Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért illegális a marihuána?

Miért illegális a marihuána?

Figyelt kérdés

2011. dec. 28. 14:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Akkor mást mondok: ha népszavazást írnál ki az alkohol betiltásáról, szerinted mi lenne az eredmény? És ha a marihuána bevezetéséről, akkor mi?

Demokráciában élünk: a többség nem tiltatná be az alkoholt, míg a marihuánát a többség nem engedné be az országba. Többség dönt, egység nyal.

2011. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Nem olyan biztos, hogy az emberek nagy része nemmel szavazna egy ilyen törvényre, ha az esztelen drogellenes kampány, ami minden illegális drogot ugyan olyan veszélyesnek (még pedig olyan veszélyesnek, amilyen maximum a legerősebb drog) állít be, és az enyhén primitív ,,A DROG ROSSZ!" jelmondattal nem hülyítette volna be az emberek egy jelentős részét ebben a témában. Szóval, ha ismertetve lenne ezekkel az emberekkel, hogy a fű kevésbé káros mint az alkohol, az máris elég sok igen-el szavazó lenne a legalizálásra. Továbbá, az is növelné az igen-szavazok számát, ha tudatában lennének annak, hogy ezzel jelentős plusz adót tudna beszedni az állam.
2011. dec. 29. 00:09
 23/38 anonim ***** válasza:

Igazából lehetne népszavazás útján legalizálni, de ahhoz várni kellene 4-5 évet, hogy nagykorú legyen a generáció minden tagja. Például én 20 éves vagyok, van kb. 200 ismerősöm facebook-on, aki velem egykorú. Közülük úgy 190 tuti, hogy rendszeresen szív, a maradék ~10 kérdéses. A korosztályomból 1, azaz egy ismerősöm van, aki kijelentette, hogy ő sohasem fog mariskát szívni. Szóval úgy 2016 körül már reális lehetne egy népszavazásos "győzelem".

Bár ilyen mértékű fogyasztásnál már mindegy a jogi státusz, hiszen mindenki úgy adja-veszi-használja, mintha legális lenne. És tényleg, ha így hirtelen belegondolok, könnyebben, gyorsabban és olcsóbban(ez szubjektív) tudok füvet venni, mint mondjuk egy márkás magyar pálinkát.


Érdekes, hogy Amerikában, a közvélemény kutatások szerint 30 év óta most először vannak többségben a legalizáció-pártiak.

2011. dec. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Akkor még egy érv: miért engedjünk még egy tudatmódosító szert bevezetni. Az alkoholt betiltani úgy sem tudják, mert azt otthon bármilyen gyümölcsből tud az ember erjeszteni, és akkor még azt sem tudjuk, mi van benne. Mariskát viszont csak az szív, aki nagyon akar. Ha legalizálnák pedig boldog boldogtalan hozzáférhetne. Miért akarod, hogy a ti kis füves csoportotok miatt a sok ember rászokjon. Belegondoltál már abba, hogy ezzel hány ember halálát okoznád?
2011. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Mudri Lav: Belegondoltam, és szép kerek szám jött ki. 0 azaz nulla ember halálát okozná az, ha legális lenne a fű. Mellesleg nem mindenhol olyan könnyű beszerezni. Én csak egyszer szívtam életembe, mert a dealert elkapták a rendőrök, és nem tudom hogy máshol hol lehet beszerezni.
2011. dec. 29. 11:28
 26/38 anonim ***** válasza:

# 20:

Nem értelek - én, a normális fogyasztásra tértem ki és nem arra, hogy minden nap irány a kocsma (amiket meg, be kéne záratni)! Ha igazi szabályozása lenne, az alkoholos italoknál, azt is támogatnám.

A marihuána, meg veszélyesebb, mert azt, eleve, kábulásra használják. Azt viszont, áruld el nekem, hogy 1 deci bortól, mindenki kidőlt?

2011. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

0?

És ha valaki beszívva ül a volán mögé? Az már nem 0.

2011. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Mudri Lav:

Érdekes a kérdező, én is így látom.

Egy biztos: nem kell drogosnak lenni, hogy ismerjük a hatását. Jó hogy nem a végén, lenne egy adagoló készülék, ami nélkül, élni sem tudnának.

Egy biztos: nem vagyok liberális és nem vagyok demokrácia párti, de mégis osztom a te véleményedet, a drogokkal kapcsolatban.

2011. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Volt múltkor a Discoveryn talán, hogy egy nőnek a marihuána a gyógyszere. Valami betegségben szenvedett, ha marihuánát szívott viszont akkor jobban lett és ezt az orvosok is alátámasztották, így adtak valami orvosi papírt hogy havonta ennyit vásárolhat.
2011. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Az gyógyszer, gyógyászati célú felhasználását támogatom az más mint az élvezeti használat.
2011. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!