Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökléssel kapcsolatban...

Örökléssel kapcsolatban kérném a segítséget? Bővebben lent mert kicsit bonyolult!

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt. Neki az anyukájával eltartási szerződése volt. A mamámnak volt még egy gyermeke, aki úgyszintén meghalt.

Tehát most úgy néz ki a helyzet, hogy él a nagymamám, akinek élvezeti joga van a háza felett, mert apám volt a tulajdonos. Mi hárman vagyunk testvérek! Akkor elméletileg mi fogjuk örökölni majd a házat, ha a mamám meghal?

Mamámmal nem tartjuk a kapcsolatot. Állítólag ő felvette egy ügyvéddel a kapcsolatot, hogy a tulajdonjog az övé legyen ismét. De mivel apám már nem él, így azt visszaszerezheti?

Remélem érthetően fogalmaztam!?


2011. dec. 25. 00:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

3. nak van igaza, bizony simán visszakaphatja a mamád a tulajdonjogot...


de ha mégsem kapná vissza (szinte kizárt), akkor is haszonélvezeti joga übereli a ti tulajdonjogotokat...

2011. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

De válaszolnátok nekem ismét?

Vegyétek úgy mintha az eltartási szerződésről nem is beszéltem volna, mert most más jutott az eszembe!

Szóval apu hivatalosan külföldön dolgozott, ergo így nem is lehet eltartási szerződésük, mert ugye elméletileg minden nap kéne az eltartottat ellátni.

A másik meg ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott, h a nagyanyám úgy talán nem is lehet eltartott, ha ő is még eltart valakit, ugye? A saját unokájára gondolok, aki még kiskorú (apu huga is meghalt, és neki volt egy kicsi lánya, akit a nagyanyám nevel hivatalosan)

(Mert ha logikusan gondolkodok, ha valakit el tudok tartani, akkor saját magamat is, tehát akkor nincs szükségem arra, h engem eltartson valaki!)

Szóval tegyük fel, hogy mi van abban az esetben, ha nem volt eltartási szerződésük, hanem nagyanyám apura íratta a házat, tehát apu volt a tulajdonos, nagyanyám meg a haszonélvező? Akkor apu halála után is visszaszáll a tulajdonjog a nagyanyámra, ha esetleg NEM volt eltartási szerződésük?

(Ezek csak feltételezések, kérlek írjátok meg h mi lenne ebben az esetben, mert nagyon kíváncsi vagyok már) Jövő héten lesz a hagyatéki, ha érdekel, akkor megírom, h mi volt ott)

Köszönöm!

2011. dec. 27. 23:27
 13/24 bumbi02 ***** válasza:
Ha nem volt eltartási akkor nem száll vissza a tulajdonjog semmiképp, hiszen az hogy én ráiratom valakire a tulajdonomat, az végleges. És ha apud volt a tulajdonos, végrendelet nélkül rátok száll a ház.
2011. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Szóval apu hivatalosan külföldön dolgozott, ergo így nem is lehet eltartási szerződésük, mert ugye elméletileg minden nap kéne az eltartottat ellátni. " ez nem így van, pénzbeli ellátást is nyújthatott


"A másik meg ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott, h a nagyanyám úgy talán nem is lehet eltartott, ha ő is még eltart valakit, ugye? A saját unokájára gondolok, aki még kiskorú (apu huga is meghalt, és neki volt egy kicsi lánya, akit a nagyanyám nevel hivatalosan) " nem kizáró ok


"Szóval tegyük fel, hogy mi van abban az esetben, ha nem volt eltartási szerződésük, hanem nagyanyám apura íratta a házat, tehát apu volt a tulajdonos, nagyanyám meg a haszonélvező? Akkor apu halála után is visszaszáll a tulajdonjog a nagyanyámra, ha esetleg NEM volt eltartási szerződésük? " ajándékozás támadható

2011. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
amúgy meg nem nagyon értem, miért akarjátok a nagyit kiforgatni a vagyonából?
2011. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nem akarom a vagyonából kiforgatni, csak érdekelnének a lehetőségek, nyilván nem fogom az utcára tenni.

Csak amikor a nagyapám meghalt, akkor ő a házát apu tesójára hagyta egy az egyben. Apu csak egy bútort hozhatott el.

És nyilván, azért íratta magára, h majd apu tesója -vagyis már csak a gyerkei-ne örökölhessenek, mert ők már megkapták az anyjuk révén, a papa házát. Csak ugye közbeszólt az élet. Igazából engem nem is érdekelt ez az egész, de ha már így alakult akkor igazából szeretnék majd minden követ megmozgatni, mert azt hozzá kell tennem az igazsághoz, h gyerekkoromban apu az összes pénzünket elitta, nem volt normális gyerekkorom. És ha van rá lehetőségem, akkor az én gyerekeimnek nem ilyen gyerekkort szeretnék.

ezért nyugodtan bárki megkövethet. A férjemmel és a gyerekeinkkel tisztességesen élünk, de nagyon nehezen, és csak azért mert hitelünk van. Mivel nekem a szüleim nem tudtak segíteni, ezért a semmiből van az, amink van. És ha már egy apró kis remény is van arra, hogy jobbá tegyük az életünket és főleg a 2 gyermekünkét, akkor nem fogom veszni hagyni, ezt remélem megértitek?!

2011. dec. 28. 00:07
 17/24 anonim ***** válasza:
nem, nem értem meg, hogy miért akarod a saját nagyanyádat megfosztani a saját vagyonától, nem úgy kell boldogulni az életben, hogy másokat sárba tipor az ember...remélem, a te unokáid is a "szegényházba" akarnak majd juttatni
2011. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 dizus ***** válasza:
Nézd meg a tul.lapot hogy volt e tartási szerződés(ingyenes).Az írásodból az jön le hogy elég sokan vagytok a házra.Ott lehetnek apud tesójának a gyerekei is!Erről mit tudsz?
2011. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
17: értsd már meg h nem akarom kifosztani a vagyonából. Nem fogom kirakni az utcára....nem tudod felfogni? Amúgy meg amilyen nagymama volt megérdemelné, mert nekünk sosem adott semmit, bezzeg a lánya gyerekeinek állandóan sütött, főzött, sőt volt olyan h a sütit velem küldte el, de én egy db-ot nem kaptam belőle...sőt, volt olyan is, h a lányának, és a másik két lányunokájának meg magának vett egy elég drága aranygyűrűt-ugyan olyat mindenkinek, csak nekem nem. mikor aztán 18 lettem, kaptam tőle egy másikat, amit ő már nem használt, de aztán két hét múlva vissza is kérte (a többiektől nem)....de én ennek ellenére nem fogom kitenni az utcára. Viszont ha majd ő már nem lesz, akkor foggal-körömmel küzdeni fogok azért, ami engem és a CSALÁDOMAT megillet. Ha ez neked ne tetszik, akkor többet ne olvasd el, amit írok.
2011. dec. 28. 14:00
 20/24 A kérdező kommentje:

18: Köszi!

Apunak is 3 gyereke van, meg a tesójának is 3.

2011. dec. 28. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!