Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » NÉPSZÁMLÁLÁSSAL kapcsolatos...

NÉPSZÁMLÁLÁSSAL kapcsolatos bonyodalom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre elnézést kérek a fogalmazásért, de nagyon ideges vagyok már!


Pár napja hozták az utcánkba ezeket a népszámlálással kapcsolatos kérdőíveket.

Nem nagyon hozta lázba a családot, de miután megtudtam, hogy kötelező kitölteni terveztem, hogy most a napokban kitöltjük ha lesz rá időnk. Még szerencse, hogy nem dobtam ki...

Viszont probléma van, mert hárman vagyunk (szüleim és én, én is nagykorú vagyok már bőven (22)) de csak egy ilyet kaptunk. A többi családnál is van, ahol négyen-öten vannak mégis csak pl. hármat tudtak nekik adni.

Most ilyenkor mi van?

Az biztos, hogy egyikünk sem ér rá elmenni érte x helyre kérni még párat.


Kérdéseim:


Valóban kötelező kitölteni?


Hogy töltsük ki, ha csak 1-et adtak? Vagy egy is elég a családnak? De akkor a szomszédban miért kaptak hármat? (Elvileg csak azért mert mondták ők is, hogy hány fős a család. Mi is mondtuk, de azt mondták sajnos ez van, nem tudnak adni...)


Ráadásul azt sem tudom nagyszüleim pl. kaptak-e. Most ha ők elfelejtik vagy valami és nem töltik ki megbüntetik őket?


A neten akartuk együtt kitölteni szüleimmel, de hallottam, hogy még állítólag jönni fognak házhoz is és becsengetnek, ellenőrzik, kitöltöttük-e. Ilyenkor majd kapok valami kódot a netről, az rendben van de mi napközben nem nagyon vagyunk itthon, csengethetnek egész nap...


Kérem valaki mondja már mit csináljunk, mert sehol egy normális tájékoztatás meg egyáltalán!

Ráadásul engem teljességgel hidegen hagy az ilyesmi, így fogalmam sincs az egészről. (Igazából szüleimnek sem, de ha pénzbírságot kapnánk nagyon megviselné a családot anyagilag még egy kisebb összeg is, ezért próbálok valamit lépni...)

Olvasgattam is kicsit a témában, de valahogy nem lettem okosabb. Csak annyit szeretnék megtudni egyszerűen, hogy most mit tegyünk, hogy minden rendben legyen és elfelejthessük ezt az egész cirkuszt.


Hálásan köszönöm a segítséget előre is.


2011. okt. 3. 00:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthető a dolog.

töltsd ki a neten, nekem 5 tagú családnál kb 20 percembe került.

Egyébként a számláló visszajön (este is amikor otthon vagytok) addíg amíg ki nem töltitek

2011. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én szívem szerint eltüzeltem volna de nincs kedvem 50.000Ft ot kivágni az ablakon így kitöltve van a polcon és várom a számlálót hogy vigye el.
2011. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 /Anita_'94/ ***** válasza:

06 80 200 014

06 80 200 224

Hívd fel őket, ingyen van.

2011. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1 kitölthető a neten

2 a számlálóbiztos elérhetősége rajta van a pakkon

3 amúgy is megy még vagy 2 alkalommal

2011. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
4 a netes kód rajta van a lakás kérdőív első oldalán
2011. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet holnap (azaz már ma, mert elmúlt éjfél) ki is töltjük. Nem tudom, mikor ér rá anyukám (én nem tudom ezekre a kérdésekre a választ).


08:37

:-D

Én is ketté akartam tépni aztán bevágni a kazánba, még szerencse, hogy nem tettem.

2011. okt. 4. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!