Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó hogy van egy ingatlan Zamárdiban ez egy nyaraló. A felét a nagypapa után én ill. a nagynénim örökölte 1/2 1/2arányban tehát a felét. A másik fele ugye a nagymama után az ő rokonai, akik már 20an vannak. A végrendelet 1997ben készült ennek már ugye 14éve. Azóta mi tartjuk fent még a nagynéni sem csak mi egyedül. És nem csak a negyedét hanem az egészet. Évente többször lejárunk füvet vágunk fel újítjuk bútorokat vittünk teraszt megcsináltuk stb. egy évben 4szer lent vagyunk és fizetjük az embereket egy megmozdulás 30000ft. Ba kerül. Mi 180km. re lakunk onnan. A csekkeket is mi fizetjük azóta kommunális adó, ingatlan adó víz villany stb. Most 14év után megjelent egy család akik állítólag örökösök lesznek még nem mert még élnek a szüleik és birtokba vették az ingatlant az ő részük 1/56 kb. egy négyzetméter. Már kezdik bebútorozni a magukévá tenni. Ami nekem nagyon fáj mert hol voltak idáig? Most jutott eszükbe hogy van a nyaraló. Nekem most ez nagyon fáj mert már kezdtem magaménak tudni. Ugye az a rengeteg idő energia pénz amit eddig bele öltem és akkor jönnek ők és birtokba veszik használják a villanyt a vizet amit persze majd nekem kell kifizetnem. Kérdezem én van erre valamiféle törvény Most készülök az ügyvédhez. Nagyon félek előre mit is fog mondani. Nem tudom aki elolvassa világos e neki amit leírtam.
2011. júl. 13. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Aszzem ha bizonyitani tudod mi mindent koltottel ra, akkor lehet ,ez alapjan perelni ,de sztem inkabb peren kivul probalj megegyezni ,mert igy gatyad is ramegy es csak megtobbet koltesz dologra vagy probald kivasarolni reszet (bocs telefonrol vagyok)
2011. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én szívem szerint azt szeretném ha enyém lenne.Szóban biztos nem fog menni.
2011. júl. 13. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg elég szemétség. Én azzal kezdtem volna, hogy akkor oké, gyertek, de akkor most 14 évig ti fizetitek a számlákat és akkor utána pakolhatjátok a bútorokat és még néha be i nézhettek. Ezért kellett volna a mások részét megvenni a nyaralóból.
2011. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már késő, de:

Bármelyik tulajdonostárs csak a többi tul.társ beleegyezésével költözhetett volna be! Tehát mivel tőletek nem kértek engedélyt, nem jártak el jogszerűen.

A bejelentkezéshez is engedély kell tudomásom szerint, de ez nem biztos.

De bármi, az ingatlant érintő fontos dologban a tulajoknak kell megegyezni, ha nem megy, marad a bíróság.


Ha még nem túl rég történt, csak pár napja, akkor próbáld meg a rendőrséget, hivatkozva arra, hogy nem járultál hozzá, és nincsenek bejelentve. Nincs sok esély rá, hogy intézkednek, de hátha mégis.

Ha nem, akkor marad a bíróság, ezt majd az ügyvéded részletezi, mi az eljárás módja.


Csak azt nem értem, hogy a 14 év alatt hogyhogy nem rendeztétek a tulajdoni viszonyokat; ki lehetett volna vásárolni a többiek részét, vagy eladni és megosztani a pénzt. Így meg most akár hosszú évekig pereskedhettek a közös tulajdon megszüntetése miatt.

2011. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eladó a ház az ára 20000000ft ami azt jelenti hogy 15000000forintot kéne kifizetnem ami persze nincs.Engedélyt azt kértek de nem adtuk meg hogy bemehessenek,egyszerűen csak jött az sms hogy bent vagyunk a házban.Állítólag még a néhai nagypapa adott nekik kulcsot ezelőtt tizen évvel.
2011. júl. 13. 19:37
 6/9 A kérdező kommentje:
most telt le a 15év Elbírtoklás?lehetséges
2012. jún. 19. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, az elbirtoklás 10 év után lehetséges.

De szerintem jobb lenne, ha ügyvédet keresnél, ha még eddig ezt nem tetted meg az elmúlt közel egy évben...


Ha anyagilag nem állsz túl jól, minden bíróságon van kb. hetente egy ún. panasznap, amikor be lehet menni, és díjmentesen tájékoztatnak. Próbáld meg.

Vagy kérdezd meg a www.jogiforum.hu oldalon, ott sok ügyvéd van.

Sok sikert. :)

2012. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ingatlannál 15év az elbirtoklási idő.
2012. jún. 30. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó. És mit mondott még az ügyvéd vagy a bírósági alkalmazott?
2012. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!