Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire hivatkozhatna a lanyom?...

Mire hivatkozhatna a lanyom? Ez nem felhaborito?

Figyelt kérdés
A lanyom mindigis nagyon tehetseges volt, a gimnazium elvegzese utan az egyik legnevesebb angliai egyetemre mehetett tanulni osztondijjal, es komoly csaladi kuporgatassal. Nem vagyunk gazdagok, viszont a gyerekeink elomenetele volt mindig a legfontosabb, ezert inkabb par evig nelkuloztunk, de a gyerek legyen mindenben a legjobb, igy majd remelhetoleg tobb eselye van a munkaeropiacon,ergo hossszutavu befektetes. Igyis lett, elvegezte az orvosit egy top egyetemen. Fejleszette a nyelvtudasat, bovult a latotere, ott mar vegzoskent is belekostolhattak a kutatasba. Kozben beleszeretett egy ottani fiuba, aki amiert a lanyom nagyon honvagyas, meg magyarul is megtanult. Mindketten vegzett szakorvosok, tehat befejeztek a rezidenskepzest is, sot 2 evet mar praktizaltak. Haza szeretne jonni. Viszont itthon arra hivatkoznak, hogy vegezze ujra el az altalanos orvosit (nem a rezidenskepzest! de meg az is vicc lenne), ha dolgozni szeretne a magyar egeszsegugybe. Kerdem en, ha az eus diplomak kozul az orvosi, a fogorvosi, a gyogyszeresz, az epitesz es allatorvosi mindenhol elfogadott honositas nelkul(utana neztunk), akkor mire fel nem alkalmazza egy korhaz se a lanyomat? Pedig hianyszakmaja van meg az orvosin belul is! Orvosokra lenne szuksege az orszagnak,erre tessek... Kulonosebb indoklast nem adnak.
2012. jan. 1. 12:45
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Jelesre vegzett, a nemzetkozi rangsorban rengeteg hellyel elozi meg pl. a sotet a lanyom egyeteme. Szoval nem ezzel van gond,hanem konkretan az a gondjuk,hogy nem itthon vegzett.
2012. jan. 1. 12:47
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon furcsa, mivel Anglia is EU-s, és az unióban ugye létezik a diplomák kölcsönös elismerése.

Olyan szinten, hogy még a jogi diplomát is elismerik kinn, pedig ugye minden jogrendszer eltérő... Mégis elismernek jogásznak, max. konkrét munkákhoz kellhet különbözeti (!) - nem pedig újra elvégezni az egyetemet!

Nem lehet, hogy félreértettetek valamit?

2012. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Ez tényleg az!
2012. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem ertettek felre! Es nem egy korhazban probalkoztak. Egyszeruen azt mondtak,hogy megtehetik, elismerik, hogy eus diploma, de megtehetik,hogy nem veszik fel, mert allitolag ez a bevett szokas Magyarorszagon,hogy csak itt vegzetteket vesznek fel. Nem az a gond,hogy nem vegzett el valamilyen kurzust, hanem, hogy az alapkepzest(ertsd.altalanos orvosi) nem itt vegezte,es innentol kezdve a tobbire mar nem is kivancsiak.
2012. jan. 1. 13:15
 5/40 anonim ***** válasza:
55%
Már megbocsáss de téged átcsesztek...
2012. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenről sosem hallottam még.

Magyar orvosokat kint bárhol felvesznek, érdekes, hogy fordítva nem így van...

De őszintén, én itt már semmin nem lepődök meg.

2012. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
A lanyom nem hazudik, ha erre gondolsz. Az nekem is vilagos,hogy ez nem jogszeru. Megkerdeztunk par hazai ismerost (orvosok) es szinten megerositettek, hogy nem egy kulfoldit kuldtek el emiatt, es nem egy magyart,aki nem itthon vegzett. Viszont van ertelme ez ellen tenni valamit? Marmint tortenne valami a dologban? Ugy erzem ok kis porszemek. Mindenesetre verforralo, es egy ugyvedhez fogunk fordulni. De nyilvan utana nem lenne valami kellemes ott dolgozni. Jelenleg csak azt szeretnenk megtudni,hogy lehet az, hogy erre hivatkoznak, es hogy ez a magyar bevett szokas? Ez egy agyrem!
2012. jan. 1. 13:19
 8/40 anonim ***** válasza:
91%

minek jön haza?


maradjon szépen ott ahol van és éljen boldog életet.


nemsokára mi is megyünk utána, és szükségünk van nekünk is jó orvosokra...

2012. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Az orvosi az mindenhol orvosi. Azt el kell ismerni itt is, angliában is. Viszont azt igenis joga van eldönteni mindenkinek, hogy kit vesz fel. Ha én ragaszkodom a magyar kenyérhez, azért, hogy a hazait támogassam az az én döntésem, az pedig az övék, hogy felvesznek e külföldön végzettet. Így jártatok.
2012. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%

"A lanyom nem hazudik, ha erre gondolsz. Az nekem is vilagos,hogy ez nem jogszeru."


Nem erre gondoltam. És pedig igenis jogszerű, mert ez egy szabad ország. Te mit szólnál, ha kényszerítenének, hogy angol kenyeret vegyél?

2012. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!