Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok a halálbüntetés...

Támogatnátok a halálbüntetés visszaállítását?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 10:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
Nem igazán van visszatartó ereje főleg a hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosságoknál ahol nemigen mérlegel semmit az elkövető, de valóban nem megoldás visszaengedni a bűnözőt a társadalomba úgy, hogy sehol nem kaphat munkát, de nem értem, hogy az enyhe törvényeken miért nem az lenne a jó megoldás ha egy lépést szigorítunk és tényleg életfogytigot kapna a gyilkos meg hasonló bűnözők és nem engedhetik ki semmilyen indokkal, ehelyett miért kell halálbüntetést követelni, már csak törvénykezés szempontjából is egyszerűbb a kevésbé radikális megoldást beiktatni, főleg ha az is eltávolítja a társadalomból a nem odaillő elemeket
2011. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
Akkor csak bizonyos esetekben lenne halálbüntetés mint pl a norvégiai terroristát nem értem miért kéne eltartania az államnak élete végéig , vagy azokat akik gyermekeket ölnek brutálisan stb stb .
2011. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim válasza:
Az utolsóval egyetértek, de mégis hogy szabályozod ezt törvényben? Nyilván nem lehet minden esetet tételesen felsorolni, abba mindenki belebolondulna. Ráadásul, ha egyet kihagysz, máris nem érvényes az elkövetőre a jog betűje.
2011. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 BlackSword ***** válasza:
30%
"Sőt egy bűnözőnek nincsenek is jogai" De vannak, mert minden embernek vannak elidegeníthetetlen jogai... Szóval egy sorozatgyilkosnak is... De ha Te kivégeztetsz egy gyilkost, akkor miben különbözöl attól, mint akit ki akarsz végezni??? Semmiben, csak Te mással (a hóhérral) végeztetnéd el a piszkos munkát...
2011. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:

Semmiképp!

Azzal ha meghal, elég könnyen megfizetett a bűnéért, viszont ha egy kőkemény börtönbe bedugnák 20-30esetleg életfogytiglanra, és még dolgozni is kellene, akkor elég rendesen megbűnhődhetne...

A halálbüntetés nekik csak felszabadulás, nyilván nem ilyen 3-5évet kell nekik adni egy laza börtönben, hanem úgy ahogy leírtam.

2011. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:

"Köszönjük királyhekker, hogy bebizonyítod, hogy mi különbek vagyunk az állatoknál és felfogjuk, hogy vannak elidegeníthetetlen jogok, hiszen mi nem akarunk a gyilkosok szintjére lesüllyedni (legalábbis egyesek nem akarnak)"


Dehogynem akarunk. Aki erőszakos cselekményeket követ el, ki kell végezni.

2011. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:

"Nemi erőszakért ne végezzünk már ki senkit :)."


De csak míg nem téged tosz meg, ugye?

2011. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogynem akarunk. Aki erőszakos cselekményeket követ el, ki kell végezni."


A hóhért is végezzük ki?

2011. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
0%

""Nemi erőszakért ne végezzünk már ki senkit :)."


De csak míg nem téged tosz meg, ugye?"


Én nembánom ha engem meg nemi erőszakolnak, hiszen azt csak egy nő követheti el, ha férfi tenné az már nem nemi erőszak :).

Egyébként nem szép dolog, de halálbüntetés nem jár érte, max 5 év fegyház...

2011. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
95%

"Ha 100 % a bizonyosság, hogy előre megfontoltan hidegvérrel ölt, és semmilyen enyhítő körülmény nincs a tettére, akkor vissza kellene állítani szerintem is a halálbűntetést."


Mért csak akkor? Ugyanúgy vissza kell nemi erőszakra is, maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés, jelentős értékre elkövetett gazdasági bcs-ek esetében és még sok más esetben is.

2011. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!