Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Verekedtem és felfelentetek a...

Verekedtem és felfelentetek a szülők. Mi lehet majd?

Figyelt kérdés
12 éves fiú vagyok és még kb. 2 hete hasbavertem egy gyereket, mert szemtelenkedett, erre a szülei feljelentettek. Nem történt sérülése, ha történt volna, az maximum felületi. Mire számíthatok?
2011. nov. 21. 16:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen, igen… Könnyű azt mondani, hogy ne verekedjél, de néha nem könnyű be is tartani. Üdv a felnőttek világában! Ha elmúltál 14, ha nem, sok retorzióra nem kell számítanod, tekintve, hogy komoly sérülés nem történt. Van viszont valami, amit mindenképpen tudnod kell: a rendőrség mindenkiről megőriz mindent, amit tud. Őket is törvény köti, kötné, ha betartanák, de nem teszik. Egy ilyen baki és mindig előveszik később, ha bármilyen okból bajba kerülnél. Na, ne kerüljél, de a régi bölcsesség szerint mindenkinek van egy-egy téglája a kórházban és a börtönben. Azt nem tudom, hogy a provokációért (lásd ebben az esetben: zsidózás és cigányozás) mi jár, de ha semmi, akkor ezen is kellene már változtatni.
2011. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Néha nem könnyű betartani? Üdv a barbár világban! Nem azért verte hasba, mert önvédelem volt. Az önvédelem az mikor rátámad és megvédi magát. A másik, ha egy kis hasba verés lenne akkor nem lenne feljelentés szóval nem kicsit verhete hasba! Engem gyerekkoromba vertek hasba pontosabban rúgtak hasba ok nélkül és korházba kerültem miatta. Az orvos azt mondta épp, hogy nem kaptam belsővérzést. Nekem ne mondja meg senki, hogy egy kis hasbaverésért feljelentenek valakit és azt se, hogy ez jogos önvédelem volt. Velem is szemkeledtek az iskolában és senkit nem vertem hasba, erről ennyit. Én szülőként nem feljelentenéma hanem egy büdős pofont verettem volna le az apjával a szemem látára. Ez lenne a jogos.
2011. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember, akinél el ne szakadna a cérna. Néha annyira szemétül bánnak az emberrel, hogy legszívesebben agyonverné az elkövetőt. Nem azt mondtam, hogy "persze verd meg, aki nem tetszik", hanem azt, hogy néha nehéz nem megtenni. Abból, ahogy rám förmedtél azért gyanítom, hogy nem játékból vertek meg. Nem azt mondom, hogy helyes valakit összeverni, de akit megvernek, koránt sem biztos, hogy ártatlan. Ha csak szóval sértegetlek is és "jól" csinálom, a minimum, hogy le akarsz keverni egy fülest, de lehet, hogy meg is teszed. Én ugye nem követtem el semmi törvénytelent, mert mondok, amit akarok, de Te már garázdálkodtál. A dolgok nem fehérek és feketék.
2011. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Én ugye nem követtem el semmi törvénytelent, mert mondok, amit akarok, "


Végeláthatatlan azon törvényi tényállások listája, amit csak szóban is el lehet követni. Ez sem kifogás.

Az erőszak a gyengék fegyvere. Az agyban gyengéké. Ennyi.

2011. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amint írtam velem is szemtelenkedtek és nem vertem meg senkit se emiatt. Akkor mi van? Nem értesz engem úgy látom. Nem vagyok ideges és nincs bennem az a düh. Akkor jön elő az emberben olyan amiről írtál mikor megtörténtek olyan dolgok amik felháborítok. Egy szemtelenkedés mi az? Ok verekedésre? Ha akit hasba vert az olyan rossz lenne akkor nem jelentették volna fel a kérdezőt, nem? Akkor lapulna, nem jól mondom? Engem nézen palimadárnak a kérdező.
2011. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Engem ne nézzen palimadárnak a kérdező*
2011. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Aki feljelent az nem rossz? Engem is jelentettek már fel, pedig az égvilágon semmit se követtem el. A feljelentőmnek ez a kedvenc sportja és azt remélte, hogy bajba keverhet.


Időközben azt is megtudtam, hogy a hátam mögött mindenféle aljas patkánynak hord el, holott soha nem ártottam neki, de másnak sem, még csak nem is szólok hozzá, sőt egyáltalán nem foglalkoztam vele soha. Kedvem lenne ellátni a baját? Persze. Jámbor természetem ellenére azt gondolom, másnak is lenne a helyemben, de inkább nem is szóltam/szólok. Ki tudja provokálni, ha akarja? Erre is: persze. Az én türelmem is elfogy egyszer. Ha ütök, annak viszont nyoma van, pláne hirtelen felindulsából, amikor azt se érzékelem, hogy mekkorát. Emberre nem támadtam (nem akarok bajba kerülni), de sajnos a saját költségemre már tapasztalnom kellett, hogy nem kicsit jár el a kezem dühömben.


Mi is történne akkor? Azonnal futna látleletért és feljelentene. Engem elmarasztalnának, valami jó kis büntetéssel megajándékoznának és semmit sem számítana, hogy ő provokálta az egészet. Szerintem azért ez nem jól van így.

2011. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
valószínüleg ha cigányozott akkor magyar a gyerek de te viszont valószínűleg cigány vagy. azaz nem biztos hogy egy szent fazék vagy.
2011. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A "sértett" mennyi idős volt?
2011. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!