Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 gr. Shadow ***** válasza:
71%

Nem csak ez a vérlázító, hanem az is hogy mért nincs pénz a tisztességes emberek számára!

De csak el jön az idő mikor a bűnösök a megfelelő helyre kerülnek, a kender ereje segítségével...

2011. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
94%

Egy dolog, hogy kiküldik és a másil hogy el is fogadja-e ezt az illetö diplomás.


Elméletileg a diplomát nyelvtudádással (nyelvizsgával)lehet megszerezni. Ha már van nyelvtudás akkor inkább javaslom, hogy elö az útlevél és irány külföld. Sokkal több lehetösége lesz a diplomásnak. Persze annak is ismerni kell a dörgését, hogy miképpen megy ez de az életben meg kell azt is tanulni, hogy miképpen csinálja meg az ember a maga helyét.

2011. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
74%

De, ez felháborító. Az még rendben, hogy közmunkát végezzenek az emberek a segélyért cserébe, de nem azért tanulok perpill az egyetemen több évig, hogy utána utcát söpörjek. Akkor biztosítanának inkább valami olyan munkát a diplomásoknak, aminek legalább környezetben köze van a végzettségükhöz. Pl sok munka lenne az állami szervek irodáiban, APEH, rendőrség, munkaügyi központok, ilyen-olyan hivatalok, kórházak. Úgy vélem, sok munkát adhatnának ezekben is, amihez nem kell különösebb szakképesítés: irat rendezés, papírok kitöltetése, esetleg még takarítás is.

Egyébként én sem akarok ittmaradni egyetem után, amint lehet, megyek ki külföldre. Egyszerűen ebben a helyzetben nem lehet normálisan megélni, és egyre szembetűnőbb itt az osztrák határ mellett, hogy is élhetnénk, ha 10km-rel nyugatabbra élnénk. És én azt szeretném, nem ezt. Sajnálom, nem örülök, hogy erre készülök, de nem tudok mást tenni, ha élni akarok. Ugyanígy sok egyetemista társam is...

2011. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
55%
Hasznos diplomával rendelkező ember nem fog utcát seperni.
2011. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
26%

már ne is haragudj, de diplomás és diplomás között van különbség.

egy normális diplomával az ember kap munkát. akinek meg nem olyan van, az seperjen utcát, takarítson, szedjen szemetet stb. megérdemli.

2011. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
89%

Ezt arra találták ki, hogy most nem az állam adja ezt az összeget 3 hónapig (segély), hanem kétezerrel többet munkabérként - de az önkormányzat!!

A legtöbb önkormányzatnál nem tudnak munkát adni egyáltalán, nincs, egyszerűen nincs rá pénz, ha a csőd szélén állnak. A mi önkormányzatunk is ott spórol, ahol tud, nincs ilyen, hogy lakhatási támogatás, meg közmunka, meg kistököm, örülnek, ha jövőre is ki tud nyitni az iskola, és még lesz benne 8 osztály.


Ez az egész azt mutatja, mennyire szeretne a munkanélküliek ellátása alól kibújni a kormány, és mennyire nem képesek munkahelyet teremteni.

Az, hogy adnak egy seprűt valakinek aztán lengesse egész nap, ha kell, ha nem, az nem munka.

Az egyik kap egy ásót, hogy csináljon egy göndört, a másik meg kap egy lapátot, hogy a gödröt temesse be. Semmi értelme, semmi haszna....

A tegnapi hírekben mondta egy nő, hogy a legnehezebb, hogy el kell viselni a beszólásokat. Ennyit a munka becsületéről.


Aki meg egyszer látta a Gizikét meg a Jóskát az árokpartot lapátolni, meg takarítani az iskolában, az úgy fogja elhajtani őket, ha egy rendes állásra pályáznak, mint a legyet, mert egy utcaseprő ugyan ne akarjon már középvezető lenni, meg tanítani.


Semmi másra nem jó, csak megalázzák azt, akinek nincs állása. Munkahelyet meg még egyelőre csak megszüntetni sikerült, csinálni nem.


Mi meg ülünk, ütjük a billentyűt, és kussolunk, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Ki hallja? Ki látja? Kit érdekel???


Nem itt kell szolidaritást vállalni, emberek.

IRL!!!

2011. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
35%
Nem hát. Ingyenélésért máshol sem fizetnek.
2011. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
81%

Majd megtudjátok, ha ti nem találtok 2 éve munkát, hogy mit lehet ilyenkor tenni!

Akinek családja van, a házastársának legalább van állása, és a gyereki iskolába járnak, az egy sz.r nettó 100 ezres állásért nem fog családostól átköltözni az ország másik felébe.


Engem felháborít, hogy a gyereknek két éve nem találok egy normális, valamire való pszichológust, mindnél csak ott ül, rajzol, az meg számítógépezik mellette, megdícséri, hogy szép lett, és mehetünk. Sz.rik rá, mi van a gyerekkel, egy év után nem volt diagnózis!!!

Mennénk mi máshoz... ha lenne hová.

De nincs pszichológus, pszichiáter, aki akad, az leterhelt, tehát futószalagon dobálja ki a betegeit.


Debrecenben meg utcát seper... b+...

Gondolom, ha lenne felesleges másfél-két millája (vagy még több) már rég nyitott volna magánpraxist.


Nekem van képesítésem, lenne ötletem vállalkozni, de pénz nélkül azt se lehet elkezdeni.


Munkanélkülinek meg pénzből nincs sok.

Ebben a ... országban mindenhez PÉNZ kell, nem csoda, ha ennyi a bűnöző, több mint bármelyik másik szakma képviselője.

2011. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
62%

"Hasznos diplomával rendelkező ember nem fog utcát seperni."


Ez így van, lényegében ennyi válasz elég erre a kérdésre:))

Azzal meg semmi gond, hogy külföldre megy dolgozni, főleg az orvosok legalább megtudják mi az az etika, mert amit itt művelnek az nem gyógyítás.

2011. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Akik a "hasznos" diploma mellett érvelnek: én magyartanár és újságíró vagyok (nekem mindig azt mondták, hogy nyugi, tanárra mindig szükség van, az újságírás pedig érdekelt) és mégis munka nélkül vagyok. De láttam én már munkanélküli jogászt és mérnököt is. Akkor mi a hasznos diploma?
2011. jún. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!