Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel jelenthetem az illetőt ha...

Fel jelenthetem az illetőt ha közösségi oldalon olyan üzenetet küldött nekem, amiben az szerepel hogy 5 hónapos terhes a férjemtől és hagyjam el a gyereke apját mert őt szereti? És ribancnak nevezett.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 12:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Egy ribancozásért még nem. De azért készíts egy képernyőképet, és a várható továbbiakról is. Férjednek mi a véleménye?
2011. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan küldözget ilyen leveleket és teletömi vele a postafiókodat, akkor zaklatásért már esetleg. De ha többet nem csinál, akkor nem hinném, hogy sok esély lenne rá, hogy el is érj vele valamit.

Ha csak egy, vagy két levelet küldött, akkor meg pláne nulla az esélye, hogy komolyan vennének, ha feljelented.

2011. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mi az indok? Közölt veled egy tényt. Én inkább utána járnék és elővenném a férjem. Ha nem igaz, akkor pedig intézze el a párod.
2011. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
45%
Egyéni szoc probléma, ennyiért még nem lehet feljentést tenni.
2011. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az 100% hogy nem igaz amiket írt.De ez nem rágalmazás? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. okt. 29. 12:24
 6/30 anonim ***** válasza:
Hát esetleg jó hírnév megsértése, ha elég sok embernek hangoztatja. De a férjed hírnevét sérti, nem a tiedet.
2011. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Heckler ***** válasza:

"De ez nem rágalmazás?"


Rágalmazás az lenne, ha azt terjesztené rólad, hogy valamilyen bűncselekményt követtél el. A "r*banc" az nem rágalom, hanem csak egy egyszerű inzultus, azt pedig nem bünteti a törvény.

2011. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
A rágalmazást arra értem,hogy a férjemet rágalmazza,mert nem igaz amit ír.Akkor ezzel nem érdemes rendőrségre menni?Nem akarok én feljelentést,csak derítsék ki hogy ki küldte.
2011. okt. 29. 13:14
 9/30 anonim ***** válasza:

A ribanc, az lehet becsületsértés, de a becsületsértésnek feltétele a nyilvánossággal megosztás.

Ha neked állít valamit a férjedről, ami nem igaz, az viszont már rágalmazás.

2011. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ha a férjed mindenkit végigkefél akkor még sok ilyen üzenetet fogsz kapni.
2011. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!