Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes lenne egy ilyen...

Törvényes lenne egy ilyen szerződés?

Figyelt kérdés

Mondjuk én vagyok a munkaadó. Van egy diák, akinek pl. 3 500 000 Ft a tandíja egyetemen összesen, szóval félévenként 500 000.


És ajánlok neki egy szerződést, hogy fizetem neki a tandíját , amíg elvégzi az egyetemet, vagyis félévenként 3 500 000 Ft-ot, félévenként 500 000-et. És ajánlok neki bruttó 350 000 Ft-os fizetést, amit csak akkor kap meg, hogyha ledolgozta úgymond a tartozását, hiszen én 3,5 évig finanszíroztam neki a tanulmányait, vagyis 3 500 000/350 000 = 10 hónapig ingyen kell dolgoznia.



(A kérdés csak azért merült fel bennem, mert ugye tervben van a ktg. térítés összegének drasztikus emelése, emellett abban is reménykednek, hogy visszatér a régi rendszer, ami már működik az USA-ban és Nagy-Britanniában, plusz egyes szakmunkás esetekben eddig is működött Mo.-n, vagyis, hogy tanulmányi szerződést kötnek a cégek a diákokkal. És hogy vajon adhat-e esélyt ilyesfajta visszaélésre ez a helyzet.)


2011. dec. 12. 17:35
 1/4 asmosys ***** válasza:

Ez ebben a formában nem szerencsés. Elméletben nagylelkű ajánlat, gyakorlatban 10 hónapig egy fillér nélkül nehéz létezni. Egyébként sem életképes. A munkabér 100%-a nem tartható vissza.

Adj neki valami pénzt. Cserébe pl 5 évig nálad dolgozik. Ha lelép, visszafizeti a tandíjat.

A tandíjat ennyi időre osztod le majdnem 300 maradhat nála. De legyen 270-et és mindenki a pénzénél marad. /járulékokat még nézd át/ Neki korrekt ajánlat, Neked képzett, motivált alkalmazott.

2011. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zárójelben írtam a magyarázatot a kérdéshez. Nem vagyok munkaadó, éppen hogy egyetem előtt állok. Csak eszembe jutott, hogy adhatna ez a húzás a fenti esethez hasonló visszaélésre lehetőséget.
2011. dec. 12. 18:02
 3/4 asmosys ***** válasza:

Bocs, tényleg. :)

Te ki vagy szolgáltatva egy helyre. Ami kezdetekben jó ajánlat idővel szűkké válhat.

Ha menni akarsz akkor vissza kell fizetned a tandíjat.


Láttunk példát hogy tanév közben dönt úgy a munkaadó hogy nem fizeti tovább a tandíjat, vagy egyszerűen nem tudja. pl Csőd.

Ugyanakkor a munkaadónak is komolya elhatározás ennyi időt / pénzt fektetni valakibe.

A szerződés alatt nem mondhat fel, illetve ha igen nem vagy köteles a tandíjat visszafizetni.

Azt meg nehéz megmondani, hogy fog valaki teljesíteni olyan munkakörben amit még csak most fog elsajátítani.

2011. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Mt. tanulmányi szerződéssel kapcsolatos részeit olvasgasd. Úgy törvényes és korrekt a dolog.
2011. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!