Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, ha a rendőrsé...

Megbüntethetnek, ha a rendőrségi egyenruhához valamennyire hasonlító cuccban megyek az utcán?

Figyelt kérdés
Sapka,váll-lapok,hivatalos rangjelzés meg rendőrség/police felirat nélkül,de azért olyan hatósági/rendfenntartó-kinézettel.Természetesen nem igazoltatnék senkit vagy ilyesmi,csak a külső miatt.
2009. ápr. 16. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
A válaszom igen, bár nem ismerem az aktuális ide vonatkozó szabályokat, de pár éve még olyan katonai alakulatnál voltam, ami (több más dolog mellett) ezzel is foglalkozott. Ha eltávolítod a valódi hatósági/katonai jelzéseket a ruhádról mint sapkán a díszítő csík, a jelvény alatt (rendjelzés) a váll-lapokat all inclusive (az egész váll-lapot) a rend vagy rendfokozati jelzéseket, alakulatjelzőket, akkor használhatsz ilyen ruhát. Az más kérdés, hogy hülyének fog nézni mindenki az utcán, aki volt katona, és meg lesz győződve róla, hogy nem vagy normális. De te tudod...
2009. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem!

nekem volt 6 éve 2 ismerösöm akik rendörkabátban nyomultak,ez a fényvisszaverö csik is volt rajta,felirat nem.

2009. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha gyártanak ilyen ruhákat, nem egyenruhaként, akkor nem hiszem, ha mégis cseszegetnek, akkor jelentsék fel a ruhagyárat...
2009. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pont azért hordanék ilyesmit,hogy elriasszam magamtól a koldusokat,kéregetőket,mormonokat stb.

Sajna olyan helyen élek,ahol 2 háztömböt se lehet haladni anélkül,hogy rád ne szálljanak.Én meg nem tudom csak úgy elzavarni őket,mert sajnálom az elesetteket és nem akarok tuskó lenni a vallási csoportokkal sem...viszont nagyon unom már,hogy mindíg engem találnak meg!Szóval azt gondolom,jó ötlet lenne,csak nem tuti,hogy szabályos is.Nem akarok átesni a paci túloldalára...

2009. ápr. 17. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Mond azt hogy Jehovista vagy És szeretnéd őket megtéríteni,legközelebb tuti hogy emlékezni fognak rád.
2009. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem igen,bár rendőr tanuló vagyok még,de ha ilyenbe meglátunk akkor az bűncselekmény gyanú merül fel,h vissza éltél valamilyen szinten.. szinte biztos h beviszünk,előállítunk..még ha magyarázod h te nem csináltál semmit,nem igazoltattál..
2010. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!