Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyári munkásoknak könnyebb,...

A gyári munkásoknak könnyebb, mint a rendőröknek?

Figyelt kérdés
A múltkor egy rendőr arra hivatkozott az egyik csatornán, hogy azért kell elmenniük korábban nyugdíjba, mert nagyon igénybe veszi őket fizikailag és lelkileg, amikor egy családi veszekedéshez, vagy mit tudom én mihez ki kell menni és le kell gyűrni hatalmas embereket, meg ilyenek. Az apukám 27 éve gyárban dolgozik és minden nap kemény fizikai munkát végez, hangzavarban amitől jelentősen romlott a hallása és szellemileg is keményen igénybe van véve, amikor figyelnie kell, azokat a gépeket (nem tudom pontosan mi a neve) működés közben és amint valami nem úgy megy ahogy kell, rögtön le kell állítani. Egy apró hiba milliós veszteség a gyárnak. Ez nem elegendő ahhoz, hogy ő is nyugdíjba menjen akkor amikor a rendőrök? Vagy a rendőrök munkája ennél is nehezebb?
2011. júl. 29. 11:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy aki rendőrnek ment, az tisztában volt vele, hogy sajnos olyan szakmát választ, ahol szörnyűségekkel kell majd találkoznia. Ahogy egy másik válaszadó is írta. Az orvosok is találkoznak ilyen esetekkel, sőt talán gyakrabban mint a rendőrök és nem csak nyugdíjba nem mehetnek 40 évesen, hanem még a fizetésük is irreálisan alacsony, ebből adódóan úgy gondolom, hogy aki kimehetne az utcára hangoskodni és sztrájkolhatna, az nem a rendőr, hanem az orvos. És ismerek olyan rendőröket, akik nem nagyon találkoznak halott csecsemőkkel, hanem irodában ülnek és papírmunkát végeznek és ők is elmehetnek negyven évesen nyugdíjba. Akkor most ez hogy van? Minden elismerésem a rendőröké, nem arról van szó. Szükség van rájuk, ahogy a tűzoltókra is, de ez nem normális dolog, hogy 40 éves életerős ember nyugdíjba megy. Egyébként apukám három műszakban dolgozik, hétvégén is. Sőt sokszor 16 órázik, hogy ne kelljen felvennem diákhitelt és ki tudja fizetni nekem a tandíjat és maradjon pénz olyan fölösleges drágaságokra, mint nyaralás, meg ruhák. Bár halott csecsemőket még sosem látott, azt gondolom így is elég kemény munkát végez. És nem csak ő, hanem a többi dolgozó ember is.
2011. júl. 29. 13:52
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a magyarságom attól függő, hogy helyeslem-e az igazságtalanságot. Én NEM lennék rendőr, de nem is az volt a döntő a pályaválasztásomnál, hogy minél kevesebb évet kelljen munkában töltenem.

Ja, és én a gyári munkásokat nagyon is megbecsülöm, az orvosokat, tanárokat, mérnököket, stb......szóval a dolgozó embereket. Sót, azokat a munkanélkülieket is, akik önhibájukon kívül nem tudnak elhelyezkedni. Ja, és nem kételkedek a magyarságukban se!!

2011. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
És senki sem mondta, hogy a rendőrök olyan értéktelenek és nem csinálnak semmit. Sőt egyébként rendőr és rendőr közt is sok különbség van. Lehet, hogy te folyamatosan akcióban vagy és a te munkád tényleg fárasztó, és igénybe vesz nap mint nap, de biztos te is ismersz olyanokat, akik bár papírmunkán kívül nem csinálnak mást, de rendvédelemben dolgoznak, ezért ők is elmehetnek negyven évesen nyugdíjba. Ez gondolom nektek sem esik annyira jól. Nekem például a nagybátyám börtönben dolgozik, adminisztrációs munkát végez, az életben nem fogott még fegyvert és nem kellett cigányokkal balhéznia. 51 éves és három éve nyugdíjban van. A lúzer apám 51 évesen még jócskán dolgozni fog. Azért ismerd be, van egy kis igazságtalanság a dologban. És ne haragudj, de tényleg nagyon ronda, hogy azt mondtad, hogy ti rendőrök a hülye munkás emberek felett álltok.
2011. júl. 29. 16:26
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szívemből szóltál! Már a modoruk is visszataszító! Örülök, hogy jóval ötvenen felül gyerekzsúrba járhatok.

Kérdező, ne vitatkozz vele, úgyis legyőz a rutinjával.

Bár azt gondolom, felesleges a hasonlítgatás, lehet, hogy a gyári munkás nem tudna rendet tenni egy kocsmában (bár láttam én már olyan gyári munkást, akinek nagyobb tekintélye volt, mint 30 rendőrnek), de szerintem 2 óra múlva tolószékben kellene elvinni az ilyen nagyszájúakat a gyárból, ha meg kellene emelniük pl. egy vascsövet.

2011. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Az utolsó hozzászólására reagálva csak az utolsó mondatát nem vetted figyelembe. Mégpedig azt, hogy KINEVEZÉSSEL lesz valaki rendőr. Anno a régi szolgálati szabályzat lehetővé tette a 25 év szolgálat utáni nyugdíjba menetelt. Ezt azért kaptuk, mivel jogfosztás történt. Mindamellett, hogy a rendvédelmi munka plusz terheket jelentett, ez egy ellentételezés volt azért, hogy cserébe az állam elvárhassa azt, hogy egy rendvédelmi dolgozó éjjel-nappal, egyenruhában-civilben, rendőr legyen. Bármikor behívható, éjjel dolgozik, korlátozott összegű forint lehet nálad, mobiltelefon nem, és még sok sok dolog miatt. Többek között azért, mert én ha hibázok az nem pénzben mérhető veszteség, hanem bűncselekmény, mégpedig katonai! Ha én hibázok, megfosztanak a szakmámtól, a béremtől, a nyugdíjamtól. Tanulhatok új hivatást, helyezkedhetek el benne újra.

Felesleges példálózni a gyári munkással, vagy orvossal. Édesapád a szakmáját kitanulva helyezkedett el abban a gyárban aláírva, és meghallgatva az elvárt teljesítményt. Az ő munkája is veszélyes, illetve nehéz fizikai, de ő nem kötött szerződést az állammal, hogy ha nem megy a gyár gazdaságosan, vagy ha baj van, akkor berohan, és élő pajzzsal védi azt. Neki nem kötelessége minden problémához odamenni, nincs kötelezve arra, hogy a munkaidején kívül járjon el ügyekben.

Lehet a végtelenségig sorolni, hogy miben más ez a munka. A legfőbb még talán amit kiemelnék, hogy apukád dolgozhatna továbbra is a szakmájában ha valamilyen kis lopást elkövet, nekem az életembe kerül. Elveszítenék mindent.

Amit pedig a politika és média művel az új kormány idején az gyomorforgató. Én nagyobb civil ellenszenv kiváltására gondoltam a politika iránt, azonban a politika a médiát ügyesen kihasználva felhergelte az embereket, mint ahogyan a kérdés is tükrözi. Egyet ne feledjen el senki, a nyugdíj elvétele, mint ahogyan a nyugdíjpénztárban összegyűlt pénz ellopása súlyosan törvénysértő volt. Milliós nagyságrendben vettek ki pénzt a zsebünkből törvénytelenül, a médiában pedig azt szónokolva, hogy életerős emberek ne menjenek...blablabla.

Szóval majd mikor azt mondják édesapádnak, hogy életed végéig dolgozhatsz, cserébe megvonunk egy csomó állampolgári jogodat, ellopjuk a nyugdíjad, és ha nem tetszik mehetsz az utcára, akkor lesz egyenlő az apukád egy rendőrrel. Majd mikor a saját államod irányítói nem tartják be a törvényt. Egy kezdő jogász tudja, mivel az aranybulla is így kezdődik, hogy visszamenőlegesen jogot nem szabad elvenni. Én meg majd nézem a királyunk szónoklatát a tv-ben és bólogatok, hogy az életerős 65-éves gyári munkás is dolgozzon csak, amíg bír.

2011. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

A közben kibontakozott új témára - miszerint nem minden rendőr ugyanazt a munkát végzi - erre reagálva.

Ezt nem nekem kell eldönteni, és nem neked. A kormánynak kellene. De ha a korkedvezményes nyugdíj elvételénél is törvénytelenek voltak, akkor mire számítson az ember. Tudatos, igazságos életpályamodellre. Egyet értek veled kérdező, hogy az adminisztrációs munkát végző tudja tovább csinálni hivatali munkaidőben, mivel nem olyan megterhelő. De a már most ott dolgozótól nem lehet elvenni. Meg kellett volna hozni úgy a tövényt, hogy 2012-től felszerelő állományra vonatkozzon, mint ahogyan más országokban is. Sok országban szigorítottak, de nem visszamenőlegesen, és nem úgy, hogy a munkavállalót meg sem hallgatják. Értelmetlen ez a beszélgetés.

2011. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Valóban értelmetlen és hagyjuk is, mert ennek soha nem lesz vége, mert természetesen mindenki a saját helyzetét tekinti rosszabbnak és magát védi. Én védem az apukámat, mert látom, hogy bár, mint kiderült nem is olyan nehéz a dolga, mégis 46 évesen az egészségi állapota megegyezik egy 67 éves emberével, a rendőrök is védik a saját igazukat, ami természetes, hisz nyilván nekik sem könnyű, és hát, ha lenne itt egy orvos, vagy nővér, akkor ők is hevesen írnák, hogy nekik a legrosszabb ezért, meg azért...


Ugyanakkor érdekes is a beszélgetés, hogy egyszerű munkás emberek, (és itt beleértem a rendőröket is, mert nekik a munkájuk, hogy a rendet védjék), hogy képesek egymásnak ugrani, és legrosszabbakat kívánni a másiknak. Nem vagyok büszke rá, de azt hiszem ez az egész párbeszéd, amit most a délután folyamán lebonyolítottunk, jellemzi azt a bizonyos magyar virtust. "Dögöljön meg a szomszéd tehene." Talán nem kellett volna feltenni ezt a kérdést. Bár biztos vagyok benne, hogy ennek az ellentétnek egy darabig nem lesz vége, mert azok akiknek más szakmájuk van, függetlenül attól, hogy a rendőröknek milyen nehéz, ugyan úgy azt fogják gondolni, hogy egy 40 éves fiatal ember ne legyen még nyugdíjas. Nem hiszem, hogy azért mondják ezt, mert ilyen korlátolt agyúak lennének, hanem mert nem mondok azzal újat, hogy Magyarországon általánosságban most mindenkinek rossz. És ez nem együttérzést vált ki belőlünk, hanem ellenségeskedést. Kár. Mindenesetre tanulságos volt ez a beszélgetés.

2011. júl. 29. 19:42
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért szeretném elnézésedet kérni, amilyen stílusban megnyilvánultam.

Azt viszont továbbra is fenntartom, h ne szólj bele olyan dolgokba, amivel kapcsolatban fogalmad nincs.

Az előttem lévő nagyon jól megfogalmazta, hogy miért is jár a rendvédelmi dolgozóknak a korkedvezmény illetve, hogy mi is történt a közelmúltban.

Nem tudom mit szólnál hozzá, ha gondolna egyet a gyár és azt mondaná, hogy visszamenőleg x évre megvonja édesapádtól a szabadnapjait, ami azt jelenti a gyakorlatban, h vagy bemegy és ledolgozza vagy fizesse vissza kamatostul.

Na de mindegy, hagyjuk ezt.

2011. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Ha pl. gépkezelő, akkor felel mások életéért.

Egyébként, egyiknek sem könnyű. Sokat kell talpon lenni, odafigyelni, nem lehet késni a munkából, nem érdemes ellazázni a dolgokat, mert s*ggbe rúgnak.

2011. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, mivel ez egy olyan oldal, ahol az emberek nem ismerik egymást és így könnyebb olyanokat mondani, amiket egyébként, szemtől szembe nem mondanánk. Mindegy. Tegyünk pontot ennek a végére és bízzunk benne, hogy egyszer mindenki elégedett lesz a helyzetével. :)
2011. júl. 29. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!