Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a magyar fegyvertörvény...

Ez a magyar fegyvertörvény most ezért ilyen?

Figyelt kérdés

Az jutott eszembe a minap hogy az amerikaiak joguk hogy vegyenek fegyvert ha akarnak. Még sincs számottevő visszaélés a fegyverekkel.

Itt meg Magyarországon rendesen rettegnek a fegyverektől.

Ha egy fegyvert viselő embert meglát valaki az igazság az hogy elkerülik sőt még a tekintetét is lopva emeli rá. (minha az ördög lenne) Pedig az ilyen embereknek akiknél legálisan fegyver van pszichológiai vizsgával is rendelkeznek. Tehát értelmesebb embereknek kell hogy legyenek. Az usában meg a bolondnak is lehet és kb annyira zavarja őket mint az a tudat engem ,hogy a szomszédomnak is van nagy kenyérvágó kése.


Nem jöttem még rá arra hogy ezek a gázpisztolyok amiket lehet kapni azért vannak e hogy szokja a magyar a fegyvert és később kialakítsanak egy Amerikához hasonló jogrendszert ahol megvédheted magad. Vagy csak ennyire félnek továbbra is a fegyverektől a magyarok hogy ennyivel vétheted meg magad és kész.

Mert a sportlövészetet meg betiltották ugyebár.


Viszont az tény mi tény ,hogy az az ember aki nem szokta meg a fegyvereket a közelében és kezébe kerül egyszer csak egy akkor elkezd vele vagánykodni ,mert csak neki van és ő a kemény alapon megtorol minden sérelmet. Viszont ha mindenkinek lehetősége van hogy legyen neki akkor ugyanaz a helyzet mintha csak egy kése volna. Az mindenkinek van mert az a villa párja. Mégse jut eszedbe hogy leölj vele valakit. Hiszen egál a helyzet tudod hogy neked is van nekem is van. Tiszteletbe tartjuk egymást.


A gázpisztolyokkal is egyre inkább ez lesz a helyzet. Lassan már mindenkinek lesz. Most ezzel csak annyi a probléma hogy honnan tudjam egy adott helyzetben hogy a másiknál nem e igazi van? És most ne gyertek azzal hogy nem lehetséges mert nem lehet beszerezni,,, A feketepiacon bármit be lehet szerezni. És ha belegondolok az ellenség is a szemem közé lőhet mert ő se tudja nekem kamufegyverem van vagy igazi..


De ha meg betiltják a gázfegyvereket még rosszabb lesz a közbiztonság mert akinél lesz fegyver az úgyis használja a másik meg megvédeni se bírja magát egy kisebb vagy gyengébb ember. lőfegyvernél viszont nem számottevőek a fizikai erőkülömbségek. És a nagy is tiszteletbe tartja a kicsit meg fordítva. (Elvileg nem lesz barbárkodás)


Jó kis elméleti ördögi kört állítottam fel mi?

Mi a véleményetek?


2011. szept. 12. 02:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ne feledjük, gyilkos fegyver nincs, csak gyilkos ember."


pontosan ezért nem szabad engedélyezni, mert sohasem tudhatod, kiből mikor tör ki az elmebeteg.

ja és az engedélyeket is meg lehet vásárolni...

2011. szept. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 doboszoli ***** válasza:
93%

"Az ember természeténél fogva gyilkolásra termett."

Ez azért elég meredek megállapítás. "Természetüknél fogva" gyilkolásra termettek a cápák, meg az oroszlán. Nem egy kategória.

Az autós példával arra akartam rámutatni, hogy engedélyezett(!), nyilvántartott fegyverrel nem szokás bűncselekményt elkövetni,(ill. nem praktikus), az illegális pedig beszerezhető, ez nyílt titok.

Ha valakinek úgymond "elborul az agya", bedobhatja a fürdőkádba a hajszárítót, előveheti a nagykést, áramot vezethet a kilincsbe, stb.

"Az engedélyt meg is lehet venni." Ez már legyen az aktuális hatalom feladata, hogy ne lehessen! A vásárolt jogosítvány nem veszélyes?

2011. szept. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért inkább érzem magam biztonságban egy autóban, mint ha fegyveres idióták (mivel itt abból elég sok van és agresszívek is) vennének körbe.

Egyébként a jogsit is meg lehet venni, a dolog vica-versa is működik.

2011. szept. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ez azért elég meredek megállapítás"


valóban?


Nézd végig a történelmet az őskortól napjainkig...

Van még kérdés, hogy miért idiótaság ez az ötlet?

2011. szept. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 doboszoli ***** válasza:

Valóban.

A történelmet nézve, azon kívül, hogy az ősember megvédte a barlangját a szomszéd hordától, minden gyilkolászás,(értsd:háború), néhány hatalommániás idióta érdekét szolgálta. Az emberek, a közkatonák, nem azért öldököltek, mert örömüket lelték benne.

2011. szept. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

" ha mindenkinek van fegyvere nem kell 5000 rendör minden kisvárosban"


nem, hanem legalább duplája.

2011. szept. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Autója is van és lehet szinte mindenkinek. Ilyen alapon miért nem tiltjuk be mind?? Hát bármikor direkt elgázolhatnak vele egyszerre több embert is!! Sőt a kést is be kéne tiltani!! Meg minden veszélyes szerszámot! Bármivel meg lehet ölni egy embert. Vazze a kezüket is le kéne vágni és betiltani azt is. Gondold el ha véletlen rossz helyen üt meg egy kéz... Bele is halhatsz!! Volt már ilyen nem is egy.

Én azt hiszem hogy autóval is elég kevés gázolásos gyilkolás történik. De történik.. Mégis rengeteg kocsi van és nem jut eszedbe hogy emberölésre használd. Már ha normális vagy. De a láncfűrész vagy a szegecselő és sok más gép is ilyen. Simán meg lehet ölni vele valakit. öltek is meg vele embereket. De normális embernek még se jut eszébe ezt tenni. A fegyver is ilyen lenne ha úgy lehetne tartani mint egy autót. Nem mondom hogy nem lenne vele visszaélés de nem több mint gázolás vagy késelés. Úgy megszokná mindenki mintegy darab papírnehezéket vagy szerszámot ,sport eszközt és már nem jutna eszébe se mint fegyver és emberölésre használható/ használja. Esküszöm töredéke ennyi bűnözés nem lenne.

De mivel sok ember még gyerek szinten van és röktön azt hiszi ő a Rambó mert csak neki van (mert tényleg nem sok embernek van) egyből szarakodik vele hogy nagyobbnak tűnjön. Erre mondtam a késes példát hogy nekem is van késem meg a szomszédnak is. Mégse jutott még eszembe se hogy a szomszédot legyilkoljam vele. Pedig a kés a kard kicsinyített mása és régen a kardokat köztudott hogy gyilkolásra használták. Még se tart tőle senki.

2011. szept. 12. 07:32
 18/27 anonim ***** válasza:

Hali


Részben egyetértek veled ,hogy tényleg néha jó lenne egy fegyver az embernél ,de nem vagyok biztos benne ,hogy mindenkinek kell!


Én azt vallom ,hogy inkább a megelőzésre kell figyelmet fordítani.

Az esti atm rablást meg lehet előzni mégpedig úgy ,hogy a bankból veszünk ki és ,ha éppen nem dolgozunk akkor nappal vagy másnap vagy reggel.

A betöréstis meglehet előzni megfelelő biztonsági intézkedéssel. Én pl szakmából kifolyólag tudnék megerősített biztonsági ajtókat csinálni 9 ponton záródó zárrendszerrel az ablakokra törésvédő fóliát kell tenni és rácsokat amit megfelelően oda rögzítünk a falhoz. (mondjuk egy átmenő menetes szárral ami be van vakolva így nem látják hol kell vágni) Ezenfelül a kutyáktól félnek a cigányok.

Mindenesetre én egy tőrrel alszom biztos ami biztos alapon aztán ,ha betörnek megteszem amit tudok és ,ha sikerrel járok akkor elásom a dögöt az udvaron valahol még "frissen" ,hogy a tisztelt kollégáidnak ne legyen velem problémája =)


1 szó mint 100 jobb lenne egy walther PK380 assal sétálni és használni ,ha baj van mint állni és várni az olmot..:S

2011. szept. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Az ember természeténél fogva gyilkolásra termett."


Hogyha ez valóbban így lenne akkor nézd meg a saját szemeddel azt ,hogy mit tesz egy 2-3 éves kisgyerek egy kiscsirkével és mit tesz egy oroszlán vele.

A válasz az ,hogy az ember nem fogja megölni sőt játszik vele simogatja(ha rendes körülmények közt nevelték) ellentétben az oroszlánnal aki gyilkolásra termett.

2011. szept. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

:D Jó ez az előző hozzászólás is.

A kutya jó.. bár aki szőr alergiás bajba van a kutyatartással. Meg azt etetni is kell ám meg a kutyaguenót takarítani. :D Igen az se rosz amit mondtál hogy agyonig rács meg biztonsági ajtó és hasonlók. Hatásos csak a végén azt veszed észre hogy építettél magadnak egy börtönt és te vagy a lakója. Nem a külvilágot zártad ki magad zártad be.

Szoktam járni a 8 kerbe és néha látok olyan fazonokat akiken látszik hogy a kutyát azért viszik magukkal mert be vannak szarva. Akkor a kutya is fegyver? Sőt az önállósulni is tud. XD De megeszi a betörőt és nem kell azonosítai mert kutyaguenóvá módosul.

:D Reggel kávé mellett poénkodok már én is kicsit.

2011. szept. 12. 07:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!