Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a megoldás ilyen esetben?...

Mi a megoldás ilyen esetben? Röhögnek a markukba, mert biztonságban érzik magukat!

Figyelt kérdés
Van 1család,akik mások és az ország becsapásából élnek.Konkrétan:Soha nem dolgoztak csak papírok és illegális dolgok eladásából szereznek pénzt.Úgy járnak nyaralni is hogy külföldön rendesen fizetnek,de itthon a legtöbb helyen lelépnek a foglalás vége előtti napokban fizetés nélkül...stb.Emberektől kölcsönöket csalnak ki,amit aztán nem adnak meg.Ha valaki azt mondja feljelenti őket,akkor megfenyegetik!Nem is akárhogyan!Röhögnek a markukba,mert senki nem meri feljelenteni őket,mert ha őket le is csukják a népes familia többi tagja marad szabadon,a feljelentőt meg közben még a hatóság is megrángatja...gondolom értitek?Nevetséges,hogy nekik mindent szabad mert megfelelő kapcsolataik vannak!!!Havonta 1 külföldi út,hétvégente wellnes,nyaranta több hetes tengerpart,év közben a fiataloknak keleti utak extra szállodákban...miközben sokan,mások éheznek,nincs munkájuk,kikapcsolják a fűtésüket,ingyen kecskét kapnak,hogy télre is legyen majd ennivalójuk...stb.Ezek meg?Hagyhatja ezt az állam?Mi a megoldás?
2011. aug. 5. 09:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy valahol igazad van,de akkor sem gondolkodhatunk így!Szerintem!Kell hogy legyen valami megoldás,hiszen akkor ilyen alapon mindenki,bárki tehetne amit akar...Minek akkor a sok törvény,paragrafus,bíróság,börtön...stb.Nehéz elhinnem,hogy ennek így kell lennie!Minek neveltem akkor én is becsületre a gyerekeimet,ha nem kötelező,mert a zsiványoknak mindent szabad és könnyeb dolguk is van...stb???

Egyébként nem nekem van közöm hozzájuk,de ismerek olyat,akinek igen,és nagyon sajnálom,mert Ő rendes ember!Csak mivel magam sem tudom a megoldást,nagyon izgatja a fantáziámat,mégis mi a teendő ilyenkor.

2011. aug. 14. 09:04
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tökéletesen igazad van. Úgy látom,hogy csak a jó érzésü,becsületes emberek itélik el a cigány bűnözést.

2011. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ezt most cinikus mellékzöngével értsem?

Mert,ha igen,akkor nem vagyok rasszista sem szélsőséges!Piszkosul nem érdekel a nemi,faji,politikai,vallási és egyéb hovatartozás kérdése!Identitás zavarom sincsen.Egyszerűen csak érdekel,miért lehet némelyeknek mindent,míg mások beleszakadnak a munkába a megélhetésük miatt és érdekel az is, állam bácsi tesz-e valamit ez ellen ill. a becsületesek érdekében és ha igen,akkor mit és hogyan? Pl. szeretném tudni azt is,hogy az "olyan" tevékenységből élő embereknek mi is van az adójával,tb-jével?Hogyan számolnak el a hatalmas házaikkal,autóikkal?Vagy nekik azt sem kell?

2011. aug. 16. 06:58
 14/15 anonim ***** válasza:

Apeh-nek jelentetted már ? ;)


Ez munkáltató is egyébként?

Itt csak a cigányok segélye ellen tudnak acsarogni, de az ilyen minden hájjal megkent nyakkendős bűnözők senkit nem érdekelnek, pedig százszor többe kerülnek a társadalomnak.

2011. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én nem jelentettem senkinek,sehol!Nem hiszem,hogy az én feladatom lenne,ugyanis nekem nincs közöm hozzá,tehát belekeveredni sem szeretnék,mert többször járhatnék a hatóságokhoz,mint a bűnözők.Akik jogosan jelenthetnék,azokat megfenyegették,tehát ők is hallgatnak.Ezért is érdekel van-e megoldás,mert érdekes esetnek tartom.


Hogy érted,hogy munkaadó?De egyébként,ha úgy vesszük,akkor az.Van 1-2 kft-je,ahol ugyebár a papírokat gyártják rendelésre,de persze,tényleges tevékenységet nem végeznek,viszont ott a fickó csak irányító,hátsó személy.Ha mégis valami miatt bukik a mutatvány,akkor az viszi a balhét,aki csak a nevét adta,és akivel aláíratja az iratokat fillérekért,mert rá van szorulva,de egyébként érdemben nincs köze a csalásokhoz.Gondolom érted?


Na meg azzal mit kezdenek bárhol,ha azt mondja valaki,1000%-ig biztos benne,hogy az a bizonyos család úgy jár itthon szállodákba stb,hogy a foglalt időpont lejárta előtt lelép fizetés nélkül?

Számomra hihetetlen,hogy egész családok képesek így egész életeket leélni és nem képes senki lépni ellenük!

2011. aug. 17. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!