Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy jelenthetem fel?

Hogy jelenthetem fel?

Figyelt kérdés
Van-volt egy párom,aki 2éve bent van börtönben.Az volt a feltételem hogy akkor maradok vele,ha látom a változást.Ez nem történt meg,így szakítani akarok vele.Van egy 4 éves fiunk is.Folyamatosan fenyegetőzik a levelekben,elég durva dolgokat ír.Ezt most nem részletezném.Mit tudok tenni?????????Hogyan?
2011. aug. 29. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
(csak) a gyereket sajnálom...
2011. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hidd el én is! Nem akarom azt az életet!Ezt mondogattam neki is állandóan,hogy ideje lenne változni.Csak ebbe belefáradtam.Már nem most,régóta. A helyzet kb 1éve durvult el.Eddig nem vettem fel annyira,de most már muszáj.
2011. aug. 29. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Tedd félre a leveleket de senkinek ne mond el, jó lesz bizonyítéknak.Neki se mond meg ez a lényeg ne gyanakodjon.
2011. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan? Besétálsz egy rendőrőrsre vagy kapitányságra, és ha nem látszik hogy félsz, akkor úgy add elő hogy látszódjon. Akkor talán komolyabban veszik.
2011. aug. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát részemről nem várnám meg, amíg azok a levelek esetleg későn kerülnek elő bizonyítékként...


1., Rendőrségen feljelentés, a jegyzőkönyvhöz valószínűleg lemásolják a leveleket. Szükség esetén (=indokolt esetben) távoltartást is lehet kérni; bár ez még nem túl ismert nálunk, és nehézkesen megy.


2., Bíróság: gyermekelhelyezési per.

/Mivel nem azt írtad, hogy férjed az illető, ezért válóper szükségtelen. :) /

A rendőrségi feljelentés és a levelek másolatai a keresetlevélhez csatolandók mindenképp. Ezek alapján próbálkozhatsz azzal is, hogy kéred az apa szülői felügyeleti jogának megvonását, ill. a láthatási jogét is, azaz indokolt esetben a bíróság eltilthatja őt a gyerektől.


3., Gyámhivatalnál, gyermekjóléti szolgálatnál nem tudom, mi a helyzet, de okosat biztos tudnak mondani.

2011. aug. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Még gondoltam arra is hogy azt a bv-t hívom fel,ahol most ő van.De ezt most meg is teszem.
2011. aug. 30. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Ők lehet hogy csak akkor csinálhatnak valamit, ha elmész a rendőrségre. Bár nem tudom, ha megkéred őket, hogy nézzék át a neked küldött leveleit...
2011. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Bár nem tudom, ha megkéred őket, hogy nézzék át a neked küldött leveleit..."


Tudtommal alapból elolvasnak minden levelet.

2011. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És akkor szó nélkül tűrik, hogy fenyegetőzzön?
2011. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, addig míg tettlegességig nem fajul a dolog /ami ugye kizárt, amíg sitten van/.
2011. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!