Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek-e hajléktalan, ha van...

Lehetek-e hajléktalan, ha van lakásom?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 08:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ez nem gond. Add nekem a lakásod, és máris az vagy.

Egycsapásra mindkettőnk gondja megoldódik

2011. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogyha van valakinek lakása, akkor miért töltené az éjszakákat az utcán? Kizártak, vagy mi?

Mondjuk, a haszonélvező megteheti, hogy kirakja a tulajdonost.

2011. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Én csak azt nem értem, hogyha van valakinek lakása, akkor miért töltené az éjszakákat az utcán? Kizártak, vagy mi? "


Akit kizárnak az nem minősül hajléktalannak, feltételezve ugye hogy nem életvitelszerűen zárják ki minden áldott este és rendelkezik állandó bejelentett lakcímmel is.


Hogy miért tölt éjszakákat az utcán? Akiknek van saját gépkocsijuk azokat meg szoktad kérdezni miért járnak busszal? Akiknek van saját gáztűzhelyük megkérded miért járnak étterembe? Akiknek van saját tévéjük minek járnak színházba? Talán mert ezek a szokásaik...


A hajléktalanoknak az a szokásuk, hogy az utcán élnek, függetlenül attól van e lakásuk vagy nincs. Meg jórészük a lakásától távol él például tegyük fel Békés megyében Nagymágocson van a lakása, de ő maga Budapestre költözött. Komolyan nem vágom mi ennyire érthetetlen ezen.

2011. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
ha valakinek van lakása, attól még nem feltétlen biztos, hogy rendelkezik is a lakással, lehet akár haszonélvezője is az ingatlannak, akkor meg a tulajdoni lappal csak a seggét tudja kitörölni a tulaj
2011. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ez nem gond. Add nekem a lakásod, és máris az vagy.

Egycsapásra mindkettőnk gondja megoldódik"


Mitől oldódna meg? Ezt már direkt csináljátok? Hányszor írjam még le, hogy akinek nincs lakása az nem hajléktalan? Lakhat albérletben, munkásszállón, rokonoknál. Olvasni nem tudtok, vagy szellemileg maradtatok így el?

2011. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A haszonélvező nem törölheti ki a s..-ét a tulajdoni lappal. Sőt! A törvény szerint ő használhatja az ingatlant, szedheti a hasznait (azaz kiadhatja albérletbe), bárkit beköltöztethet. Cserébe megteheti, hogy be sem engedi a tulajdonost, aki viszont mindenért felel. Ha pl. leég a ház, a tulajnak új házat kell a haszonélvezőnek venni. A haszonélvező semminek a kifizetésére nem kötelezhető a lakással kapcsolatban. Tehát ha pl. átfolyik a víz a szomszéd telkére, és ezért pert indít, a tulajdonosnak kell ezt megoldani. Haszonélvezőnek lenni a világon a legjobb, semmi kötelezettség, csak a hasznok. Tudom, mert vagyok haszonélvezője egy háznak, 3 éve nem jártam benne. (5 ügyvéd megerősített, hogy sajna ez van.)

Azt még mindig nem értem ha valakinek van lakása, akkor miért él az utcán, pláne télen? Azt értem, hogy valakinek van autója, mégis busszal jár, mert drága a benzin, és csak hétvégén használja, ha megy a rokonokhoz. De hogy valaki csak ünnepnap aludjon otthon, egyébként meg a híd alatt, hát ennél nagyobb marhaságot még nem hallottam.

A jogszabálytól függetlenül.

2011. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
utolsó, olvasd újra, amit írtam, ezúttal figyelmesebben, értelmező olvasással ;)
2011. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha jól értem Kérdező papíron akar hajléktalan lenni, és közben ugyanott lakni továbbra is, bár a célját nem egészen értem. Valami tartozásod van, és azt akarod, hogy ne tudják behajtani rajtad?
2011. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 dizus ***** válasza:
Azért ez a leég a ház és újat kell venni,egy kicsit érdekes.Ha leég a ház,akkor megszűnik a haszonélvezet tárgya.Hol fog lakni,ha a telektulajnak(ugye már ház nincs) egy ft-ja nincs.Olyan a mesébe nincs hogy valakit köteleznek egy új tulajdonnak a megszerzésére.A haszonélvező fizessen lakásbiztosítást!
2011. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az a hajléktalan, aki azt mondja magáról, hogy az.
2011. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!