Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzzal kapcsolatban...

Önéletrajzzal kapcsolatban kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Életem első önéletrajzát készítem. Sok mintát nézegettem, már majdnem készen van, de még van egy két dolog, amin rágódok.

Egyik, hogy olyan álláshirdetésekre küldeném el, ahol a főbb feladat a gépjármű vezetés. Ezt szeretném hangsúlyozni az önéletrajzban, csak az a gond, hogy kicsivel több, mint 1 éve van jogosítványom, de ezt szeretném ellensúlyozni, hogy például a hobbik közé beírnám az állandó gépjárművezetést és karbantartást, és szeretném valahol hangsúlyozni, hogy hiába az 1 éves jogosítvány, rengeteg km-t levezettem, több országot is megjártam autóval balesetmentesen a legnagyobb teleken, csak ezt nem tudom, hogy önéletrajzban hol tüntessem fel. Vagy szerintetek ezt a motivációs levélben kéne? A másik, hogy sokat dolgoztam nyáron nem bejelentett állásokban. Ezeket leírhatom úgy, hogy "egyéb" munkák?

Továbbá, dolgoztam egy helyen 1 hónapot, és ha én mondjuk beírom ezt fél évnek, ezt mennyire ellenőrizhetik le? Bár gondolom egy autós munkához nem nagyon fontos egy árufeltöltő, de jobban mutat, mivel nincs sok infó, amit beírhatnék, tekintve, hogy most végeztem szakközépiskolában.

Továbbá miket szokás beírni a saját adatokhoz? Én már beírtam az alapokat (cím, születési év stb..), beírtam a családi állapotot, amihez az egyedülálló-t írtam, és még miket kellene oda írni?

Egyenlőre ennyi lenne!

Előre is köszönöm szépen!


2011. nov. 29. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

az egyéb rovatba beírhatod a diákmunkákat, önkéntességet stb

(nem tudom milyen tipusút csinálsz pontosan)


de abban ne hazudj h mennyit voltál ott!



a vezetési gyakorlatnál én nem igazán írnám bele h mióta van jogsim

vagy kérik az álláshirdetésben?



ha nem akkor ne ragozd hátha behívnak állásinterjúra ott szóban hatásosabban, meggyőzően kifejtheted ha kérdik ezt a jogsis dolgot


ha pedig feltétel h meg kell adnod mióta vezetsz igen írd a mot.levélbe!

2011. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az elérhetőségeidet is add meg

email, telefon, fax, cím

az emailed lehetőleg ilyesmi legyen kisspista@gmail.com

ne vmi beceneves email

2011. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mármint h olyan NE legyen amit írtam


ilyen legyen:! kissistvan@gmail.com

2011. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

20éves vagyok.

2011. nov. 29. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

A jogosítványnál ne írd be a megszerzés időpontját, viszont a hobbik között a vezetést feltüntetni jó ötlet!

A rövid munkákat nyugodtan vedd egy kalap alá, mindegy hogy be voltál-e jelentve, kivéve persze ha az apehhoz jelentkezel :) A munkaadók is tudják, hogy rengetegen dolgoznak feketén, és azt is tudják, hogy miért (mert egy bejelentett munkás a munkáltatónak baromi drága).

Semmiképpen ne hazudj viszont az önéletrajzban. Egy hónap, akkor egy hónap, ez van. Sosem tudhatod, hogy a leendő főnököd nem ismeri-e az előzőt és nem hívja-e fel, hogy "figyelj már Pistikém, dolgozott nálad egy fél évet ez a Jani gyerek, mi a véleményed róla?" "fél évet? alig egy hónapot volt itt." - hazugságon kaptak, mész a süllyesztőbe.


a saját adatokhoz felesleges ennyi mindent írni. A munkáltatót csak az érdekli, hogy mi a neved és hol lehet elérni, ha behívnának. A címet mindenképp vedd ki (semmi értelme, csak negatív szelekcióra adhat okot, ne szívasd magad ezzel), születési év, családi állapot sem kell. Teljesen mindegy, hogy 1990-ben vagy 91-ben születtél, a munkáltatót ez nem érdekli.

2011. nov. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a születési évet márpedig ne hagyd ki

fontos!

2011. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!