Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki légpuskával meglő...

Ha valaki légpuskával meglő egy embert, akkor milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
hát engem egyszer hátba lőttek valamilyen falunapokon és nem kapott érte a kisgyerek semmit :-P
2011. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A testi sértés a minimum...
2011. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha hátbalövi, ami valami csípést okoz, de semmi mást, az könnyű testi sértés, ami magánvádas, szóval külön fel kell érte jelenteni, és maximum valami bírság lehet belőle.


Viszont ha kilövi a fél szemét (maradandó fogyatékosság), az 1-5 év.

2011. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a sérülés mértékétől függ.
2011. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha engem lőne meg valaki, akkor nyilván elvenném tőle a puskát és én is meglövöldözném vele
2011. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A kérdés jellegéből azt gondolom hogy, itt arról van szó ,hogy te akarsz meglőni valakit, így a válaszok szélsőségesek lehetnek.

1. Szándékosan elkövetett xxxxx testi sértés. Úgy tudom hogy a sérülés függvényében ez lehet változó pár ezer ft bünti de akár fegyház is (akár évekre)

2. Lőfegyverrel való visszaélés (még ha kicsi is teljesítménye) ezt el lehet bagatelizálni de akár nagyon súlyos bünti' is járhat érte.

3. Ha a tied a puska akkor általában te szívsz, de ha valaki puskájával lövöldözöl akkor mást is bajba keverhetsz, lőfegyver helytelen tárolásáért.

Végszóként : Találj más módot az ügy rendezésére mint hogy puskával lövöldözöl rá. 1000 módja van hogy valakit megszívass, legyél olyan bölcs hogy nem pont ezt az utat választod.

2011. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 beco26 ***** válasza:

Az előttem szólót szeretném kiegészíteni, és a másik oldalról nézni, tehát én azt veszem alapul, hogy téged lőttek meg:


- szólsz a szüleidnek, majd Ők tudják mit kell tenni (amennyiben kiskorú vagy. Ha nagykorú vagy, akkor is szólhatsz nekik, akkor is fognak segíteni)

-ha sérülést szenvedtél, bent maradt a lövedék, menj el orvoshoz, majd ő kiveszi, és intézkedik. Ha nem maradt benn a lövedék, de a hámsérülésnél nagyobb sérülésed van, akkor is menj el orvoshoz, előszeretettel ad egy szurit, Tetanusz fertőzés ellen (döntsd el, hogy elmondod-e neki a sérülésed valódi okát)

-ha valamely vitádat zárta le valaki egy célzott lövéssel, akkor irány a yard, ha szerencséd van, és jó passzban találod az ügyeletes tisztet, akkor esetleg megadja az ügy kellő komolyságát, és előállítatja tanúvallomásra a delikvenst. A vádad legyen bizonyítható, mert a Magyarországon érvényben lévő törvények szerint hamis tanúzásért néha több büntetést kaphatsz, mint a vádakért.


Ha tényleg Te akarsz valakit meglőni, ne tedd! A légfegyver 7,5 Kjoule feletti torkolati energiával rendelkezik, komoly sérülést is okozhat, mind emellett ha belenyúlsz egyszigorú ügyészbe, még veheti életellenes bűncselekménynek is (fegyház!!!) Nem kell neked priusz!!!


Sokan azt hiszik, hogy ha egy emeletes ház nyitott ablakán kilőnek vaktában, hogy úgysem lehet megtalálni a lövés leadásának helyét. Hidd el, meg lehet találni.


Esetek nagy többségében a légfegyver nem okoz élettel össze nem egyeztethető sérülést. Tegyük fel, ha rám lőnél, és megtalálnálak, valószínűleg a nyakadra tekerném a légpuskád csövét.


Mivel ilyen kérdést tettél fel, gondolom, az éveid száma még 2X alatt van. Ebben az esetben a szüleidet is meghurcolnák, és részedről rezegne a léc az "Ifjúságvédelmi intézet" közelebbi megismerésére...


Szerezz (vegyél) a számítógépedre egy jó kis FPS játékot, ott lövöldözz...


Nem is tudom, hogy minek örülnék jobban, ha Te akarnál lövöldözni valakire, vagy ha téged lőttek volna meg. Végiggondolva talán az utóbbinak, mert akkor az nem azt jelenti, hogy annyira buta vagy, hogy fegyvert fogyj emberre. Mellékesen tájékoztatlak, hogy a veréb is védett madár, eszmei értéke 1000 forint!


Egy szónak is száz a vége, ne lövöldözz csak céltáblára, ha téged lőttek meg akkor a fentiek szerint cselekedj!

2011. aug. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úristen xD ez csak puszta kiváncsiság volt... Nem volt szándékomban lelőni senkit... és engem sem lőttek le -.-
2011. szept. 1. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!