Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökléssel kapcsolatban...

Örökléssel kapcsolatban kérném a segítséget? Bővebben lent mert kicsit bonyolult!

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt. Neki az anyukájával eltartási szerződése volt. A mamámnak volt még egy gyermeke, aki úgyszintén meghalt.

Tehát most úgy néz ki a helyzet, hogy él a nagymamám, akinek élvezeti joga van a háza felett, mert apám volt a tulajdonos. Mi hárman vagyunk testvérek! Akkor elméletileg mi fogjuk örökölni majd a házat, ha a mamám meghal?

Mamámmal nem tartjuk a kapcsolatot. Állítólag ő felvette egy ügyvéddel a kapcsolatot, hogy a tulajdonjog az övé legyen ismét. De mivel apám már nem él, így azt visszaszerezheti?

Remélem érthetően fogalmaztam!?


2011. dec. 25. 00:30
1 2 3
 21/24 dizus ***** válasza:
Írd le ha megtudtad mi van a tul.lapon!Meg számolj be hogy mi volt a hagyatékin!Ha volt tartási szerződés akkor apud iratai között biztos találsz róla papírt+tul.lapot!
2011. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma megvolt a hagyatéki.

Úgy alakult, hogy apu volt a tulajdonos és nagyanyám a haszonélvező.

Nagy patáliát csapott, mindenkit pocskondiázott, valótlan dolgokat állított, egyszóval nagyon csúnyán viselkedett.

Be fog minket perelni, vissza akarja a tulajdonjogot.

De megtudtuk azt is, hogy ezzel a bajával már 3 ügyvédnél járt és mindenki elküldte, mert a lehetetlent szeretné.

2012. jan. 5. 22:29
 23/24 dizus ***** válasza:
De akkor most 6-an örököltetek?Nem olvastam vissza de így emlékszem.
2012. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nem, csak 3an öröklünk. apu volt a tulajdonos, és 3 gyereke volt. a másik 3 gyerek, akikről beszéltem, az apu tesójának a gyerekei.
2012. jan. 8. 01:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!