Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezentúl lelőhetem aki bejön a...

Ezentúl lelőhetem aki bejön a kertembe?

Figyelt kérdés
Az új Alaptörvény szerint megvédhetem a házam és a családom, ha ezentúl bejönnek hozzám lopni?
2012. jan. 12. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Amerikában bárki betör a kertembe, lelőhetem.


A törvény nem a cigányokra irányul, ha egy gárdista törne be a kertembe tyúkot lopni, őt is lehet lelőném.

Csak eddig egy darab gárdista nem lopott tőlem semmit, csak a c betűs díszpéldányok. Meg néhány elcigányosodott magyar is, akire nem azért mondom, hogy azért elcigányosodott mert lop, hanem mert pl. rajbárónak hívatja magát.

2012. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%

Akkor lenne rasszista,ha azért lőné le, mert egyébként cigány.Független a tyúktól,a kismotortól,csak simán puff.



(de szép is lenne)

2012. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond azzal, hogy kivették a cigány szót a kérdésből.

Az új rendelet sem ad lehetőséget cigányvadászatra, ha meg meg kell védened magad, ezentúl megteheted. Szerintem ez így rendben is van.

(Hogy hozzád vagy bárki máshoz kik mennek be az esetek többségében, azt mindenki sejtheti, aki nem vak, de a törvénynek nincs erre utaló kitétele.)

2012. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tetris ***** válasza:
100%

Én a helyedben a következőt tenném. Elmennék a horgászboltba, és vennék ott csalikilövéshez használatos normál mezei csúzlit.

Ezek után elmennék a vasboltba, és vennék néhány golyóscsapágyat.

Na, ha ezek után a kormosok belépnek a kertbe, hát én úgy odapörkölnék nekik, hogy na.

Ezért csak nem ültetnek le, hogy lecsúzliztam a betörőt?

2012. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A mai törvények mellett saját tapasztalat alapján ha bemennek hozzád ,fogd a családod és menj ki a másik irányba, mert ugy jársz mint én bemennek megvernek ismerös rendör intézkedik,a rendörségen már gyanusitott vagy a végén a biroságon elitélnek mert a családtagjaid nem olyan szavahihetö tanuk mint az elkövetök és családtagjaik. legalábbis Abauj megyében ez a helyzett,ugy hogy fuss a másik irányba és ne hivj rendört mert szolgálnak de nem védenek
2012. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is legyen válasz:

Az Alaptörvény egy olyan jogszabály, ami csak azokat az általános elveket határozza, amelyek szerint a többi törvényt meg kell alkotni.

Az önvédelem kérdését legelsősorban a Btk. szabályozza, az nem változott, de már korábban is enyhítették az arányosság elvét a jogos védelemnél. De lelőni magánlaksértőt még mindig nem lehet.

2012. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 12. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!