás okozta betegségben. Ez azt jelenti, hogy kb. minden 20. percben belehal valaki a dohányzásba. Kíváncsi lennék, hogy ebből a 16 ezerből hány van olyan, aki nem dohányzik, csak a dohányosok füstjét szívja be (mert mondjuk olyan helyen dolgozik) és attól lett pl. rákos.


2011. márc. 11. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ne vezessünk autót, gyűjtsük szelektíven a hulladékot, ne legyenek állatkísérletek és világbéke. kinek hogy. ha a kormány így folytatja, értem ezalatt az egészséggel kapcsolatos reformtervezeteket, a vármegye rendszert vagy akár a felsőoktatást, akkor valószínűleg jó messzire kerülöm majd a magyar köztársaságot, ami akkorra már magyarország lesz. felvételizni lassan úgyis könnyebb lesz egy külföldi egyetemre, mint itthon állami támogatottra. persze, nem offolok. dohányosa válogatja, hogy ki mivel jön, de tudnod kell, hogy az hogy rágyújtok, az körülbelül olyan, minthogy szükségem van egy kávéra, vagy egy pohár vízre.
2011. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ma 18:52-es: szerintem igen nagy bajok vannak a szövegértelmezéseddel: a kérdezönek NEM az a baja, hogy te rágyújtasz, mert szükséged van erre, hanem AZZAL, hogy ha másokat is mérgezel a füsttel.
2011. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

"Azzal, hogy valaki alkoholista nem árt az utcán, parkokban, buszmegállókban, vendéglőkben járkáló embereknek, viszont ha ha dohányzik, azzal már igen."


Ne haragudj, de ezzel személy szerint nagyon nem értek egyet. Egy részeg ember rohadtul balesetveszélyes, ha így közlekedik autóval. Egy ittas embernek, nincsenek gátlásai, ha "járóképes", simán elkövet olyasmiket, amiket józanul nem tenne, pl. molesztál vagy egyenesen megerőszakol egy lányt, verekedést provokál, stb.. Egy lecsúszott alkoholista képes lopni azért, hogy fussa piára. Ha parkokban, megállókban, vagy pont a buszon/villamoson/héven összerókázik valamit, az aztán marha higiénikus és gusztusos. Ezért egy részeg ember igenis árthat az embereknek, szerintem többet is, mint az, aki melletted cigizik az utcán.

2011. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jézusom
2011. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért mert abba senki nem hal bele hogy ráfújják a füstöt.Tudom hatalmas bunkóság, de akkor sem.

Ellenben hallok olyat hogy benyomva ütközött egy 2 gyerekes családi autóval,vagy hogy benyomva verte agyon a feleségét stb.

2011. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csakhogy az alkoholfogyasztás be van tiltva a közterületeken (utcán se szabad alkoholt fogyasztani), de a dohányzás nincs. Én sokat járkálok egész nap, ide-oda rohangálok és ha összeadnám azt a cigaretta füst mennyiséget, amit beszívok egy nap, amikor elmegyek a buszmegállóban, vagy akár az utcán az emberek között, vagy bemegyek egy vendéglőbe, vagy a munkatársaimmal találkozok az udvaron, akkor biztos, hogy kijönne pár szál cigaretta mennyiségű füst. És ezt a füstöt nem önszántamból szívom be.


Az autókkal pedig ne jöjjön senki, mert az autók egészen más célt szolgálnak. A ciginek a füstjét önként szívod bele a tüdődbe puszta szórakozásból, unaloműzésből; az autóval pedig a munkahelyedre jutsz el. Egyébként nekem nincs autóm, a tömegközlekedési eszközöket használom.

2011. márc. 12. 15:09
 7/14 A kérdező kommentje:

"Azért mert abba senki nem hal bele hogy ráfújják a füstöt.Tudom hatalmas bunkóság, de akkor sem."



Passzív dohányzásról hallottál már? Károsabb, mintha az illető maga dohányozna.

2011. márc. 12. 15:09
 8/14 anonim ***** válasza:
a legtöbb alkoholista általában láncdohányos is egyben...
2011. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Buszmegállókban már nem szívhatsz be füstöt, és rengeteg olyan vendéglő és "beülős hely" van, ahol szintén tilos dohányozni, járj oda, ha zavar (amit elhiszek, zárt téren kiborító tud lenni). Passzív dohányzásról akkor beszélünk, ha dohányfüstöt lélegzel be dohányzás nélkül, de ha valaki a nyílt utcán, szabad levegőn dohányzik, csak akkor lélegzed be tényleg a kifújt füstjét, ha közvetlenül rád fújja (akkor egy taplóról van szó, mondd meg neki, vágd orrba, kérd meg, hogy álljon arrébb vagy állj arrébb te - a legtöbb esetben ez megoldható szokott lenni). A statisztikai adatok is zárt térben beszélnek passzív dohányzásról (tehát ha együtt élsz vagy hosszabb ideig egy szobában, teremben, stb. vagy kénytelen együtt tartózkodni egy dohányossal).
2011. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sztem meg a közterületen való ivást volt fölösleges betiltani, mert azzal nem zavar senkit hogy a parkban a padon ülve megiszik egy doboz sört, vagy bármit.

De attól még a kocsmában bepiál és nem várja meg még kijózanodik, hanem hulla részegen kisétál az utcára.

Na az utcán ittas állapotban való tartózkodást kéne betiltani.

Ugyanis valóban nem halt bele még senki abba hogy valaki ráfújta a füstöt, de abban hogy valaki ittasan sétált az utcán már annál többen.

Nem tudja mit csinál, beléd köt, esetleg megszurkál.

Nem tud egyenesen járni, beesik az épp 60km/h sebességű autó elé, és jobb esetben csak annak ez egy autósnak, és az autójának lesz akár több száz ezres baja, rosszabb esetben ezzel elő idéz egy tömeg karambolt.

Bepiál, ittasan haza megy (ha eljut odáig) és az asszony szegény csak annyit kérdez hogy miért jöttél ilyen későn, és agyba főbe veri.


Vagy (és ezt tapasztalatból írom, mert dolgoztam pultos ként), bepiál és ha nyitvatartási idő után 2-3 órával azt meri mondani a pultos hogy záróra, akkor szétveri a pultot, össze tör mindent.Vagy szóváltásba keveredik egy másik vendéggel, és a pultos máris az utca közepéről hozhatja be a csőkukát, meg takaríthatja a vért remegő kezekkel-lábakkal!


Szóval akkor miről is beszélünk?Hogy az senkit nem zavar és senkinek nem árt ha valaki alkesz????Szerintem pedig százszor többet árt egy alkesz, mint egy dohányos.

2011. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!